Prvi (pokusni) Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2012
12
0
0
29
Dakle ovo je moj prvi pokusni grow i zanimalo me par savjeta dakle
ispraznia sam box od starog kompa kojeg sam napravia cisto za seedlings
unutra sam od opreme stavia to jest nije jos gotov ali skoro dakle za sad iman (za taj box)
2 cfl lampe od 25w ali za sad je jedna unutra jer sam ima problema sa grlom ove druge
za sad iman dva ventliatora koja sluzi svojoj svrsi dobit cu ovih dana jos jedan pa cu i njega montirat na razini svitla
od zemlje koristim ''Cvitko'' (poslat cu slike do veceras) a kasnije nakon nekih 3tjedna to jest kad su totalno spremni za vegetaciju stavljam ih u prostor od 80x50 (i od tog prostora cu postat slike veceras
eto za sad mogu samo dat ove slike ali veceras stizu jos njih molia bi bilo koji savjet posto mi je prvi pravi put unaprjed
zahvaljujem :) IMG_0631.jpg
 

Prilozi

  • IMG_0630.jpg
    IMG_0630.jpg
    178,8 KB · Pregleda: 29
28.10.2012
12
0
0
29
Buddha je napisao(la):
Ne razumijem zasto komplikovat....Stavi ih odmah u taj prostor ako mozes....I malo je to svjetla, bar 4 stedne (ako je svaka po 1500 lumena)
a mislim to sam stavia jer sam ima i tia sam na ovaj nacin pa to je bila ta neka ideja nemora a i moze pomoc mislim nemoze nikako otezat po meni a sad kako bude bude ipak je ovo prvi pokusni grow da se malo uvatin neke seme a i ono kad ih prebacim mogu odma pocet nove klijat i kad mi proklijaju stavin ih u ovom boxu i kad mi zavrsi prvi harvest samo ove iz boxa prebacim na to misto mislim to je ideja ali sad koliko ce mi dugo tribat da se lipo upraksiram e to neznam e da za svitla iden sutra uzet jos njih par ovih malih (2-3) vjerovatno 3 i uzet cu 3 vece i jace tamo cu vidit koji mi je izbor razmisljam kad ih prebacim u onaj drugi dio da ih stavin pod 3 mhl ali neznam, koje svitlo bi mi ti savjetova kad ih prebacim ? kao sto sam reka duzina je 80 a sirina 50 a visine ima do plafona nemogu danas slikat jer mi je crka apart pa cu sutra moc slikat bas sve kako triba :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta te muci, stavi 4 komada da proklijaju ali da ti u pc-boxu budu bar 4 cfl, u medjuvremenu osposobi taj 80x50 i ako si pri parama stavi prvo mh lampu, ako nisi idi odmah sa hps 250 uz dobru ventilaciju i to ti je taman to
 
28.10.2012
12
0
0
29
PowerSeed je napisao(la):
ne znam sta te muci, stavi 4 komada da proklijaju ali da ti u pc-boxu budu bar 4 cfl, u medjuvremenu osposobi taj 80x50 i ako si pri parama stavi prvo mh lampu, ako nisi idi odmah sa hps 250 uz dobru ventilaciju i to ti je taman to
evo danas idem po ostala svitla uzet cu jos 3 cfl (nisam siguran od koliko tocno ali vise od 25w sigurno) i pogledat cu za mh svitla vjerovatno cu uzet hvala puno na savjetu vjerovatno vama svima ispadam glup ali samo sam nesiguran ipak nezelim nista falit :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
budes manje nesiguran ako malo vise proucis forum i teme vezane za unutrasnje uzgajanje, niko nije spominjao da li ispadas ovakav ili onakav, otvorio si svoj dnevnik i sad korak po korak pa nece biti nikakav fail