prvi outdoor dnevnik by hardbluesman(!)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Dame i gospodo,napokon službeno postajem član zajednice :banana:

Znaći sve je počelo nalaženjem jednog super spota,sigurnog,dooobro osunčanog i ne loše zemlje :

28jvaf.jpg


šikara u pozadini :-D mačeta je odradila posao savršeno!

ek3hoo.jpg


sadi se dp-ov shaman i 2 vrste domačice koja mi se stvarno sviđala:

2ltk4nd.jpg


fotke domačice nemam

stavio na klijanje 17-og,i to sada uz neke problemčiće izgleda ovako:

ifcoxg.jpg


u 10 velikih čaša je shaman,ove dvije najveće su domačice,njih sam stavio par dana prije,zato su velike,i ova u maloj čaši je stavljena dan poslije shamana.

znam,skinut ću višak sa čaša,jbg,kad sam stavio zemlje bila je do vrha,al se slegnula.



udejtam kroz par dana,pozdrav od Bluesmana!!

5n3gpl.jpg
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Lijepo, pratim ovo... Sretno growanje!
Morao bih i ja ić vidjeti i zalijati svoje male bebe u čašama, baš su ovako kao tvoje sad negdje....
Nisu dobile zalijevanje već 5 dana a svaki dan prži sunce....Nadam se da su žive!!!!!!!
Jel' ih stavljaš sve na jedan site?
peace
boz :sun2:
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
stavljam ih sve na jedan sajt,sajt mi je blizu doma i mogu 5 puta dnevno otić na sajt,a nitko me ne vidi tako da je to sigurno koliko može bit.morao bi otić zalit,jer meni se ovih dana grozno zemlja sušila od sunca!ja sam svako jutro zalijevao!


edit: isti je sajt,al neće bit grupirane,na ovom na slici ide shaman,a ima još 2-3 u krugu 100 m.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
527
566
113
balkan
Lijep pozdrav Hardbluesmanu!
Raduje me svaki novi dnevnik sa željom da se uzgoji svoj proizvod... Pa ti ovom prilikom želim puno sreće!
Samo me zanima ,vidim sliku zemlje, jeli to zemlja bez ikakvih dodataka i koliko planiraš na to mjesto zasaditi komada?
Dosada nisam nikad htjeo gurati više njih u jednu rupu, samo jednom sam za probu stavio dvije u istu rupu pa je bilo dosta usporen rast, valjda zbog gužve sa korijenjem i petljanjem jedne sa drugom... i još uz to, kad su pokazale spol, jedna je bila ženska druga muška, pa sam odmah dobio hemafrodita.... tako da nije baš dobro ispalo, pa od tada kopam za svaku zasebnu rupu... tako da se dobro nakopam kad krene sezona... pa eto imaj to u vidu...
Još jednom sretno, i pratim grow! ;)
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Hvala svima na željama,

2delboy-ma nije to jedna velika rupa,nego sam to zemlju proštihao,i sad ću je kroz sito očistit od smeća,promiješat sa humusom perlitom i pijeskom i onda ću sadit biljke u zasebne rupe! na ovom području će ić 10-ak komada,a možda i više ako proširim sajt,što imam u planu danas rješit,ako bude 3x3 stane mi unutra biljaka!bit će rupa svakih pol metra 75 cm otprilike i tako,pa ćemo vidjet!
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
ej,evo par novih slikica,biljke napreduju,al me mući to što su domaje koje su zasađene 3 dana prije puno više napredovale od shamana,a i izgleda kao da su mi na shamanima malo počeli žutiti listovi,evo fotke pa pomozite,ako ima još šanse da ih izvučem!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/600/dsc00986v.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/718/dsc00987yv.jpg/


evo ostatak ekipe,ove velike su domaje a ove male su shamani,neznam zakaj su tolko manje!

http://imageshack.us/photo/my-images/135/dsc00983cl.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/709/dsc00985p.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/15/dsc00984by.jpg/

pomozite!!

hvala
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
malo zute daj neki info o zemlji nadam se da nisi gnojio... i da si probusio rupe na casama.... mozda jaka zemlja a mozda ih sprzili sunce a mozda se koren vec dovoljno razvio pa mu treba mesta ..
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
dakle,nikad ne gnojim prvih mjesec mjesec i pol vegetacije,zalijevana je samo vodom,kiša ju je ovih dana malo oprala,rupe su na dnu naravno,presadio sam ih sinoć iz čaša od pol litre u ove boce koje su po 2 litre cca,tako da mislim da nije korijen,jedino ak nije se to dogodilo ovih dana pa se sad oporave jer je korijen već ispunio čašu. zemlja je u svima ista,humus za cvijeće neki,neznam jedino jel ph al ph zemlje je 5.5-6.8 tako da mislim da je to ok,iskreno nisam mjerio još ph zemlje,al mislim da to nije uzrok tomu.

ikakav savjet?
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
e pa sad,ja sam to primjetio tek danas,moguće da su bile žute i prije,fakat neznam,mislim,stvarno neznam što bi moglo bit,da sam ih gnojio bilo bi to,da nisam zalijevao možda to,al fakat neznam,nemam ideje,a brine me da ne nastavi ovako,to me stvarno brine,a i sad kad sam ih presadio presadio sam ih u istu mješavinu zemlje i pjeska u kojoj su i prije bile,tak da neznam...
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
da,zašto,pa čitao sam da je to dobro,kupio sam pijesak za činčile prokuhao go i dodao malo u zemlju da bude rahlija,mislm da to nije problem
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Mene je pjesak sjebao jednom i nikad ga više nebi stavio. Samo ga ja nisam prokuhavao, možda je tu bila moja greška. A ne znam, probaj jednu od tih što je žuta presadit ponovo u čistu zemlju, pa ćeš znati dali je on uzrok ili ne.
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
danas ,sam pregledao biljke,situacija je gora nego jučer.sad neznam,šta da radim,dal da ih bubnem na sajt ili u novu zemlju,mogao bih probat u novu zemlju,možda neku bolju,da kupim 10 lt composane ili terramagme i zamiješam sa malo perlita,al čudno mi je to da su sve biljke u istoj zemlji,a ovo se samo shamanima dogadja!!