Prosvjed u Rijeci - potpora Huanitu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrva...nati-kakvu-dusu-i-srce-ima-nasa-predsjednica/

"U Rijeci je danas održan i prosvjed za Huanita. Prema prvim procjenama bilo na prosvjedu je bilo 200-njak ljudi, izvijestila je iz Rijeke Ide Balen. Neki od sudionika su na prosvjedu zapalili joint u znak potpore Huanitu i kako bi mirnim putem poručili da su presude poput njegove nedopustive. "

Ovo je jedini video koji sam našao na nekom od medija pa nažalost ima dosta govora o predsjednici i njenoj "duši i srcu". Drago mi je da su se ljudi okupili i javno zapalili joint, možda neki uvide da ljudi pod utjecajem marihuane nisu agresivni narkomani.
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Evo iz RTL direkta bez spominjanja predsjednice, ima par izjava prosvjednika i jednog člana odbora za medicinsku marihuanu u RH:
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrva...itu-odsluzit-cu-ja-dvije-godine-umjesto-tebe/
(nadam se da imate adblocker upaljen na RTL-u)

i današnje otvoreno - ministar pravosuđa, odvjetnik Huanita Luksetića, Ognjen Brborović - predsjednik odbora za vutru (sluzbeni naziv je predugacak)
ako imate HRTi - https://hrti.hrt.hr/videostore/moviedetails?referenceId=395430834 a ako nemate, napravite si account. Trebate OIB i to je to. :)
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Evo uz jutarnju kavu, nešto mislim.
Nebi ono bilo zanimljivo da je legalno, nestao bi ovaj forum jer bi bio nepotreban, mislim ko drži forum o krastavcima,paradajzu?!
"Bunika,tatula" izrazito haluciogena biljka, koristili je šamani, raste pored smeća i nikog ne interesuje.
Svi smo naučili mnogo više ovako.
Neki su nakon što su naučili o zemlji, ph vode, gnjojivima prešli u poljoprivrednike i sad uživaju na njivi i lagano troše poticaje.
Ja sam da bi prikrio račune od struje kupio aparat za varenje i sad varim ograde. Znaju me u tri sela.
Zovu me Steva ograda.
Huanita da nije cannabisa, nikad nebi milovala pazi ni manje ni više nego predcjednica jedne evropske države!
Stavimo prst na čelo i zapitajmo se dali mi to stvarno želimo.
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
sve ima svoje prednosti i mane, legalno u smislu ukidanje totalne prohibicije na biljkom nikada neće biti (nadam se da nisam u pravu), već nekakav model vladine kontrole, masa bespotrebne dokumentacije i maksmalano otežan dolazak do dozvola (jer drugaćije tu ne može), bez brige, birokrati će se pobrinut da 99% odustane na samom početku, u ovih 1% se tuku industrija s lovom i lokalni oldskul groweri nakrcani iskustvom koji će se potencijalno udružiti u kolektive i udruženim naporima držat igru na visokom nivou kao što je to slučaj u Kaliforniji. npr Cookies, Mendo... nećemo uspoređivat kvalitetu kplus vutre koja će bit ekvivalent trenutnoj albanki i npr. vutra.org fiktivni brend craft kanabisa koji nije tu zbog para već kulture.
Sve je lakše kad se ne moraš skrivati u ormaru, trenutna situacija paše samo krimosima.
Ovo je samo moje trenutno razmišljanje na glas, svaka roba ima svog kupca, ima prostora za sve, male, velike, hobiste i ne vidim kako bi to ikome od nas škodilo...
isto tako mislim da forum ne bi "izumro" već evoluirao u nešto više :smoke:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Nebi ono bilo zanimljivo da je legalno, nestao bi ovaj forum jer bi bio nepotreban
Sta je onda po tebi zanimljivo? Zavrsiti u zatvoru za uzgoj necega sto je zdravo, korisno, i nadasve bezopasno?:crazyd:
isto tako mislim da forum ne bi "izumro" već evoluirao u nešto više
Upravo ovo i ja htjedoh reci.
Forum bi samo postao veci i jaci, jer legalizacija ne znaci da ce svako znati uzgojiti svoju travu. Naprotiv, ljudi bi slobodno i bez straha dolazili na forum po savjet, i bilo bi sve mnogo lakse i jednostavnije.
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
@sale82ful de opusti se, tekst je bio satiričan. jel ti misliš da ja stvarno varim ograde i sanjam da me predsjednica miluje. dobro možda i sanjam ali sasvim sigurno ne mislim da..zaboravio sam al bit je ta...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow and .i.

