Rani outdoor by kokomarin

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Evo se odlucih za nesto slicno dnevniku,
Fotoperiodne biljke, sjeme moje , dio biljaka germiniran u prvom dio u drugom misecu.
Za grow je potroseno puno volje i zivaca jer mi je sve skupa djelovalo nategnuto.
Kako jos ne znam s mobitelom slike slati , a nisam siguran oce li i ovo sta pisem biti kako triba .
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Par crtica o meni i cani koju sadim.
Ljubitelj sam i prirode i biljke.
Sjeme je od majke indica dom, a sativasti hermic je tvorac polena .
Sve biljke su sestre al dobija sam i rasnog mudonju tako da sad imam komplet genetiku svoje biljke.
Dakle,pet cura u prirodi od 15.03
Jos dvi u indoru na prirodnom svjetlu.
U prirodi cvitaju tri al jedna od njih je otpocetka stenjala od hladnoce i koliko sam vidio od nje se bas i necu napusit.
Ja sam provao a rezultati su kakvi jesu , meni najbitnije da imam za sebe organik dim i da ga imam do sljedece berbe koja vise nije tako daleko kako se cinilo prosle godine kad sam iz sake trave izvadio dvi sake simena.
Moli
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Dobro.pojasnit cu!
Da je tako vento, ne bi ni ima osjecaj potrebe da radim ovaj dnevnik.
Pokus je zamisljen s dvi biljke germinirane pocetkom godine al eto radi utvrdivanja tocnog krajnjeg datuma prosto je prosiren na pet sestara u prirodi i dvi u potkrovlju.
Od tih sedam biljaka sve su usle u cvjetanje a dvije i izasle.
Krajni datum stavljanja biljaka koje moraju imati minimalni 5 tjedana vegetacije je 07.03 .
Kasnije je krajnje neizvjesno dal ce se zakljucat u cvjetanje.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ako radis nesto radi kako treba a ne na pola,, stavi slike pa nek to bude jedan pravi dnevnik a ne ovako :D sretan ti grow :wave:
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Svi se slazemo da dnevnik bez slika ne izgleda dobro ali ni slika ne moze reci sve.moja verzija tumacenja vrsta growa:
Prirodni grow je biljka bez uplitanja covjeka.
Poluprirdni je kad covjek baci sjeme i dode pobrati.
Treci je fruktal:)uz saradnju s prirodom
To je vrsta growa di doneses sadnice i ostavis i po potrebi reagiras.
Ekoloski, organski,biodinamicni,konvencionalni su
uzgoji u kom covjek cuva i mazi i pazi bilje od pocetka do kraja te se odnosi prema njemu kao prema kucnim jubimcima ili domacim zivotinjama, razlika je samo u preparatima koji se koriste.
Rezultati su jako razliciti a ljudi se ravnaju po njima.
Mnogo je faktora koji uticu na rezultate.
Narednih dana pokazat cu vam rezultate ranog outdoora na mediteranskoj obalnoj klimi na metar nadmorske visine.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
I growanje zahtjeva strpljivost a kako su tu svi groweri; nitko se ne zuri.

Ucita sam neke na fotobucket al ja to neznam stavit u post.zivim u okruzenju di nemam koga pitati .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tuzni

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Srecom, svi dosadasnji problemi su tehnicke naravi.
Moje biljke su u redu.
Duzan sam napisati neke podatke vezane za grow.
Imam 43 god a vise od dvadeset pusim, growanje mi je ljubav prekinuta 98 i tada kad su mi uzeli sjeme koje je skupio jedan pomorac a bilo ga je za vrhunski maticnjak.
Od tada do ovog growa nisam sadio canabis tj.nisam ga pazio.Rani outdoor je davno zakopano znanje o canabisu ali nikad realizirano, odatle i ushicenje slikom pocetkom maja.
Ni jedna biljka jos nije gotova.
Biljke koje su bile ispod stakla pocetkom mjeseca su premjestene vani te ih svaku vecer unosim u mrak.
Nastojao sam ih sto duze drzati ispod stakla ali kad je zagrijalo biljke su krenule u porast i tu sam nesto kropao, pokusavao i na kraju kad mi je jedna pokazala bananice,odustao .
Bananice su se pojavile na donjim granama i te grane su skinute.
Sada se biljka formirala za finalni cvat.
Primjetio sam kod ove biljke a i onima u prirodi da list zamota oko pupa i tako sama odgada cvat.
Ta biljka nece zavrsiti ni kroz tri tjedna.
Sestra koja je uz nju je najbolja biljka koju imam a da sad cvita.
Biljke u prirodi su u redu.
Usadene su sredinom treceg miseca u mjesavinu vrtne zemlje i stajnaka.
Pocetkom aprila stavljen pokrov od magareceg dubra,meditacija i zamolba okolnoj vegetaciji da primi i stiti biljke.Biljke su tad bile lose, patile od zime po noci,od insekata po danu.
Kad sam dosao nakon mjesec dana nisam mogao vjerovat i tada sam odlucio to podjelit.
Ja sam siguran da cu naci svoje biljke jer mi je takav sajt.Zapusteno polje u kom osim mene nitko nije usao u njega barem 60 god.
U to polje ne ulaze ni veprovi zbog kojih sam odustao od jednog drugog sajta.
Skanjci i kobci jedini znaju ponekad uci da ocerupaju pljen.
Tuda jos zive jazavci, kune, zecevi i lisice.
Normalno da na takvom terenu vladaju gmazovi.
Za uci u moj sajt covjek treba par metara puzati tj treba leci u visoku travu da bi vidio ulaz.
Ja sam stvorio svoj stav prema biljkama i zivotinjama i ljudima.
Biljke u prirodi bas i ne diram.
Sredinom maja svaka biljka je dobila pet litara otopine ribe.krajem mjeseca i po deset litara vode.
Zaista se radi o pokusu i sve sta se ubere je samo moje i samo za mene.
Cinjenica je da cu brati uskoro, a da ce iz ranog outa ostati dvije biljke koje su ostale u vegetaciji a danas sigurno prelaze dva metra visine.

