probni grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
To je to, 150ka.
Šta da ti kažem, vidio sam uzgoje sa 70W HPSom pa su bile veće nakon 10 dana.
Piši malo više o zemlji, kakva ti je voda, jesi mjerio pH ... ?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
555
113
balkan
ma daj flegy, da mozes izgubit toliko svjetlosti ako nemaš box?? ma kaki nevjerujem.

Ko zna šta je problem,
nedovoljno informacija ima da bi se moglo utvrditi šta mu je problem...
Ja kažem da je zemlja u pitanju.

Ajde ghost daj napiši malo !!???
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Vidje stvarno je 150 HPS.:)
Biljke izgledaju ocajno.Tako bi maltene izgledale da ih posadis u sobi i pustis da rastu lol. Nije uopce u pitanju toliko spori rast koliko samo izduzivanje biljaka.Pogledajte samo onu najblizu koferima tamnim.:D Dam se kladit da su takve zbog nedostatka boxa i crnih kofera koji cuclaju svijetlo. Zvuci glupo ali sto drugo moze bit razlog tolikom izduzivanju?
Udaljenost lampe od biljaka je korektna, reflektor ima, zemlja se cini ok...
Da ti nisi neki paradajz zasadio :p ?
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
meni općenito na slici djeluje premalo svjetla, može slika i varat, al s obzirom kolike su nema biti što drugo....

valjda će se sad u pravom boksu oporavit, iako bi ja savjetovao dvije-tri štedne 23W plavog spektra kao dodatno "gorivo" :)
 
07.04.2009
12
0
0
39
posto su listovi poceli lagano zutit spustio sam zelje 10cm nize. zemlja koja koristim je po sastavu i njihovoj deklaraciji pH u H20 5,0 do 6,8 i sastoji se od treseta, PG mix praskastog gnojiva te svih glavnih hranjivih tvari vaznih za rast biljaka, cijena 10 kn 10L. zalijevam sa obicnom vodom kad se zemlja osusi. izduzile su se jer od pocetka su stajale kod prozora bezveze dok nisam uzeo hps.

//
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
555
113
balkan
Pazi sa vodom,to zalijevaš sa vodom iz vodovoda?
Daj probaj izmjerit PH toga, ili ako već nemozes nikako skupi kišnice i s njom zalijevaj.
Ili prokuhaj vodu i profiltriraj od kamenca ....pa s time zalivaj.

Pazi meni su ti svi problemi krenuli od pretvrde vode,krenuli su žutit listovi ,krenula se kofrčit skroz...a ja mislio da fali gnojiva...u biti sam začepio bio kapilare korijenja sa tom lošom vodom....
Dok sam krenuo koristit destiliranu i prokuhanu vodu sve je krenulo dobro.
No međutim,ja ti to govorim jer jebiga ja sam bio u takvom kvartu gdje je bila tako nekvalitetna voda...nemora biti slučaj da će to tako i kod tebe biti...ali eto bolje spriječiti nego liječiti !!ž
Pozz
 
07.04.2009
12
0
0
39
danas sam slucajno podigo tu posudu u kojoj je ova najveca i korijen viri 20 cm vani iz vaze. taj korijen je cijelo vrijeme umocen u vodi koja stoji ispod te posude. biljka normalno raste i ne daje nikakve znakove na lose. cudno je da od te dvije niti se prosirilo sve onako u cvor, da li treba presadit to?
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Auuu, šta ti se desi....hmmm, briem da ti je ta rupa kroz koju je korijen izašao, kako se vidi na slici full mala, možeš napravit to na 2 načina:

1. zasuši biljku (nemoj zalijevat dok zemlja ne bude suha, dan-2-3, upitno je hoće li preživjeti kad joj je korijen tak vani, ali ajmo bit spremni za najgore a nadat se najboljem....uglavnom, kada je suho taj korijen lijepo, kako je izašo, tako vrati kroz tu rupu u veću teglu koja je obilno zalivena vodom i u kojoj je KVALITETNA zemlja, dakle, presadiš, ali ovo kaj viri, nikako ne čupati, rezati i sl. nego vrati nekako kroz tu rupu da bude "sve na okupu" u novoj, većoj tegli.

2. prereži dno ove tegle i jednostavno izvati to dno pažljivo da ne uništiš ovaj korijen koji viri, i stavi staru teglu kojoj si izrezao dno u veću, sa istom zemljom i istim uvijetima....khm...po meni - to je to.

Sretno u svakom slučaju i što kod da napraviš, pazi na ovaj korijen koji je preraso zemlju kao oko u glavi, samo polako, smireno i pažljivo :)))))
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
555
113
balkan
unfuckingbelivibl !! :)))

kako je ispičila van,hihiih...ma samo pažljivo,ja bi stavio samo novu turu zemlje ispod nje i teraj dalje...pazi ako ćeš rezat tu posudu,nebi ja to radio na tvom mjestu...samo još zemlje i stavi u neku posudu jedna u drugu da ide,a ispod zemlje...staviš kolko mozes,nemoras punu stavit zemlje...mozes dopola i ubacci ju unutra i bez brige...ako si shvatio sto sam htjeo reci... :)