Problemi sa forumom, pls help :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Eh neznam gdje bih drugo stavio ovu temu, pa cu ovdje (molim admine da premjeste ako joj nije ovdje mjesto)

Dakle koristim najnoviji Mozilla Firefox 3.0.10 a problemi su sljedeci:

1.Ne mogu da se izlogujem kad kliknem logout izbaci sljedeci error:

An error occurred while attempting to log you out. Click here to log out.
I tek kad kliknem ovo "Click here to log out" tek onda me izloguje.

2.Dok sam logovan ne mogu da otvorim pola threadova a nekad niti jedan jedini, jednostavno kad kliknem na thread otvori mi bijelu podlogu, dakle NISTA!, i dole u status baru pishe "DONE" I tek kad se izlogujem iz 2 pokushaja, onda mogu da otvaram sve threadove. Dok u IE 8 tih problema nema, sve radi super.A IE ne koristim a i zasto bih koristio ono komercijalno smece pored FireFoxa.Da li neko zna u cemu je problem ??, jer me strasno nervira !!! Probao sam i sa brisanjem cookies-a ali problem i dalje isti.

Hvala u naprijed.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
i meni se isto dogadjaji slične stvari..
kad postam nešto obvezno mi izbaci bjeli ekran a kad refresham ond me upozorava da radim duple postove....
takodjer mi se kadkad iz meni nepoznatog razloga uopce www.vutra.org nezeli otvoriti nego tek kad upisem forums.vu.org radi...
hmmm :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Mislim da do mozille nije,iako neznam,i meni se nekad dešava,a ono DONE mi zna pisati samo kad čitam zadnje postove,kad idem normalno po forumu po temama nema problema.
Shoutbox dakođer izbaci nekad Fatal error ali se sam povuče i u principu ne smeta.
Badger-tvoj post bude postan i zato piše da je post dupli,u tom slučaju odi na vrh ekrana i klikni na vutra forum.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
i meni :)
kad idem iz korisnickog panela onda je sve normalno samo kad postam
nesto onda mi izbaci belo al to belo i kad ulazim u neciji post.. da kad postam onda belo pa resend ponovo moram znaci dva puta moram kliknuti da bi postao.. :)
to vec jedno sedam dana radi.. hteo sam da napisam al nisam mogao da nadjem onaj post forum steka a mrzelo me novi otvarati....
a i erori pa cak i nachatu ponekad eror preko celog tamo gde ljudi pisu al sam ga objasnio nadam se da ce neko razumeti...
 

skoro_normalna

Aktivan Član
22.04.2009
129
8
18
34
kod mene su bili drugaciji problemi..ja se nisam mogla logirat,nije mi htijelo lozinku prihvatit..sto je najbolje lozinku nisam zaboravila (cak sam si zapisala) ugl...pokusavala sam vise puta..pa sam mislila da kada sam na drugom racunalu stavila da me zapamti kad se svaki put logiram na forum da nemoram stalno pisat nick i lozinku i onda sam otisla na novo racunalo i opet mi nije htijelo logirat misleci jer sam na onom zapamcena..cak sam i e-mail poslala vutri al nisam dobila odg..=)) heh nema veze ;) al uglav..da se previse ne zivciram i nerviram oko toga..promjenila sam nick X) i ajmo rec da nema problema za sad
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
E bash tako kako ste opisali, dakle kad hocesh da postash bude isto ono done i nista ne otvori, ali ipak posalje post, to mi uopste ne smeta koliko ono sto ne mogu nekad da otvorim threadove dok sam logovan, mislim da nesto izmedju novog firefoxa i foruma nije udure (ne vole se hihih), posto u IE sve radi normalno.E da prije nego sto sam formatirao komp i imao onaj za verziju stariji firefox, mislim 3.0.8 ili 3.0.9 sve je radilo super.Ne znam mozda je bolja opcija phpbb ili onaj smf, neznam za ovaj vBulletin za njega prvi put cujem, ali sam testirao phpbb i smf i pokazali su se super ,ali eto to je stvar admina necu da se petljam :p