Imam jos reci da mi je ovaj dnevnik ne - rad a da je moj svjetonazor oblikovan utjecajem knjga hessea,castanede ...u mladosti a grow knjigama revolucija jedne slamke by fukuoka i tajni zivot biljaka te ed rosental growhandbook.
A od jeseni citam vutra forum.
Eto nabrojih nesto cinjenica da znate.
Do slika, cujemo se!
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Ja da zelim u nekoliko sati mogao bih grow iz osobnog transformirati u komercijalni
Da dovedem vodu do biljaka trebam par stotina kuna,a par stotina reznica mogu skinit odmah.
Necu i ne zelim!
Moj san je bio maticnjak na nekom otoku od sjemena iz afrike jamajke indije
Mislija sam da bi drzavne sluzbe imale sluha i zajeba se.Najbolniji gubitak je to sjeme...jos me boli a proslo je15g.
Pusim nekoliko puta dnevno a u proteklih nekoliko dana i tri puta vise jer je dim los.
Radi se o brendiranoj vrsti iz indoora. Citral skank od ams.
Zasto je los neznam a ja sam mislija da ce samo to valjat i to je jedina biljka koju sam klonira i sada imam dvi za odnit.Meni je svaki kanabis
lip i tesko mi ga ubit.
Po mom misljenju svaki organik grower bi trebao stvarat sjeme.Istu stvar treba raditi i sa sjemenom povrca i voca.
Biljke s vremenom postaju sve prilagodenije vasem nacinu grovanja i mikroklimu.
Ja monsanto smatram cistim zlom.
Prodaju skupo sime i uz njega tesku kemiju koja je neophodna da dobijes plodove.
Svaki nasad karanfila i jos nekih vrsta cvjeca ima fusarium.
Zemljama treceg svjeta poklanjaju sime koje ce im pomoci da se prehrane ali ce isto tako pomoci da njihova djeca nemaju djecu.
Muka mi je od ovoga posta.


cura netrimana,lst i cropanja malo

hermiona ispod cropa,tri put topirana

dolina i more

početak 6. miseca

početak 6. miseca

muško

kraj 5. miseca

kraj 5. miseca

sredina 5. miseca

sredina 5. miseca

početak 5. miseca
početak 5. miseca

sredina 5. miseca
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Lijepe biljke,svaka čast,bit će dima heheh,al nekužim znači skinuo si bananice,i sad je ženska???prvi put to čujem ahahha,il sasm je neš krivo shvatio
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Moje pitanjce bi bilo,naime navodiš da radiš fotoperiodne biljke...a eto imaš cvijetanje i navodiš uskoro i berbu...pa kako je to moguće ako imaš fotoperidne biljke?

I jedan savijet ako ga želiš....mani se s ribama zaljevat biljke i fino ih nahrani kako bog zapovijeda pa ceš vidjet razlike...koliko vidim po fotkame mole dušika ko sahara vode...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Danas su izcupane dvi biljke a ostavija sam jednu koja ionako nema nista opipljivog na sebi.
Dakle rani outt je vrlo moguc na nasim prostorima.
Ako biljke ne zavrse do 1.6 tesko da ce uspjesno zavrsiti bez dodavanja mraka.



Tjekom petog miseca na sajt su dosle jos dvi sestre pa mi sada sajt drzi cetiri sestre u vegetaciji .
Kako od ovih biljaka nisam ocekivao nista vrlo sam zadovoljan rezultatima a najbolje tek sazrijeva.
Jack
Slike su na sajtu sve odreda napravljene u svitanje
Riba je u stvari homemade gnojivo bez sumpora bora i magnezija.
Par kg bijele i isto toliko plave ribe se potopi u vodu uz dodatak lopate zemlje i lopate komposta .
Dodaju se jos i alge uz nabrojene elemente da imas kompletno gnojivo.
To triba stat zatvoreno hermeticki uz kadikad promisat.
Riba strune kroz dva miseca
Procidis i spremis hermeticki.
Uz to kadkad koristim zutu plantelu a prova sam i slavol.
Vidices sliku od danas,biljke za koje ti kazes da im fali dusika imaju skoro dva i po metra pa neka se snadu.
Nekako su mi slike mutne ali za prve dobro je i ovo.
Tek me ovi finger has oraspolozio.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja niš ne kužim ali ova što cvijeta ti je autoflower, kakva fotoperiodna može tak cvijetat vanka u ovo doba, bez obzira kad je posađena. Ti reci šta hoćeš al to je automat i niš drugo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
i ja sad gledam .... al gore je napisao da je nosio svaku vecer u mrak pa je vjerovatno isforsirao cvjetanje sa vise mraka.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Madre mia!
Radi se o fotoperiodnim biljkama koje su usle u cvjetanje na prirodnom svijetlu u periodu od 01.3 do 15.4.
Ove dvi koje su mi dvoru unosim u mrak da ranije zavrse
I zbog susjedove rasvjete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.