Prva biljka - slab rast

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.07.2015
65
2
8
26
Koliko sam svatio biljiki vise smetak kada su vec hedici na njoj onda pljijesan moze da unusti urod a moja nije ni pocela da cvijeta,mozda sada vec pocela da cvijeta nisam bio 3 dana kod nje zbog velike kise
 

PotFarmer

Aktivan Član
22.09.2012
133
517
93
Nece joj nista bit od viska vode a i da ti je pocela cvijetat tesko da ju je vec plijesan uhvatila...ako te to tako jako brine odi lijepo tamo i pogledaj kako je :)
 
17.07.2015
65
2
8
26
Pocela da rate ali na listovima se nesto pojavljuje sta je to?
 

Prilozi

  • IMG_20150728_153734.jpg
    IMG_20150728_153734.jpg
    369 KB · Pregleda: 82
  • IMG_20150728_153647.jpg
    IMG_20150728_153647.jpg
    426,1 KB · Pregleda: 80
  • IMG_20150728_153540.jpg
    IMG_20150728_153540.jpg
    386,1 KB · Pregleda: 75
  • IMG_20150728_153734.jpg
    IMG_20150728_153734.jpg
    369 KB · Pregleda: 75

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
to je fakat nesto sto netreba tu da bude al fotke su toliko mutne da ne mogu definisati sata je. probaj skinuti rukom pazljivo ako ide, i bolje fokusirati kad fotkas
 
17.07.2015
65
2
8
26
A ko neko zutilo je na listovima....nazalost nemogu bolje slikati....novi sam neznam sta mogu tu pisati a sta ne...ja sam mislio da je to tema i da mogu sve sta me muci tu pisati...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa ko je rekao da ne mozes, ja sam ti samo prokometarisao post. tema je tvoja, naravno da mozes pistai sta zelis o uzgoju koji vodis, al ne mozemo puno pomoci ako se ne potrudis oko fotki. e sad ti mislis na te zute fleke a ja sam pricao o onom belom. jesi ti to zaprasivao sa necim ili je i to problem
 
17.07.2015
65
2
8
26
Samo je jedna biljka...pocetnik sam i znam da nije dobra bas...listove nisam sa nicim prašio

Mislim da nije previse gnoiva donji listovi su mi zuckasti koda da su zgoreli a sad neznam....i pocele su mi neke rupice po listovima dolaziti.....dali su to neke zivotinjice koliko sam citao moze poprasiti sa neopetroidom a to imam doma ali bolje pitam

Nemoj pisati post za postom. Editiraj. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Normalo je da u autu koji donji list s vremenom požuti,možeš zaprašiti neopitroidom samo nemoj previše,i budi svjestan da će ga kiša oprat znaći moraš ponavljat postupak poslje kiše.A što se tiće tog žutila po listovima moraš pokušat malo bolje slikat da ti ljudi mogu reć.Samo opušteno bez kompliciranja i radnji na svoju ruku i ne provjereno.Sretno ti ;)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mene zanima uzivas li ti u ovom growu ili growas da bi nesto imao pusit?koliko trosis na kemikalije,i koliko energije i vremena potrosis a koliko ces "dobit" u minusu ces bit ogromnom i kad si vec out sadio sto nisi bacio saku sjemenki okolo.al ajde predpostavljam da nisi odusto jos jer oces malo da vjezbas...
 
17.07.2015
65
2
8
26
Ovi mi je prva biljcica...naravno da uzivam mada koliko god se trudio ona bas ne pokaziva retultate...trudim se i stvarni uzivam mada stabljika nije nesto ali eti nedam se i pokusavam sve sta se da
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sad cu ja tebi reci sta si pogrijesio pa ces znat za sljedeci put.

Skuzio sam ja, a i sam sam bio takav, da ocekuje od trave da raste raste ak ima dosta gnoja, malo zemlje, malo Sunca. E pa bas i nije tako. Marihuana jest super biljka, super stvar ali nije SUPER-BILJKA.


Jel bi posadio glavicu obicne zelene salate tu gdje si posadio i kako si je zasadio.
Moram bit malo grub, ja ti se tako izrazavam, nije nista zlonamjerno, bas suprotno.

Znaci, jesi li ti ikada vidio da se njiva prije sijanja ore?
Jesi li vidio da se vrt stiha prije sadnje?
Valjda jesi pa makar i na TVu.
Princip je isti s travom kao i s povrcem, moras na to tako gledati. Evo pazi ovo:
rqbU5Fv.jpg


Vidis ovo sto sam ti uokvirio?
To mislim na zemlju koja je tamo. Sudeci po slici, ti si brate iskopo 20cm u dubinu, 20 sirinu duljinu i mislis da ce ona svojim korijenom probit tu zemlju jel. E pa, flash news,nece. Nije SUPER-biljka, ona je samo biljka kao i sve druge.

Znaci, prvu gresku si napravio kod pripreme terena. Za prosjecan outdoor grow ti moras iskopat dubinu zemlju 40-50cm minimalno plus tolko u sirinu i duzinu. Priznaj sad svima da si se namucio kad si kopo tih jadnih 20cm rupe a kako je tek njoj sto pokusava gurnut korijen kroz groblje drugih korijenja, kamenja, tvrde zemlje itd.

