Prvi uzgoj i vec problem..ako neko ima zivaca neka baci oko:)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2014
12
2
0
Negdje na forumu sam procitao da bi trebao 2-3 dana da ih drzim izvan jakog svjetla. Ili bas suprotno,treba sad tek puno svjetla i sunca??
Mozda sam dosadan sa pitanjima al kad ne znam bolje da pitam.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kad neznaš počneš čitati. Počneš od osnova pa na dalje. Hvala bogu forum je prebogat informacijama i sve što te zanima možeš naći, a imaš i pretragu koja radi brzinom svijetlosti pa ti uzalud pitati svaku sitnicu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gen900901

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
395
1.751
143
79
Sumarak
Ja sam 6 razdvojio iz jedne posude, eh sad zavisi koliko ti je se korijen razvio, dal su se ispleli korijeni, uglavnom lagano izvadi iz posude i pokusaj da odvojis svaku sa zemljom, a da sto manje cackas korijen i njezno ko sa zenom, eto nadam se da ces uspjeti, a koliko vidim domaje su, cim nisi napisao sortu, pa i ako zeznes lahko je nac sjeme domaje pa ponovi nije ti kasno, a mozda ni to ne zeznes sretan groww :ridinghorse:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
samo izvadi, nije to ništa strašno... ako malo potrgaš korijena to je ništa, trebat će joj samo malo duže da se oporavi ali to nećeš niti osjetiti...

bitno da ne potrgaš glavni korijen, ako počupaš malo dlačica na kraju, nikome ništa...
evo ti jednostavan odgovor za jednostavan posao... nije to ništa, neka te ne plaše ovi odgovori " nećeš to nikako uspjeti "

presađivanje biljaka je vrlo jednostavna stvar, kao drugo biljke ti nisu velike i nemaju razvijen veliki korijen...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
meni opce ne izgledaju slabo....super zgledaju.

ne to gnojit jos...male su jos; a na sajt....neki ce rec da moze neki da ne :D ak mozes ostavi ih jos par dana nutra pa kad prestanu pljuskovi i kise i malo zatopli...onda van (neznam gdje se nalazis). Ili stavi van pa zastiti sa nekom bocom. sve ovisi kakve uvijete imas. makar nece bit katastrofa ak ih i metnes van..al ja bi to zastitio obavezno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gen900901

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Dobre su ljoze, malo preizdužene od nedostatka svjetlosti al niš strašno. Ja bih odmah na sajt, samo malo dublje zakopaš da ne strše ko žirafe. Na sajtu ćeš imati vjerovatno više sunca nego tu gdje jesu. Netreba gnojiti, nije da su baš male male nego ne pokazuju nikakve nedostatke pa nema potrebe, pogotovo s obzirom da će ići uskoro na sajt.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gen900901

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
idi kopaj rupe :D ,ne ostavljaj sve za isti dan jer ima tu posla poprilično :D pripremi i jedno 10 litara vode (ili koju litru više) ,zemlju isto ako nećeš stavljati u iskopanu i onda samo presađivanje kad dođe vrijeme :D
hehe,naježim se od ovolikog broja biljki :D
 
10.04.2014
12
2
0
Pozdrav svima :) ,imam neka nejasna pitanja. Ovaj tjedan idem na sajt kopati rupe. Planirao sam 30x30x50cm. Jel dovoljno?

1.Koliki bi trebao biti razmak izmedju svake pojedine biljke ako ce ici u zemlju?
2.Htjeo bi da mi nejdu previse u visinu da budu vise u grmu iz razloga sto sajt ne dozvoljava da idu u visinu...kako,gdje i kad da ih obrezujem?(na forumu sam procitao da treba kidati grane i listove ali...nije mi bas jasno)
Opcenito ako ima kakva primjedba ili na sta da obratim paznju. Svaka informacija mi je dobrodosla :)
Hvala na odgovorima
 
10.04.2014
12
2
0
Pozdrav svima! Evo vec 10 dan su mi biljke pod vodom cijele. Jbne poplave. Stvarno samo sto neplacem. Slomilo me skroz. Dali ima ikakve sanse da prezive? U slucaju da ne prezive,ima li vremena da stavim novu turu na klijanje?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
sad je pravo vreme..stavljaj odmah...
imaju 3 meseca za vegetaciju pa ti vidi dal je kasno...