Prvi outdoor, random sjemenka.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
Pozz evo i mene s dnevnikom.. Znaci ukratko biljka mi je trenutno stara 7 dana.. Sjemenka neznan koja je random san uzea od meda koji san pusia....

- 3.3. Proklijala nakon 24 sata i odma presadjena u casicu


- 6..3. Provirila iz zemlje(jbg bija san tvrdoglav, nije mi se dalo cekat pravu zemlju nego san nasa neku najgluplju mogucu...)

-7.3. Pomalo se oslobadja sjemenke...

-9.3. napokoon :))... I da napokon san dobia normalnu zemlju pa san je presadia pomocu zlice ... zemlja je pH u H2O 5,0-6,8 ,.... nisan mijesa s nicim nikakav stiropol nista ...

-10.3. evo prezivila je noc u novoj zemlji i cini mi se da je cak malo zivnula.....i napokon malo sunca izaslo pa san to iskoristia
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Druže ako si sa balkana ne zaleći se još sa outdoor-om,sačekaj par početak aprila,biće još mrazeva,pokosiće ti biljku veruj mi.
 
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
a skuzia san i ja malo san se zaletia.. al probat cu je u kuci cuvat neko vrime dok se ne stabilizira vrijeme... Ako ne uspije ili nesto jbg najmanji je problem nabavit novu sjemenku ;)
 

caspe

Aktivan Član
23.01.2012
558
6.797
233
34
U dalmaciji, uz more moglo bi se sad pocet bez problema, dnevna je 18/20... a navecer spremis u kucu

edit:zašto imam status upozorenja
 
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
e onda se nisan zaletia :).. To prakticki i radim cilo vrime u kuci pod lampom i na temperaturi oko 20 a cim malo vanka zatopli odma je izbacujem na sunce da se sunca...

edit: nemas ti nego ja.. i neznan zasto...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Zadnji par dana temperature su znatno veće u unutrašnjosti nego u dalmaciji. tramvaj ja mislim da ćeš uspjeti ti to, ako je noću ostavljaš vani samo je zaštiti bocom plastičnom. Uzmeš bocu od dvije ili više litara, odsječeš joj dno, otvoriš čep i poklipiš preko toga, to ti je garancija da će ti je sačuvati od mogućeg mraza ili možebitnih niskih temperatura. Iako ne moraš brinuti oko temperatur jel vjerovatno više neće ići ispod 5 stupnjeva.
 

caspe

Aktivan Član
23.01.2012
558
6.797
233
34
No Joke je napisao(la):
Zadnji par dana temperature su znatno veće u unutrašnjosti nego u dalmaciji. tramvaj ja mislim da ćeš uspjeti ti to, ako je noću ostavljaš vani samo je zaštiti bocom plastičnom. Uzmeš bocu od dvije ili više litara, odsječeš joj dno, otvoriš čep i poklipiš preko toga, to ti je garancija da će ti je sačuvati od mogućeg mraza ili možebitnih niskih temperatura. Iako ne moraš brinuti oko temperatur jel vjerovatno više neće ići ispod 5 stupnjeva.
nema veze, u dalmaciji nece bit mraza sigurno kroz jutro... nema ga usred zime, kamoli sad
 
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
pozz evo update-a.. znaci ova skroz lijeva ima 16 dana a ove druge 2 imaju 8 dana... znaci trenutno kao sto vidite nekako su se previse izduzile pretpostavljam da je to zbog manjka svijtla al jbg trenutno je tako kako je morat ce izdrzat jos dan dva dok ne izadje sunca malo... Trenutno su u boxu 50visina 30sirina i 60 duzina.. evo slika pa ako moze koji savjetic..


19.3.'13.jpg

Edit: popravia sliku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Zašto si posude zalijepio na plafon? :)

edit: Ajde da ne ostane post samo u pokušaju šale...

Ako bi postavio jedan PC ventilator da titra vrh biljčice i hladi lampu mogao bi svjetlo nabit na doslovce 1 cm od biljki. Titranje bi ojačalo stabljiku, a blizina lampe sprječila izduživanje...U ovoj početnoj fazi biljke zalijevaj običnom vodom temeljito, ali što rjeđe da se korijen što bolje razvije. pozzz :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tramvaj981
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
Ja se ispricavam sto nisam dugo nista objavljivao.. Nisam imao s cim slikavati, a i ovo s cim sada slikajem nije bas bajno pa su slike malo mutne... Uglavnom one dvije najmladje biljke san iscupao radi sigurnosnih razloga,bile su otkrivene. Tako da ona najstarija jedina jos zivi .. Trenutno je stara 2Mjeseca i 2 dana... Nije previse narasla bar mi se tako cini... Mislim da je glavni razlog jer je bila predugo u zatvorenome skoro mjesec dana... Pa sam je izbacio vanka kad je zatoplilo... Dok je bila jos mala imao san neke problemcice.. znaci izvadio sam je na sunce vanka i zaboravio je uniti unutra preko noci i smrzla mi se.. Ali sam je uspia spasiti zalievanjem, stajskim gnojivom i kidanjem listova koje se susilo.. Tako da se brzo oporavila... Sad je vec velika (nadam se) cura. Nedavno sam isto imao neke probleme napali je neki kukci..pa sam napravio ono od koprive pesticid ... drzao 24 h u vodi i onda s tim zalijevao i prskao po liscu... Sad je super i raste u pitaru od 35 litara jako brzo. Ima oko 6-7 sati direktnog sunca... Samo se nadam da nije musko.
Zanima me dali da pocmem sa LST ili je jos rano jer mi se cini jos malo preniska za to. I jos nesto dali mogu koristiti bio gnojiva i bio pesticide cijelo vrijeme jer nebi volio sa kemikalijama ... Evo slike. Svaka pomoc je dobro dosla ;)


http://postimg.org/image/nrrfztx25/
http://postimg.org/image/d0wk9ebnj/
http://postimg.org/image/jqolirpv5/
http://postimg.org/image/t7nlgvohd/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Sta ces sa vrhom ostavljamo ti na volji...ako su vani nacekat ces se jos da pocne cvjetati bar do 8 mjeseca ...preflower ces prije docekati ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
a da je meni po volji ja bi te sve grane i vrh vezao da se probije jos grana ako je to uopce moguce al nisan bas iskusan pa neznan.... A znan da treba dugo al nema veze samo ona je tek mjesec i pol vanka na suncu i vec se dosta rasirila, bit ce bor do 8 mjeseca haha.

edit: i sta da radim sta se tice gnojenja, dosad san samo sa pesticidom od koprive i stavio sam sanitre(one male sive kuglice) uz rubove pitara prije nekidasnje kise..to je ka navodno da poboljsa rast ili tako nesto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.