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Opusten sam... Nisam ja vidovit da mogu znati ko je satirican a ko ozbiljno misli. Koristi bar neki smajli.
Svakako nisi u pravu sto se foruma tice. Zivio.
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow and .i.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Sta je onda po tebi zanimljivo? Zavrsiti u zatvoru za uzgoj necega sto je zdravo, korisno, i nadasve bezopasno?:crazyd:

Upravo ovo i ja htjedoh reci.
Forum bi samo postao veci i jaci, jer legalizacija ne znaci da ce svako znati uzgojiti svoju travu. Naprotiv, ljudi bi slobodno i bez straha dolazili na forum po savjet, i bilo bi sve mnogo lakse i jednostavnije.
da forum...da se legalizira, u tom slučaju bili bi ovako nešto :D
https://www.vice.com/en_us/article/qvxmz3/inside-americas-biggest-legal-weed-factory-weedweek
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Nije bitno jeli pomilovanje manje ili više glasova
Bitno je da se pomilovanje stiglo jer za Huanita bi zatvor bio smrtna presuda
Ja sam liberalno građanski orjentisan i ne volim ni Kolindu ni njezinu stranku ali za ovo joj skidam kapu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and .i.
25.10.2016
50
49
18
53
situaciju mi je degutantno komentirati, ali drago mi je da je čovjek "spašen"....jedina prava istina koju sam naišao u medijima, vezano uz taj slučaj, je izjava njegovog odvjetnika/advokata, a to je da smo prilično primitivno društvo....većina komentara je bila od sistemskih zaglupljenih birokrata, koji su nastojali dokazivati da li je i kako je 2+2=4....NITKO nije spomenuo, zašto se to dogodilo u HR, a da Huanito živi u bilo kojoj NORMALNOJ zemlji, takva vijest uopće ne bi bila objavljena, jer je presmiješna da bi se netko medijski bavio tom temom...zar bi u Nizozemskoj, Španjolskoj, Portugalu, Češkoj, Kanadi, itd itd itd, uopće bilo moguće da se takav problem pojavi u medijima, i da se onda navedeni birokratski degenirici konzultiraju!??...a vjerojatno svi oni vole popiti! što je po njima normalno; biti pripit, biti pijan i sve nuspojave vezane uz to, ali nije normalno konzumirati kanabis! a osobiti naglasak je stavljen na pojam "medicinski" kanabis, jer su se svi imali potrebu opravdavati da govore, analiziraju i misle samo o "medicinskoj" svrsi, jer rekreativna svrha im je također nepojmljiva!!!!
na kraju, ono što smatram najvažnijim - nikakva legalizacija (jer to znači staviti pod nadzor države, koja onda donosi načine, metode, količine i ostala proceduralna pitanja, a samim time i plaćanje poreza!). u pitanju je - dekriminalizacija.... ako imaš pravo posaditi salatu, grožde (za vino!), krastavce, jagode, jabuke, šipak, i sve ostalo, onda to sam posadiš i ne plaćaš nikakav porez, niti nekome moraš donositi potvrdu koliko si navedih stvari posadio/uzgojio, a možeš ih i prodati susjedu, ako ih on možda nema, i nikome ništa...isto bi trebalo vrijediti i za kanabis - posadiš/uzgojiš koliko smatraš da ti treba, a budući da bi to onda mogli svi koji imaju takvu potrebu, suvišna je logika da bi onda netko nekome preprodavao!...na taj način je 2+2=4.
a ovaj forum bi i dalje imao smisla, jer bi uvijek netko tražio savjete ili sugestije, a drugi bi ih davao i vice versa....
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
točno to...sad kad su ga izmaltretirali i povlačili po sudovima, odlučili ga pomilovat...a lakše i jednostavnije bi bilo da ga nisu ni zatvarali i da su pustili čovjeka da se liječi :thumb: