Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.11.2022
49
30
18
31
Citiranje bez potrebe. Nemoj stiskati odgovori nego samo kreni pisat. Preporuka citanje https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
I kako to onda funkcionise kucao sam nesto po netu i ibg ne isplativmi se kad pogledam jos aparat 50 60e i jos struju ce mi nabijati meni je struja problem
 
Poslednja izmena od urednika:

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Uzmi dvije tri mokre cigle i stavi na upuh... Polijes ih vodom tu i tamo, i smanji protok zraka ako temperatura nije visoka.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
604
3.206
203
potrosnja struje glede ovlazivaca je nepotrebna briga., to je mizerna potrosnja, ionako growas koji wat gore dole ., :),
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mascaret
11.11.2022
49
30
18
31
Evo malo slika novih da vidite,
2. Nedelja semenka iz paketa test da vidim kako ce se ponasati a u velikom potu sam odmah stavio proklijalu auto vidi se dole u prilogu koja je tacno pa cu promeniti ime teme, reflektor je nekih 45cm od autosa a 60 od ostalih, ako ima kakvih sugestija, kritika samo napred :D
Inace ovu malu ne znam dal da presadim pa da nju growam il da probam da kloniram tu auto, jel moze ako ova ispadne muzjak da mi oplodi autos i predpostavljam da im ne odgovaraju isti uslovi i slicno?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    377,4 KB · Pregleda: 265
  • image.jpg
    image.jpg
    310,2 KB · Pregleda: 22
  • image.jpg
    image.jpg
    389,7 KB · Pregleda: 23
  • FC3225BF-C887-4B50-8400-E07FBC3338B7.jpeg
    FC3225BF-C887-4B50-8400-E07FBC3338B7.jpeg
    299 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dubi1312
11.11.2022
49
30
18
31
Evo izvinjavam se za dp, ali posto nrma odgovora evo da se konsultuj u vezi novih promena, izbacio sam sve sto je bilo u growu ostavio sam samo dve semenke iz paketa i ovaj jedan autos sto sam stavio jutros vec je izbio na povsinu i vidljiv je lepo, a ove dve druge jedna je malo manja jedna je malo veca ali sam ih presadio u male saksije od 3.5l kako nebi mnogo narasle, evo kako to sada sve izgleda.
Znaci autos mi je nekih 45cm od reflektora i vlaznost na 60% jedino sto me sada zanima konkretno, kada ostavim vodu da odstoji i limuntusom regulisem kiselinu da li onda voda moze da se drzi u zatvorenoj flasi nekoliko dana ili se svejedno prave te neke bakterije koje su stetne pa svaki dan moram da vetrim i spremam novu vodu?

edit: i koliko cesto preporucujete da zalivam autos ovaj negde citam svaki dan po malo negde citam celu saksiju zalijes pa za 3 dana opet i tako….?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    523,2 KB · Pregleda: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    543,1 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
11.11.2022
49
30
18
31
Vazi uglavnom mi je za sad samo to bitno, a sanima me jos da li odgovara isti resim svetla za auto i za ove random semenke 20/4? I ukojoj nedelji cu saznati jesu li muzjaci da ih odma eliminisem da mi ne uniste ovaj auto
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.336
9.888
256
Kad biljka polno sazri (to bude uglavnom oko 45 dana od klijanja gore-dole) i uđe u tzv 'preflower' možeš videti da li su mužjaci ili ženke :)

Mišljenja sam da mnogo komplikuješ sa vodom...na dan zalivanja sipaš brate koliko treba (sa koliko ih zalivaš već), ostaviš da odstoji sat vremena da ispari hlor, dodaš nutrijente ako dodaješ, narihtaš ph limuntusom i zaliješ... Ako šta ostane, prospi pa kad budeš sledeći put zalivao, ceo proces ponovo :)

Sretno dalje drug!
 
11.11.2022
49
30
18
31
Hvala puno, prosto i jednostavno, uglavnom evo bas brzo napreduje ovaj autos preko noci je cm narasla…. Znaci ovo bi bio neki nulti dan 16.11
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    558,2 KB · Pregleda: 15
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
11.11.2022
49
30
18
31
ipak su mi stigle i ove 4 semenke sto sam narucio sto sam narucio sta mislite jel mogu da nabijem jos dve u ovaj grow 60x60x120 da bude bar 3 , 1 je forbidden runtz i dve ce biti gorilla auto, il da uzmem lepo ko covek jos jedan grow mada nebi da pucam pare dok ne vidim kako ce mi s ovim ici? Jel 3 bas previse ako ih dobro treniram itd itd ove random semenke cu onda izbaciti al mi zao posro bas lepo napreduje, a tu je i forbidden runtz, jos cm nabacio
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    238,6 KB · Pregleda: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    618,2 KB · Pregleda: 8

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.074
15.588
358
Nemoj si sad komplicirat...
Ako hoćeš svoje što prije,automat če ti završit, odprilike koliko če fotoperiodna biti u vegetaciji!
Dobro je krenula,a foto sjeme spremi na mračno i hladnije mjesto (frižider,ladica, što ti je najsigurnije). Vidim da imaš želju,ali ako ti sve mora biti stealth,odradi tog automata,taman češ pohvatat neke osnove,a onda,ako do tad ne skužiš,pokazat čemo ti kako odradiš scrog(screen of green) i ima da napuniš box od stranice do stranice :thumb:
Vjeruj mi,samo češ si zakomplicirat,mada te potpuno razumijem. Ja sam prvi grow bacio,ali Amnesie su mi Ahilova peta,mamu im jbm.....:)
Večina ne želi slušat iskusnije i onda dolazi do problema,gdje mnogi odustanu od growanja,jer misle kako je to teško,a uzgajamo korov,kojem daš vode,svjetla i raste ko blesava!
Sretno frende:respect:
 
