Skladištenje ulja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Pošto je skoro sve o ulju pod forumom Medicina, ovdje postavljam pitanje na kojeg sam našao tako puno različitih odgovora, da nemam pojma koji odgovor je pravi.

Ako citiram Ricka Simpsona

"It should also be mentioned that this oil has an extremely long shelf life, if kept in a cool dark place for storage"

http://www.simpson-oil.com/Make-Or-Aquire-Your-Oil.html

Šta je to "extremely long shelf life"? " 2 godine, 10 godina? Cool storage? Hladnjak, fižider? Kako dugo če obstati, kada se ga izvadi iz frižidera?
Mleveno meso recimo, može biti u frižideru 4 mjesece, pileče meso 8 -10 mjeseci, povrče i zelenjava 10-12 mjeseci.
Prosečno ulje ima rok upotrebe 2 godine - na sobnoj temperaturi.
Bio bi vrlo zahvalan, da ako mi ko može dati odgovor iz prakse.
 

zdepo

Aktivan Član
09.10.2012
55
23
8
44
extremely long shelf life = dok ga ne potrošiš
Nitko ti ne može reći točan broj godina, jbg.. :)
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
zdepo je napisao(la):
extremely long shelf life = dok ga ne potrošiš
Nitko ti ne može reći točan broj godina, jbg.. :)
Bravo majstore, sada mi je sve jasno.

Idi malo čitati po stranim forumima. 50% odgovora onih, koji imaju ulje, napisalo je ograničen rok upotrebe ali se granice veoma razlikuju. Zbog toga što nema jasnog odgovora odnosno je taj od par mjeseci, do "vrlo dugo", postavio sam to pitanje. Spremam ozbiljan grow prvenstveno radi ulja koje mi, hvala bogu, još ne treba pa bi ga skladištio, da je tu negdje ako zatreba. Previše boljesti napreduje užasno brzo. I na tom forumu su vrlo tužni primjeri, kada bolesnici nisu preživljeli vrijeme koje je potrebno, od kad se vutra zasadi do ulja.

Ovdje je jedno od ozbiljnih iztraživanja na tu temu ali ... nije ni to to što tražim !
http://www.revistadechimie.ro/pdf/TROFIN%20I%203%2012.pdf

btw.,
Ako bi svi odgovori išli u stilu; Kako dugo se kuha jaje?; Dok se ne izkuha, još bi mi bili na drvečima. :)

Pitanje je ozbiljno, postavljeno u ozbiljnoj temi i ja se nadam odgovoru znalca.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
U dvoumici sam bio da li odgovorim ili ne. Ali ipak....
Ne smatram se nekim znalcem...
Napisao si da SPREMAŠ grow, pa ima onih koji ga svako malo spremaju i naprave, a ulje koje naprave ne traje im dugo, 9 mjeseci max. Ne čuvaju ga za sebe, doći će novog ulja...
Ne skladište ga, ako te baš zanima kakav je to prostor, koliko ja znam, kao vino, na suhom i hladnom mjestu , u podrumu recimo i onda traje....
Uvijek ima onih kojima to STVARNO treba...
Ali vidjet ćeš i sam (i ja sam ga u početku planirao skladištiti :ludaci_lol: ), nema smisla raspravljati o nečemu što se još nije desilo....
 

Malawi

Aktivan Član
03.06.2011
54
53
18
Anywhere*
ulje defakto kao i med nema određen rok trajanja, osmotski tlak je abnormalan
i nemoguć je razvoj ikakvih mikroorganizama ili ićega takvog.
jedina opasnost od degradacije je naravno naš najbolji prijatelj i najljuči neprijatelj
a to je naravno uv svjetlo.
hladno i mračno mjesto bi trebalo biti savim ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk and mazar

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
mazar je napisao(la):
U dvoumici sam bio da li odgovorim ili ne. Ali ipak....
Ne smatram se nekim znalcem...
Napisao si da SPREMAŠ grow, pa ima onih koji ga svako malo spremaju i naprave, a ulje koje naprave ne traje im dugo, 9 mjeseci max. Ne čuvaju ga za sebe, doći će novog ulja...
Ne skladište ga, ako te baš zanima kakav je to prostor, koliko ja znam, kao vino, na suhom i hladnom mjestu , u podrumu recimo i onda traje....
Uvijek ima onih kojima to STVARNO treba...
Ali vidjet ćeš i sam (i ja sam ga u početku planirao skladištiti :ludaci_lol: ), nema smisla raspravljati o nečemu što se još nije desilo....

Mazar pratim tvoj dnevnik i znam za tvoje stanje.

Svi mi živimo svako u svom "svjetu". Ja recimo, nisam vidio (kamoli pušio) normalne vutre več barem 25 godina niti me nije do sada interesovala. U biti, zaboravio sam na nju i da nije došlo do nekih tužnih događaja, ne bi je ni sada "pronašao". Moj najbolji prijatelj (a stari smo mi več ljudi) maja 2012 saznao je za rak limfnih žljeza. U januaru ove godine, kad sam odkrio, da postoji i nešto drugo osim kemoterapije, imao je još samo 40 kg (prije oko 100). I da mi je "teoretsko znanje o vutri" u maju 2012 bilo na dovoljno visokoj razini, trebalo bi mi pola godine, da dođem do ulja. Prekasno.

