Prvi outdoor, nepoznata vrsta, pomoc poželjna :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.04.2012
6
0
0
40
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post i moja prva biljka tako da se unaprijed ispricavam na greskama i glupim pitanjima kojih ce vjerovatno bit makar sam dosta temeljito proucila forum i ovu stranicu :)
izrasla je slucajno u piteru taman u vrime sadnje, pa sam odlucila probat...ima oko 2 miseca, a prije malo više od misec dana presađena je na sajt u šumu. Iskopala sam rupu i pomješala kupovnu zemlju i domaći gnoj... zaljevam je svako par dana jer mi je sajt dosta blizu i siguran...Kako vam se cini, je li premala? ne znam još kojeg je spola, jer ako je bilo nekakvog predcvijetanja ja ga nisam uocila. to znaci da moram cekat jos nekih misec dana da bi znala?..sad je taman pocela lagano bacat bocne izdanke, pa bi se kroz par dana mogla lijepo razgranati :) muci me jedino što joj nešto žvace listove (pretpostvljam skakavci) hoce li biokill to rjesit i smijem li prskat biljku s njim (navodno je skroz razgradiv).

DSC00279.JPG
 

Prilozi

  • DSC00276.JPG
    DSC00276.JPG
    167,1 KB · Pregleda: 79
  • DSC00277.JPG
    DSC00277.JPG
    144,2 KB · Pregleda: 56

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ok je biljka samo je verovatno presadjena na pogresno mesto, ako je u sumi nece to ici tako lako bez direktnog sunca, zato verovatno slabije raste i sporije se razvija, ajd sretno
 
21.04.2012
6
0
0
40
U šumi je, ali na cistini, pa ima dosta svijetla. Mislim da je sporije rasla zbog kombinacije šoka od presađivanja i lošeg vremena (bilo je dosta oblacnih dana u zadnje vrime). Može odgovor u vezi biokila, nešto mi je izgrizlo listove (srednja slika). Hvala :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pa nije poenta u svetlu nego u direktnom suncu, koliko sati je ona obasjana suncem (naravno, kada ga ima:)... zaista nisam cuo za biokil, verovatno ce se neko vec javiti ako je to koristio, ali normalno je da tu i tamo neki list fasuje, nije to nista strasno koliko vidim
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kao prvo, daj molim te okreni slike prije nego ih stavljas na forum.

Nece stici napraviti sredstvo od koprive, vidis da joj treba sada. Spricaj cim oces, samo da je bio. Mozes i skuhat feferone pa s time pospricat listove.

Biljke su ti definitivno premale, koliko to imaju internoda? 5.

Koliko na dan imaju direktnog suncevog svijetla? Znaci bez sjene.
 
21.04.2012
6
0
0
40
Mislim da ima 6 internoda, u zadnjih 10-tak dana se poduplala inace je dosta dugo stagnirala...vidit cemo sta ce bit dalje...što se tice sunca mislim da je bez sjene cijelo jutro i dobar dio popodneva, ali nisam 100 %...inace, hvala na odgovorima
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
lala397 je napisao(la):
Mislim da ima 6 internoda, u zadnjih 10-tak dana se poduplala inace je dosta dugo stagnirala...vidit cemo sta ce bit dalje...što se tice sunca mislim da je bez sjene cijelo jutro i dobar dio popodneva, ali nisam 100 %...inace, hvala na odgovorima

Pozdrav lala okej ti je biljka samo pripazi na spol,malo ti je jedna biljka ako neznaš kojeg je spola i mogla bi se razočarat ako ispadne da je muška.Što se tiće ovih napasnika što ti jedu lišće mislim da ti neče pomoć nikakve koprive i takve gluposti pošto se neradi o direktnoj infestaciji (bube nisu konstantno na biljci nego ju grizu kako nalete) moja preporuka ti je da kupiš Neo-Pitroid prašak i da malo naprašiš lišće tako da kad te gamadi dođu gricnut malo zelenila u sebe unesu pitroid i nakon nekog vremena crknu a mravi i takve napasti koje žive u ogromnim skupinama često ponesu pitroid sa sobom pa pobiju cijelo leglo ako bude sreće!
Puno sreće ti želim sa spolom i tvojim uzgojem...
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Nije fora pobiti celi marvinjak, mozemo politi i totalom okolnu vegetaciju pa da bude biljoza ko u pustinji, poubijati svu gamad i onda si jedan mali sistem totalno unistio. Fora je sacuvati samo ono sto je tu na tom sajtu tvoje a ostale pustiti da vode svoj mini zivot ali bez tog tvojeg :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
21.04.2012
6
0
0
40
Ako je do sunca, onda ce se morati boriti sama jer cisto sumljam da bi uspila izvesti neki kontrolirani šumski požaric bez da skrenem pažnju na svoj sajt ;) Poslikat cu je opet za jedno 6-7 dana da vidite kako napreduje jer mi se cini da se tek zadnjih dana probudila. S obzirom da je sama izrasla i da nemam pojma je li cura neka stoji u edukativne svrhe, a slijedece godine možda krenem sa malo boljom podlogom.
 
21.04.2012
6
0
0
40
pozdrav svima :)
evo nove slike dva tjedna nakon prvih...pocele su grancice izbijat, prvi listovi sa 7 pera su tu i poduplala se po visini...eto, kako vam se cini, hoce bit sta od nje?

DSC00292.JPG
 

Prilozi

  • DSC00293.JPG
    DSC00293.JPG
    179,6 KB · Pregleda: 22

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Proslo je 14 dana od slike do slike, biljka lijepo napreduje, nemas frke, samo furaj.
I dao bih ti jedan savjet:

Riskiras zbog jedne biljke za koju ne znas spol, ako ce biti muska trud ti djabe plus rizik. Imas jos vremena, pikni jos koju van. Nije jos kasno. Samo pozuri, nemoj cekat 7mj ako ces to radit.
 
21.04.2012
6
0
0
40
Pozdrav ekipa, evo slika od prije 4-5 dana, danas sam je isto bila vidit i još je malo porasla. Skakavci su joj odgrizli donje listove, pa mi sada izgleda malo retardirano, ali zdrava je i raste. Najvažnije od svega, danas sam uocila prve dlacice, znaci službeno je - CURA!!!! :))))) sta mislite koliko bi još mogla porast?

ImageShack Album - 2 images
 

Prilozi

  • Fotografija0549.jpg
    Fotografija0549.jpg
    184,4 KB · Pregleda: 11