Skeniranje terena helikopterom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
E ljudi, zivim blizu kasarne, u kojoj je jedina uzletnica za helikoptere u gradu, na dan ih prodje dosta iznad moje kuce i okolinom kraja... jednom sam cuo da gledaju tako isparavanje toplote sa toplotnim kamerama, takodje sm acuo da nekako gledaju visak potrosnje elektricne energije. Ajte mudraci da cujem vase misljenje o ovome, nisam znao gdje da stavim temu nego ovdje.

Ima li sanse da padnem za uzgoj ako me helishi "snime"?
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Slažem se sa No Joke. Helikopteri troše puno, a naši nemaju para za te zajebancije kao što je skeniranje toplote šta već. Ali ako lete nisko, i ako imaš puno Mare, postoji šansa a vide golim okom..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Dobro ljudi kažu, nema se para za takvo nešto.
Ja još nisam čuo da je neko na našim prostorima pao zbog planiranog nadgledavanja helikopterom.
 

Gagiba

Aktivan Član
Prvo termalno snimanje (ukoliko se dobro sećam) je obavljeno u Londonu a negde na ovom forumu postoje i linkovi koji pokazuju kako to rade Englezi. Kažu da je tamo uzgajanje po stanovima preraslo u epidemiju pa je termalno snimanje bio jedan od načina da to suzbiju! A zapravo su samo naterali farmere da bolje toplotno izoluju stanove, bokseve i ostalo... :D

Ne beri brigu ni oko struje (jedino ako nemaš sistem od recimo 10X600w) jer ti više potroši komp sa koga kucaš od neke pristojne lampe! ;)

A inače ako se nadaš da će naši kerovi da pale helikopter, snimaju kojekakvim tehnologijama teren pa posle to mesecima da analizaraju ne bi li na kvadratnim kilometrima snimljenog zelenila otkrili kakvu sumnjivu biljku....e ako od toga zentaš, onda bratunga pređi na alkohol, em legalan, em široko dostupan, em ne razvija paranoju! Samo te onako blago otupi i onda ti sve ravno ko tepsija... :vb_kez:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Vise biste trebali brinuti o "prijateljima" i poznanicima nego o helikopterima :)

A ovo za toplinske kamere vam vrijedi samo ako imate ogromnu sobu punu lampa i biljaka tako da nema frke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya and mlst

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa vidi drugar mislim da bas na forumu se treba birati koje ces informacije reci,kao npr sto si rekao da zivis pored kasarne i jos plus da je to jedina uzletnica za helihoptere..mogao si dat i ime te kasarne..pa nema nebitno dal je u Hrv ili ti Srb puno kasarna gde imaju veze za helihoptere itd..mozda u par gradova u drzavi i to je to,i ako pandur njuska po forumu lako te moze nac..ali ne zbog tih silnih toplotnih kamera sto spominjes te nece naci jer nase drzave su daleko od toga,oni jos uvek hvataju na ono rekla kazala i njuskanjem itd..ili ako im neko da tako neke info kao ti sam sto opisujes gde kako i sta..pazi sta pises u forumu sigurno panduri njuskaju...srecno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ma ajde toplotne kamere manje vise, nego mene brinu oni sateliti gore. Sve nas snimaju. Moze kroz prozor da procita sta kucas na kompu.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ma lako za heli.... kod mene se nekad spajdermeni penjali po zgradi.helihopter je trica,ima ih snimaju sirurno :smoke18: :rofl:

po meni tema za škovace :konjo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Mislim da u ovom hobiju nebi trebalo biti mjesta za toliku paranoju cisto zbog samog sebe, kad malo bolje razmislis pa imaju oni drugih poslova, a ne trazit par biljaka. I da traze stvarno je tesko naci na tu kvadraturu par biljaka,mislim stvarno nema mjesta za paniku. Be good :)
 
23.03.2014
16
1
3
Dobro ti kaze No Joke nea se para za to tu a racun cisto sumnjam da provjeravaju jer ljudi imaju od 500-1000w 30 kom naguraju u sobu i nista. Ali ti je ipak bolje paziti i gledat male cinjenice jer te to najcesce i sjebe :)