Prvi ozbiljan problem sa korenom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fd12

Banned
Banovan
26.07.2014
11
3
3
Pozdrav

Evo javljam vam jer dobio sam problem kod probijanja korjena na povrsinu zemlje.Biljka je nedavno pokazala spol,visoka je nekih 70cm,i u pitaru je od 10l.Kod izbijanja se vidilo malo bjelo korjenje koje je izlazilo iz zemlje.Zanima me jeli rješenje problema dodana zemlja ili je obavezno prisađivanje?
 

fd12

Banned
Banovan
26.07.2014
11
3
3
savjeti poslusani,znaci dokraja pitara je napunjeno zemljon dokle je god bilo moguce,i vidiljiv je pomak odmah cin stabljika reagira da nema svjetla tako da spava,znaci da su joj jedne od najbitnijih funkcija u redu,noc prije nista,nasao je napetu kao i kad je svjetlo...moram ovo pratit,ako je ovo dobro rjesenje onda prisađivanje nece biti potrebno,hvala svima na savjetima
(p.s onaj link za sliku gore,nije bas tako ali bjele dlacice korjenja su bile tj nije bilo i izbivanja stabljike....)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.820
2.698
Weed California USA
Ma jasno da nije tako ko na slici, samo sam pokazao primjer kad ovi tanki korjencici izbiju van. Meni to ne zvuci kao problem, prije bi reko da se korjenje razvija u smijeru gdje dobiva najvise vode, a to je povrsinski jer zaljevas tako. Al svejedno bi bilo dobro to presadit u zemlju, zbog biljke, tebe a i korijena :) Ti ces manje zaljevat, a biljka ce se moc razvijat kako treba, i korijen ce napokon moc prema dole a ne u krug. Ovo ce ti bit mucenje u tak maloj kantici i tebi i biljci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and fd12

fd12

Banned
Banovan
26.07.2014
11
3
3
slazem se sa tim,je moguce da joj je povrsina maximalni dohodak vode sta ga moze dobit jer sam je nepravilno zaljevao tako da su bile nekada manje kolicine vode u pitanju,a sta se tice presadjivanja pokusat cu nac najveci pitar moguc i ako uspije dokraja dodjite svi lipo degustirat hahahahah prva mi je u zivotu :D
 

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Ja sam imao problem tipa....biljka od dva metra u posudi od 7L :) pretpostavljao sam nesto,ali nisam smeo da potvrdim..dok nije doslo da moram...na pot-u je bio procep od oko 3 cm na dnu...koren je prosao kroz to i otisao dalje u zemlju... :) potvrdio sam kad je krenula oluja pa sam morao da je mrdam...jedva sam podigao i cuo "TUP" ..sve mi bese jasno...sad je u 20L i cveta ko besna...nista joj ne fali sto se ondak pokidao deo..
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Samo za informaciju,korjenčići na vrhu uopće nisu problematični što vire! Vremenom odebljaju i pozelene,tako da se ponašaju kao dio stabljike. Najbitniji su oni koji izbijaju na dnu i isprepliću se po rubu pota. Oni konstantno rastu i razvijaju se.Najveći dio hranljivih tvari i vode ide preko njih...Svejedno više zemlje je uvijek dobrodošlo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fd12 and sharp

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Ista situacija kod mene bila prošle godine. Uzrok bila nekvalitetna zemlja koja se toliko sabijala da sam svakih par dana morao zatrpavati da prekrijem korijenje na površini. To je povuklo još da mi se biljka gušila u tome pa bio na kraju i loš urod...dobro uopče da je preživjela....
 

fd12

Banned
Banovan
26.07.2014
11
3
3
meni jos uvjek izviru na povrsinu,valjda joj nenece smetati,ima ih ionako milijun pa nije neka steta valjda,biljka mi je taman cvjet formirala na topu pa se bojim samo da ne propadne sad kada je doslo do glavnog djela.....kasno mi je sad i presadjivanje a i iskreno neman gdje
 

fd12

Banned
Banovan
26.07.2014
11
3
3
ja nju mogu stavit al to bude jos ludje,izbije odma nakon koji dan,pa nije mi jasno zasto bas tako reagira,zemlju nemogu napunit vise nego sta mi sustav dozvoljava,do vrha pitara ce ic al poslje nece,a sta ce se onda dogodit to nebih znao