11.11.2022
49
30
18
31
Mislis ove semenke sto su mi stigle? Pa ubacicu jos jednu dve izbacicu ove dve random sto su bile i da bude pucanje od oba autosa :D il mi preporucujes da za sad uradum samo tu jednu auto sto je krenula a ove da sklonim negde sastrrane kao dok se uhodam i to ? Ova kako mi je lepo krenula zao mi da je izbacim najradje bi je napolje negde presadio al jbg kad mi smeta…
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.336
9.888
256
Imaš želju i motivaciju to se vidi, ali ponekad od silne želje možeš da nastradaš :D
Vidi ovako, ako hoćeš više biljaka da bi imao veći prinos na kraju, to ne ide baš tako, pogotovu u manjem prostoru kao što je tvoj.
Prinos (pod uslovom da su ti parametri growa dobri, dakle temperatura, vlaga, ventilacija itd) zavisi od tzv "foot print" lampe, ili panela, i direktno zavisi i od jačine lampe/panela.
Kod HPS uobičajeni prosek je bio 0.5 grama po watt potrošnje pa naviše, kod LED je to gram po watt pa naviše
U praksi to znači da ti možeš staviti 5 ili 50 biljaka ispod LED od npr 300W, nebitno je, ako popuniš ceo "foot print" lepo - neće biti drastične razlike u prinosu
Zapravo, nekad se desi da više biljaka u tim uslovima da i manje - zašto - koristiš manje potove, manji koren, manje hrane uzima, međusobno se bore za dominaciju koja će biti viša, preklapaju se listovi, slaba cirkulacija vazduha itd itd
Jedina dobra stvar kod mnogo biljaka je što drastično smanjuješ vreme vegetacije, tj brže popuniš šator ceo
E sad ok, ti guraš auto, limitiran si sa treningom, ali opet - sad ako turiš nove, dok proklijaju ova ode u visinu, pa im moraš neke podmetače turiti i regulisati visinu svako malo, da budu u ravni sa ovom starijom.

Bolje vežbaj na toj jednoj, bez žurbe, i lagano samo :)

Sretno dalje!
 
11.11.2022
49
30
18
31
Jbg izbacio sam juce ove dve i ubacio jos jedan strawberry gorilla auto i zkittlez sve tri su sad u potovima od 18l i videcu ne verujem da ce biti veika razlika jer sam ih stavio u zemlju kad je ovoj bio prvi dan kako je nikla ako bude drasticna razlika podmetacu sta cu, a ako vidim da ce mi 3 biti previse da se snadjem jednu cu lako izbaciti neku sto bude krzljava ili neku sto bude rasla previse jer sam ogranicen s prostorom na 120cm visine , danas sam otisao na odmor malo vracam se u nedelju pa cu vam javiti kakvo je stanje
Jel u teoriji moguce uraditi tri u 60x60x120 ako dobro shvatim kako da ih treniram?
Ove dve mi bilo zao da bacim prebacio ih na prozor macke ih pojele :D
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: Cyric and Bizzzo
11.11.2022
49
30
18
31
Pozdrav, nakon povratka s puta sve tri su izbile znaci strawberry gorilla auto,zkittlez,forbidden runtz, jedna je jedno 3-4 dana starija od ove druge dve ove dve su izbile jedna nocas jedna juce u toku dana, znaci za sad samo treba da stoje tako 2-3 nedelje i onda krecem s treningom? I da li su mi potrebni ti podmetacu zato sto je ova jedna malo vislja, mislim nije neka drasticna razlika
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    630,8 KB · Pregleda: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    611,8 KB · Pregleda: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    434,2 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
11.11.2022
49
30
18
31
Pozdrav, nakon nekog vremena da se pohvim napredkom sve se sareni, forbidden runtz skoro 30 dana stavljen 12.11, zatim ove dve skittlez i strawberry gorilla 3-4 dana mladje i jos jedan novi red stavljen 19.11 jedan zkittlez, i 2x
strawberry gorilla auto slike u prilogu
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    541,7 KB · Pregleda: 53
  • image.jpg
    image.jpg
    579,4 KB · Pregleda: 45
  • image.jpg
    image.jpg
    543,5 KB · Pregleda: 41
  • image.jpg
    image.jpg
    659,9 KB · Pregleda: 44
  • image.jpg
    image.jpg
    479,6 KB · Pregleda: 47
  • image.jpg
    image.jpg
    691,4 KB · Pregleda: 56
11.11.2022
49
30
18
31
Opet citiranje. Samo kreni pisati dole, ne stišči ODGOVORY/reply pa onda pisanje.
A da rekao mi je to i mentor ali problem je sto cu zatrpati onda donje listove pa ne znam odlucio sam da ih ne diram ovaj put ako nece biti neke drasticne razlike
U kvaliteti ili neki drugi ozbiljan razlog, ali primljeno k znanju za sledeci put
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0