Prvi uzgoj i vec problem..ako neko ima zivaca neka baci oko:)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2014
12
2
0
Prije 2 tjedna posadio,i mislio da mi nece nista uspjeti...međutim niklo 15 biljaka...:) ali sam napravio pizdariju... sve sam ih stavio u istu posudu... Dali ima nacina da ih razdvojim i dali trebam uopce... Mislio sam pricekat da malo ojacaju pa da ih sa vodom isperem da ih ne unistim.. Ima ko slicna iskustva?? Stavit cu sliku za par min..
Pozdrav
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
teško ćeš ih razdvojiti neoštećenog korijenja :(
jučer sam razdvajao samo 2 biljke koje su nikle tik jedna do druge :D,starosti samo 2 dana...već je zafrknuto :D a sa 15 komada,uhhh...

ovisno kolika ti je posuda,ja bi napravio ovako :D ,pretpostavimo daje čaša od jugurta ili nešto veće...isjekao bih nožem u križ na 4 dijela i ta 4 dijela presadio (ili više dijelova,bolje)...ionda koja se primi primila se a ako ih se primi više,razrijedi,tj poreži slabije

sretno :D

P.S. tema je na pogrešnom mjestu postavljena,imaš problemi tokom uzgoja pa tamo postaviš pitanje da ne otvaraš temu za ovo beznačajno kazneno djelo,tj pitanje :D
 
10.04.2014
12
2
0
Nisam nigdje vidio,al sam slusao neke luzere, pa skuzio vutra.org... Reko sta da eksperementiram kad ljudi znaju..

Sta mislite jel pametnije da ih odma pocnem otpetljavat ili da pricekam da ojacaju?? Kako vam ovako izgledaju?? Jel im fali sta?? treba li vec poceti sa gnojivom i kojim??
Regija Sisak HR..dostupna su mi petrokemija gnojiva,ili je bolje sa necim prirodnim??'
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
moje misljenje otpetljaj cim prije dok su korjeni jos mali.
i ne gnojit tak male. otpetljaj i presadi u teglice svaku posebno i to je to. zgledaju ok zasada ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
gen900901 je napisao(la):
Nisam nigdje vidio,al sam slusao neke luzere, pa skuzio vutra.org... Reko sta da eksperementiram kad ljudi znaju..

Sta mislite jel pametnije da ih odma pocnem otpetljavat ili da pricekam da ojacaju?? Kako vam ovako izgledaju?? Jel im fali sta?? treba li vec poceti sa gnojivom i kojim??
Regija Sisak HR..dostupna su mi petrokemija gnojiva,ili je bolje sa necim prirodnim??'
Petrokemiju zaboravi.Imas problem jer su sve zajedno...skoro pa nerjesivo, eventualno da probas odpetljati kad se zemlja osusi ili jednostavno ostavi najvecu a sve ostale odrezi i ubuduce pazi sta i kako sadis :)
Ako ih ostavis jos zajedno sansa da ih odpetljas je duplo manja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gen900901 and Stipe
02.04.2014
52
54
18
gnoji ih tek kad vidis da izbace 3-5 para listova , i tada u veoma malim kolicinama , jer su jos relativno male , da ne sprzis korjen gnjojivom ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
mozes probat jednu varijantu koju sam ja radio sa chilli papricicama kad sam sadio 15komada u jednu teglicu.
izvadi van iz case i ispiri sa vodom zemlju. u mom slucaju sam sve odvojio bez problema. iskreno nemam pojma dal to funkcionira sa cannabisom.
mozda prvo probat varijantu kak su opa cupa i power rekli...pa ak nejde....nemas kaj izgubit pa probas moju varijantu :D
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
VRTLArrr je napisao(la):
gnoji ih tek kad vidis da izbace 3-5 para listova , i tada u veoma malim kolicinama , jer su jos relativno male , da ne sprzis korjen gnjojivom ;)
Šta je tebi????? o kakvom gnojenju pišeš?!?!
Ajmo ovako: Pusti ih neka još 5-7 dana rastu i izbace po trolist. onda neka zemlja bude malo vlažna,ne suha ne natopljena,nego onako.. Postavi ruku tako da ti položaj prstiju bude između biljaka.Okreni teglu naopako i neka ti na dlanu ostanu biljke i zemlja,a pot makni sa strane. Sve odloži na novine,i u predhodno pripremljene potove od cca 2L sa ISTOM vrstom zemlje odvajaj jednu po jednu biljku i ubacuj po potovima.Ako i oštetiš oji korjen nije panika. sve će se primiti,ako ima bar malo korijena!!! lijepo ih zalij vodom ph 6.5 i ne na prejako svjetlo bar 3-4 dana. To je cijela mudrost ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gen900901 and sharp

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
I ja sam za varijantu s vodom, samo pazljivo i polako. Posle kad ih sadis neces imati onako busen sa zemljom oko korena pa tras u novu posudu, nego isto moras lagano i pazljivo da sipas zemlju oko korena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gen900901
10.04.2014
12
2
0
Hvala decki na iscrpnim informacijama :) Evo bas ih prebacio svaku posebno...pa sad koja se uhvati uhvati :) Nije neki problem,na suho sam ih razdvajao pomocu penzla za farbanje. Zalio sam ih lagano,vrlo malo.. Zemlja pomjesana sa malo stiropora. Hoce li biti dovoljne ove kantice sa slika? Svaka zapremine 1l. Dal bi bilo bolje da ih jace zalijem sad u pocetku dok se ne prime? Sto dalje?

http://imageshack.com/a/img809/2496/d58c.jpg
http://imageshack.com/a/img836/9453/etcr.jpg
http://imageshack.com/a/img607/3067/02hv.jpg
http://imageshack.com/a/img822/2697/8fwp.jpg