Reggae

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cricket.

Aktivan Član
31.08.2008
74
0
0
34
jel mi moze netko preporucit neki reggea album starij, da je bas za slusat dok si napusen, neki brzi amo rec funky reggea.. :) ne znam tocno sta od reggea trazim preporucite jednostavno nesto starije classic neki.. :)
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Zabljak 1992 je napisao(la):
Bob marley - Red Wine

Bob Marley - I can see Clearly now



To ne pjeva marli ,toliko samo da ne zivis u zabludi:icon_mrgreen:

Ma znam,al ono to je stavljeno je pod marley na netu ......nisu li te pjesme od njegovog frenda iz banda the W. ,kad je solo krenuo frend da pjeva?:maryjane:
 

cricket.

Aktivan Član
31.08.2008
74
0
0
34
zato se potrudis i saznas.. ne zelim rec da je bob marley komercijala ali najpoznatij je od svih pravih reggae izvodaca, ne racunajuci sean paul i unistavace, zato dosta njih i ne znaju tko su the wailers, to su oni ljudi koju muziku samo slusaju a ne shvacaju pa njima nije ni vazno tko pjeva vec da ima dobar ritam i da mozes plesat uz to ili sta vec... ignoranti jedni. :)

muzika i svaka grana muzike je po meni svijet koji treba istrazit, i ja ga pametujem previse. :)
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
đimi.;79949 je napisao(la):
zato se potrudis i saznas.. ne zelim rec da je bob marley komercijala ali najpoznatij je od svih pravih reggae izvodaca, ne racunajuci sean paul i unistavace, zato dosta njih i ne znaju tko su the wailers, to su oni ljudi koju muziku samo slusaju a ne shvacaju pa njima nije ni vazno tko pjeva vec da ima dobar ritam i da mozes plesat uz to ili sta vec... ignoranti jedni. :)

muzika i svaka grana muzike je po meni svijet koji treba istrazit, i ja ga pametujem previse. :)

pa ok reggea slusam kojih 2 tjedna pa ne ocekuj da znam neke stvari koji bi trebo....cekaj da pohvatam koncr :ludaci_lol: ajd Peace
 
17.03.2008
9
1
0
35
Vidim da ste malo zapostavili reggae...pa evo malo osvježenja!
The Abyssinians, Steel Pulse, Israel Vibrations, Dreadzone, Burning Spear, Black Uhuru, Alpha Blondy, Peter Tosh, Desmond Dekker, Augustus Pablo, Dennis Brown, Horace Andy, Lee Perry, Misty in Roots, Max Romeo i meni najdraža grupa Eek A Mouse.....ima toga još al i ovo je sasvim dovoljno za sve one koji vole reggae a neznaju tko su prave legende reggea uz Marleya - naravno Bob je kralj....!:banana_dred:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dop

rastaMAN^

Aktivan Član
24.10.2008
75
0
0
34
Preporucujem samo roots reggae...
npr. Black Uhuru,Bob Marley,Max Romeo,Gregory Isaacs....itd...
pozdrav...
Slusam reggae 7 god.
ako hocete mogu da napisem listu od nekih 40-50 najboljih pesama... :)
pozz jos 1 xD
 

rastaMAN^

Aktivan Član
24.10.2008
75
0
0
34
[FONT=&quot]1. Bob Marley
- Is this love
- Jamming
- One love
- Misty morning
- Don’t worry be happy
- Put it on
- Exodus
- She’s gone
- Three litlle birds
- Rocksteady
- Roots Rock Reggae
- Iron Zion Lion
[/FONT][FONT=&quot]

2.Black Uhuru
- Darkness
- Guess who’s coming to dinner
- Natural reggae beat
- Shine eye gal
- Leaving to zion
- General penitentiary
- Abortion
- Plastic smile

3.Ostalo...
*Gregory Isaacs:
-Night nurse
-Mr.Cop
-My number one

jaoo brate...stvarno me mrzi vise da pisem...eto ti to pa kad odslusas i poskidas(posto ce ti se mnogo svideti, ako volis reggae...)reci da pisem jos :)

pozdraaaaaV!

i slusas Max Romeo...
npr. Time 4 Jah...
pozz jos 1..


:banana_dred:

[/FONT]
 
17.03.2008
9
1
0
35
Da,da...sve odlične stvari i imam ih sve...
Probaj poslušat Burning Spear, The Abyssinians, Eek A Mouse! Ako voliš roots reggae poslušaj i ove stvari..
Max je zakon samo šta nemam puno stvari od njega....
 

rastaMAN^

Aktivan Član
24.10.2008
75
0
0
34
hhahah...slusam i to.. XD

Black uhuru dynasty,Max Romeo,Misty in roots,Dezarie,Gregory Isaacs,Burning spear,Israel vibration,Horace Andy,Barrington Levy,Eak a mouse,Bob Marley... rulez!
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
dobra je tema,hvala za popis izvođaća,kad tad ću to sve poskidat i poslušat =)
u zadnje vrijeme slušam Eek a mouse i bob marleya ... ;) ... obožavam slušat reggae dok pušim :cool44: