Samoobrana i zaštita od dimnjačara!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hehe, ljudovi moji tema mada je otvaram full :razvaljen::
je na mjestu, (ako ste nadimljeni i u fazonu)
Znači mi indoor uzgajivači a oni sretnici ko i ja što su pa uzgajaju u boxu na tavanu. Na kojem je zamislite
i dimnjak,,,,e sad tu dolazi do zapleta radnje.. :)
A to je da je u Hr.odprije neku godinu uvedeno da nemožeš samčistiti dimnjak tj moš gati ribat koliko oćeš ali Mora dinjačar ovlašteni da dojde i to zadovoljstvo košta 50 kn.
Ako neplatiš ode u ćorku ili te pljene neznam.
OK.rekohakoniste skužilion dođe mene nema, starakaže dimnjačaru nek on radi svoje,
ovaj na tavan a tamo space shatle.
I kako se samoodbraniti od zlih dimnjačara koji nisu cool i mladi.
Ve ti škicne box podokom i sutra njegov bratić iz murje, murjaš dolazi da te upozna :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and 1310

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
I tako ti ja trebam prošlu zimu dimnjačara a obzirom da sam ljenčina ... idem ja potražiti ovlaštenog dimnjačara u svome rejonu. Kontam,ipak su ljudi profesionalci u svome poslu,imaju alat,to im je posao na koncu konca.
Upalim internet,počmem da tražim dimnjačara :idea:
Sjećam se davno prije,kad imaš potrebu ili problem ... samo zvrcneš dimnjačara Čađu i on to odradi kako treba ;)
Al' Čađo je u penziji,nemože više. I tako ti ja guglam,guglam,guglam... ima za susjedno mjesto ovlašteni al' za moje nema.
Guglam brate,više sam popizdio ... nazovem najbližeg ovlaštenog ;)
Kaže on; nisi moj rejon,žao mi je :puuuh::
Ma idite svi vi ovlašteni fino u phizdustrininu:grrr:
Jedva nagovorim jednog da dođe :) ,kao...ne bi smio,al' u fušu će to odraditi,bez računa. Navratit će izvan svoga radnog vremena,pa će očistiti.
Al'' ne spominjam ja da je dimnjak poprilično zaštopan :D
I dođe lola,poveo i svoga radnika. Radnik neki frajerčić sa menđušama u ušima,pokažem im ja dimnjak ... popeli se kao pravi profesionalci na tavan i kaže taj stariji ... auuuuuuuuuuuuuu :(

Pa šta si mislio,mislim si :D
I počeše oni kao 'pravi profsionalci' da guraju četku u rupu.
Reko' ; Majstori,slabe vam vajde od te četke... dimnjak treba zapaliti :djede: da obgori čađ i otpadne ... pa onda četka !!!
Kažu oni uglas; auuuuuuuh,ma dobro je ovo.Prošla četka ... prolazit će i dim.

Mislim si,smradovi jedni... pa čim sam vas vidio,ošecovao sam vas kao upravo takve.Došli ste u fušu ubit' kod mene neku kintu poslije posla... na crnjaka.
Na brzinu su oni to kao nešto pročačkali,... evo gazda,gotovo je.
Ajd' da ih više ne gledam,pitam Šefa,koliko sam dužan?
Kaže on; 200 kuna (25 eurića cca) :cool:
Rek'o... ŠTA ???

Neda mi s više pisati koliko su dobili ... uglavnom,nazvao sam Čađu :D
Došao čovjek i odradio posao kako treba :)
I k tome,penzioner,dimnjačar staroga kova ... u mirovini.

Uglavnom,čistite dimnjake sami ako imate box blizu dimnjaka :D
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
a neznam vidim ti si tražio, plaćao skupo,
valjda je to od općine do općine kod nas "MORA" doći dimnjačar.
Znači čistio ti nečistio. ON mora da provjeri bar "dimovodno stanje"
I to im je sad u devetom mjesecu sezona provjera. i to košta 50 kn.
e ja ih smutim da mi ne idu na tavan ali nisam stalno kući. stara bi i h pustila.
Tako da moram ih čekati u jesen jer ako mi se popnu a ono uhhh i on bi se prepo mislio da je to kakvo oružje za masovno uništenje navuko bi mi ciju na vrat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
bila ta obaveza o dimnjaku i kod mene ali stalo nesto zadnjih 15ak godina?
cak i ne ociste nego kao sto kaze deraxor, kao nesto provere/pogledaju, napisu priznanicu na 10ak evrica i cao zdravo.
a mozda je i zbog prebacivanja sa kotla na onu zidnu gasnu pec, valjda vode neku evidenciju, nemam pojma.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ma da, to je malo frka, neznam @grouchy možda ako si u zgradi ide iz pričuve
Ja sam u privatnoj kući obična peć alfa stara, imam dva dimnjaka zidana.
I kod nas idu od kuće do kuće, neda se ni njemu penjat po razno raznim krovovima ali ako si ti mu rreko da čisti kad ga već plaćaš oni moraju.
Ja kad sam kući obično im platim i kažem momci samo napišite da ste čistili i ponudim ih rakijom.pivom. drmnu našvrljaju neki papir i odu.
E al ne živim sam staroj kad dođu ona će im reći da se penju nek zna da sam očistio.
Sad moram staroj reći da ih nepušta na tavan da donose zlu sreću po nekoj starinskoj narodnoj ona brije na te stvari, ili sam ja sad nadimljen pa mi sve :banana123:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
neće @donatella kad si ti tu, e ko živi sam ili sa curom, ženom koja zna.
ali ako ti živiš sa drugima il' ko ja sa starom koja sve slabije šta kuži, ali da zna za moj hobi ta bi me prva otišla prijaviti.
ode stara u muriju, :murija: a ja u ćuzu u donjem leleguzu..opaa miko :banana_rasta: i sviraću bloues samo za moju dragu ooo tugo,tugo (malo turbo folc'l)

(al sam se uroko kvalitetno :rasta: )