Znas po cemu znam da korijen nema prostora? Po debljini glavne stabiljke. Ovo kak mi se cini na slici je svega cent 2, da je imala pravu rupu bila bi 10cm debela stabiljka na dnu, ko malo drvo.

Eto prva stvar: lose pripremljen teren, biljka nema prosotora za razvoj korijenja. Kao da covjeka pustis da pliva u 30cm vode. Ne ide kako treba. Logicno.

Ajmo dalje.

Opet tipicna greska: prva misao gnojenje. Pa gnoj je najmanja stvar u cijeloj prici.
Ti da si iskopo rupu 50x50x50cm i da si ubacio 50l kvalitetne zemlje tipa TerraMagme, tipa Potgrond H, Composane... ti biljku brate skoro ni ne trebas gnojiti. Nema gnojidbe, sta ce ti. Ima u zemlji dovoljno materijala.
Druga je stvar indoor koji se mora gnojit zbog male kolicine zemlje.

Znaci, cak i da si trebao gnojit a nisi jer je preocito da biljka uopce ne trazi nikakve hrane jer joj ne treba posto nema dovoljno korijena da uzme tu hranu.
Matematika kaze: zemlja+sunce+voda+hrana=urod.
Ti si se fokusiro na tu hranu (gnojivo) ko da ce ti to pomoc biljci.

AJ bogati odi reci baba: Baba odo ja u vrt sad cu ti pognojit paradajz i papriku da naraste velikaaaa.
Baba ce te sterat u rodno mjesto i rec da nisi normalan. Kakva gnojidba.

Ne kazem da gnojivo nije dobro, ali ti da bi uopce gnojio biljku moras ispunit sve te uvjete iz matematicke racunice kako sam naveo, moras znati kolko zemlje imas, prema tome ravnas mjeru gnoja a ne ono sto pise na bocici gnoja. AL to ces znat vec sljedeci preksljedeci grow sam procijenit, sad si jos pocetnik, ucis se i dobro je. Vidim da volis tu biljku, da puno razmisljas o njoj i brines se zato pamet u glavu. Sljedeci put ak ides outdoor iskopaj pravilno zemlju.

Pogledaj na yt sta ljudi profesionalci rade. Iskopaju brate mili citav kubik zemlje, to ti metar puta metar puta metar i ubace kupovnu zemlju ili zemlju koju su sami napravili (to mozes i ti ako nakopas jedno par kanti obicne livadne zemlje, izvadis van mrtvo korijenje i sav korov sta se nalazi, dodas malo perlita, malo stiropora, cisto malo 5-5-5 gnojiva).

Eto dosta sam duljio.
Poanta: nisi dobro pripremio teren za outdoor. Da si iskopo pravu rupu i stavio pravu zemlju sad bi gledao biljku 2 metra visoku metar i po siroku.
 
17.07.2015
65
2
8
26
Hvala vam na komentarima....ma niste grubi sad znam nesto vise,puno ali jako puno gresaka sam napravio i sad mi je jasno zasto nece rasti nije ni cudo jos se dobro ona drzi ako je to sve tako... hvala vam svima ako se jos sta moze dodati samo pisite sve sto je greska recite pa cu znati za sljedeci put.....
 
17.07.2015
65
2
8
26
Zanima me dali bi ja mogao nju presaditi...znam da ce dozivjeti stres i sve to ali dali bi ju mogao presaditi posto mi bas ne raste..uzeo bi kantu od 15 l i u nju stavio neku kupljenu zemlju i stavio bi je gde ima vise sunca...a sta se tice zemlje bas i nisam u mogučnosti kupiti zemlju pa bi ju sam napravio...koliko sam citao mogu ju sam napraviti do bi mogla biti livadna zemlja naravno ociscena od korijena i drgih stvari dodam stiropora i sta bi jos stavio u zemlju da bi bar bili neki rezultati...naravno ako se opce moze presaditi...
 
Poslednja izmena:

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Naravno da se moze presadit.

Uzmi veliku stihacu i sa 4 strane ubodi u zemlju. Sirina bi trebala bit negdje 40x40cm.
Planiraj da ces izvadit kvadar zemlje van (geometrijski oblik). Nema veze sto ces malo ostetit korijen, ostat ce joj dovoljno korijena da se ponovno ukorijeni.
Mozes ubost i 6 strana, da bude hektagon. To ti je jos sigurnije, stranica neka bude 25cm. To je onda negdje opseg 70cm ako se ne varam i sasvim dosta.



Korijen sto manje izlazi svjetlosti, ne voli svijetlost. I cim prije presadi u kantu ili di vec oces, ne valja ga dugo vremenski drzat van zemlje. Kada presadis, dobro zalij sve komplet da se cim prije i cim bolje uhvati za novu zemlju. Ne gnoji prva 2 tjedna.
 
17.07.2015
65
2
8
26
Dali je dosta kanta od cca 10 l?
Hvala vam puno mi pomazete...
Moze jos jedan savijet kako da pripremim doma zemlju...sta da stavim jos uz stiropor...