edit: E da probat cu sa starijim verzijama Firefoxa pa vam javnem.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Forum upgrejdovan na novu verziju pa da vidimo da li je to problem. Koji baksuz taman uplodovo sve i iskljucio forum i pukne mi veza doma. To jest pukne i kablovksa televizija sto se nije desilo nijednom u zadnjih 6 mjesece barem ne vise od par minuta. Ali bas danas kad sam iskljucio forum desi se na 3-4 sata. Ludilo...ma ono bas bio momenat u sekundi kako sam iskljucio forum i krenuo sa upgrejdom. Tako da se izvinjavam na cekanju.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
ma ništa bitno da smo nazad :)
jedino zast se promjenila ikonica foruma (sad je neka disketa il nešt)
bas mi se svidjo onaj list :maryjane:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
E Badger mislish na favicon ?, pa jest da je bolja ona prije ali ovako je manje ofirnije hehehe, ebesh favicon nek forum radi kako treba.Nisam josh full testirao ali izgleda da je za sad ok, vidjet cemo josh, uglavnom pojavilo se josh nesto cudno, dakle svaki put kad otvaram www.vutra.org sajt, NOD32 4 mi izbaci alert da je blokirao nesto sa nazivom googleanalytics :S to se pocelo deshavati juce a prije nije bilo toga.

Evo jedan prijedlog, uzmete neki VPS za backup oni nisu skupi, tako da imate backup i sajta i foruma, prije sam se ja bavio prodajom web-hostinga i administracija servera i tako to.. al sam pola toga pozaboravljao, uglavnom ima fazon da se sinhronizuju serveri tako da kad jedan padne drugi preuzima i preusmjerava na drugi ip od tog backup servera.

edit: Malo sam vishe testirao i sad sve radi kako treba thx :)))
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ma kaki VPS Vutra je na sopstvenom serveru:


  • Intel Dual Xeon Harpertown
  • 1 Xeon CPU Core
  • 1024MB Guaranteed Memory
  • 80GB RAID-10 Disk Space
  • 2000GB Premium Transfer
Backup radimo jednom dnevno. Nema frke sa serverom obicno ako se nesto desi je ssl i forum related.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Vutragenjo je napisao(la):
Ma kaki VPS Vutra je na sopstvenom serveru:


  • Intel Dual Xeon Harpertown
  • 1 Xeon CPU Core
  • 1024MB Guaranteed Memory
  • 80GB RAID-10 Disk Space
  • 2000GB Premium Transfer
Backup radimo jednom dnevno. Nema frke sa serverom obicno ako se nesto desi je ssl i forum related.

Nisi ti mene ukapirao bash najbolje, znam da je vutra na dobrom serveru, nego mislio sam da taj VPS bude sinhronizovn sa postojecim serverom, tako kad radite nesto na ovom serveru forum nebi bio offline, nego bi funkciju glavnog servera preuzeo VPS il bilo kakav drugi server ne mora bit vps.Nadam se da si me skontao, a nadam se da te backupe radite na drugi server ili hosting, a i na svoje racunare ,i da ste se dobro zastitili i pozatvarali sve nepotrebne portove i ako je u slucaju unix/linux da ste promijenili port od ssh i remote root login i ogranicili na odredjeni IP range sa kojeg se kacite na server.Et ja znam dosta oko unixa/linuxa pa ako treba kakva pomoc tu sam.Ja sam inace servere uzimao u bivshoj USA firmi ev1.servers a sad su se oni udruzili sa gigantom www.theplanet.com malo jesu poskupi ali imaju podrsku boli glava i 100 % antiddos zastitu koju smo testirali sa velikim botnetima po 10.0000 botova i nismo mogli nista :D Sa njima sam stvarno prezadovoljan pa ako budete kad mijenjali server preporucujem njih.

Pozz.
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
e danas se logiram kod cure na kompu i stalno mi blicaju upozorenja od avasta da je trojanac na sajtu... pa sad ne znam dakl je to neki glich il nes ozbiljnije...
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
ma nije to nikak frka i meni kasperki javlja da je trojanac al na vutra.org. kad upisem forums.vutra.org
sve u redu.. preporučio bi ti isot.....
štednja i vremena i svega...
piss bro