Prije mjesec i pol, kada sam odkrio vutra.org, odlučio sam pokrenuti mali grow, da vidim, hoče to meni rasti ili ne. Za sada uz pomoč foruma ide i tako ohrabren za cca. mjesec dana "idem po ulje" u "pravom" growu.
Napraviti ču ga "za svaki slučaj" za svoje najbližje (roditelji, žena, djeca - nitko drugi niti neče znati) a i tu bi bila stvar svakog od njih, ako bi se opšte htio lečiti sa njim. Ja gledam "in live" šta radi kemoterapija meni veoma dragom čovijeku i razčistio sam, da bi se ja odlučio za drugačiji pokušaj ozdravljenja. Iskreno se nadam, ako ulje nema rok trajanja, da če me (ulje) preživjeti.

Pošto moj hrvatski (ili srbski, sam ne uočavam razliku) nije baš nešto nadam se, da se me koliko toliko razumije.

Huh, koliko rječi sam potrošio za skoro ništa. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: janca15

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Malawi je napisao(la):
ulje defakto kao i med nema određen rok trajanja, osmotski tlak je abnormalan
i nemoguć je razvoj ikakvih mikroorganizama ili ićega takvog.
jedina opasnost od degradacije je naravno naš najbolji prijatelj i najljuči neprijatelj
a to je naravno uv svjetlo.
hladno i mračno mjesto bi trebalo biti savim ok.
Ima prijatelju moj toliko kontradiktornih podataka na netu, da je više manje dalje čitanje i traženje samo gubljenje vremena.

Ovaj kaže u hladnjaku do jedne godine, a u mračnom hladnom prosotru 4-6 mjeseci.

"The shelf life of marijuana infused oils is 4-6 months in a dark and cool pantry away from heat and up to a year is refrigerated. "

ttp://www.rollitup.org/cooking-cannabis/584322-aunt-sandys-cannabis-oil.html
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Verona je napisao(la):
Ovaj kaže u hladnjaku do jedne godine, a u mračnom hladnom prosotru 4-6 mjeseci.

"The shelf life of marijuana infused oils is 4-6 months in a dark and cool pantry away from heat and up to a year is refrigerated. "
Ma to kazu samo da bi promovisali potrosnju :watchplant: ,moze duze sigurno makar dvaput duze uz pravilno skladistenje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Verona je napisao(la):
Napraviti ču ga "za svaki slučaj" za svoje najbližje (roditelji, žena, djeca - nitko drugi niti neče znati) a i tu bi bila stvar svakog od njih, ako bi se opšte htio lečiti sa njim. Ja gledam "in live" šta radi kemoterapija meni veoma dragom čovijeku i razčistio sam, da bi se ja odlučio za drugačiji pokušaj ozdravljenja. Iskreno se nadam, ako ulje nema rok trajanja, da če me (ulje) preživjeti.

Pošto moj hrvatski (ili srbski, sam ne uočavam razliku) nije baš nešto nadam se, da se me koliko toliko razumije.

Huh, koliko rječi sam potrošio za skoro ništa. :)
ajde otvori anketu i pitaj da li je netko growao jedanput u životu :popworm:, čisto sumnjam, svi znaju kako se razvija ljubav prema nama dragoj , nadasve ljekovitoj biljci. Nadam se da ćeš kroz par godina biti nasmijan kad naiđeš na ove postove :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MarcoPolo

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ekipa po forumima piše svašta, ima ih koji znaju ali je većina onih koji pojma nemaju pa izjavljuju stvari napamet bez ikakvog pokrića, pa ajd ti sada to profiltriraj sve.

Ne znam dali si vidio onu vijest gdje su pronašli u grobnici nekog kineskog cara tegle s kanabisom, nakon raznih testova utvrdili su da se radi o sorti s visokim postotkom thc-a. Uzmi u obzir da je taj kanabis bio star nekih 2700 godina :p

Slobodno ti napravi ulje, stavi u šprice i spremi ih u zamrzivač. Tako si 99% siguran da neće doći do degradacije kanabinoida, koja se inače dešava i na sobnim temperaturama, ali čak i tada taj proces je veoma spor. Kao što su i ostali spomenuli, kanabinoidi najbrže degradiraju ako stoje na suncu (UV).
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
100
♪ Believe or not I'm not home ♫
Verona druze ja razunijem tvoj upit i makar je plemenito pokloniti ono sto nam mozda ovog trenutka netreba, naravno da prvo mislimo na svoje najbliznjije i slucaj zlu netrebalo. Za rok trajanja i proces propadanja ti nisam siguran jer sam ga i ja trazio satima po netu ali bez uspijeha. Ali postoji zato jedna stvar; osuseni cvjetovi i trim listovi mogu stajati u cure posudama bez svijetla i izmjene zraka MINIMALNo 4 godine bez da gube svojstva. Mislim da je to najbolji nacin za skladistenje - cuvas to sve suho a kada ti zatreba ulje otvoris posude i pocnes ekstrakciju cannabinoida i ulje je tu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
A sta kad bi se uzelo to kao donja granica? Napravis ulje i racunas da je sirovom obliku (hedovini) rok trajanja 4god i uzmes to kao minimalan rok trajanja... ja mislim da je mnogo lakse cuvati 1 spric sa uljem nego punu kesu hedova i trima :p