SLH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2012
77
128
33
Moj prvi grov ,

jel mi moze neko pomoci eventualno ...

Imam par super lemon hazeova , rasjeta 400 w hps + 2 led panela po 144 w i sve fino tece , medjutim jednostavno sam zeznuo sa mixanjem zemlje nisam stavio stiropor u mix zemlje vec sam kontao da je ista stvar ako stavim krupni sljunak koji se medjutim pokazao kao losa kombinacija pravo jer on odrzava vlaznost zemlje danima jbg ( omjer je 70 % zemlja , 30 % sljunak ). biljke relativno fino rastu i u vegetaciji su sad ce kraj 4 te sedmice , ostavit cu ih jos 2 sedmice jer zelim lijepe velike biljke , sve su topirane i supercropirane i trenirane fino , visina im je nekih 20 cm prosjecno. , medjutim cesto se desi da ih nadjem spustenih listova i nakon 4,5 dana od minimalnog zaljevanja ( posude su od 12 do 15 l . - tera magma , takodje koristim hesi gnojiva) ... jel ima neko neki savjet kako sad da postupim !? ventove nisam stavio imam jedan centralni , prostorija je otvorena i zrak struji slobodno , otvorim prozor svaki dan izvjesno vrijeme , kad je mrak sve zatvaram... ugl. prozracno je i ne fali kisika , a temperatuta mi je optimalnih 24 C .

Ako ima neko neki konstruktivan prijedlog cijenio bih, pozz svima , forum je odlican !
 
03.10.2012
77
128
33
A sta misliš da ih presadim !? Jesu li biljke sad vec prevelike i jel se korijen vec puno raširio !? Kako to da najbezbolnije odradim !?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....bez slika je bezveze pricat o bilo cem, iako je ta tvoja zemlja vjerojatno problem, zbog sljunka valjda previse zadrzava vlagu.....najbolje izvadit iz tegle i rastrest zemlju oko korijena sto laganije da se ne osteti korijen i presadit u frisku zemlju al opet kako kazes da su u 15l tegli i 4 tj vegetacije sumljam da ce to bit tolko jednostavno jer trebalo bi tu bit korijena, kazes da koristis hesi, nadam se samo root i supervit jer ti tnt netreba posto su u tolkim posudama klope imaju dosta........

.....sad opet kazes da biljka ima spustene listove, moze ih imat i od previse i premalo vode tako da treba znat od cega je..........sto znaci to tvoje "minimalno zaljevanje" na posudu od 12-15l?....

.....bzvz je tu nagadat bez slika.......daj neke slike pa cemo moc vise pomoc.........
 
03.10.2012
77
128
33
pic 1. ovdje izgleda kao da je u depri

pic. 2 je dok lebdi u novu zemlju .

pic. 3 je ponovo zasadjena i na intenzivnoj skrbi .

Sutra cu i ostale 3 , by the way ova je supercroopirana tako da je prosla pakao :)

znaci ne treba tnt !?

dobro se drzi .. bum videli ... hvala na sugestijama ! ;)




i zadnja ..


cekaj u zivotu nisi dodavao , u smislu gnojiva ili mixanja sa perlitom ili stiroporom ? Sad sam stavio samu tera magmu opet greska !?
 

Prilozi

  • 1380048776629.jpg
    1380048776629.jpg
    28,2 KB · Pregleda: 3
  • 1380049449843.jpg
    1380049449843.jpg
    12,4 KB · Pregleda: 3
  • 1380049686376.jpg
    1380049686376.jpg
    10,8 KB · Pregleda: 1

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Jaoo sinko, ne presađuj tako :sad2: . Sav sam se naježio kad sam vidio na slici kak visi korijen. Presađuje se kad je suha zemlja, tako da korijen drži svu zemlju iz kalja na okupu. Ovo što si ti napravio je žešći ekstremizam. Nebi se smijeo korijen uopće izlagati svijetlosti niti takvom vješanju.
Mislim da si trebao ipak savladati osnove pa se tek onda baciti na praktični dio.
 
03.10.2012
77
128
33
Problem je vlažnost. Constantna vlaznost tako da bi se nacekao dobro da se korijen osuši. Jedino sto nisam bas morao mahati sa njom inace je ostalo bilo neophodno. Oporavit ce se brzo a i dobila je novu klopu :) vjeruj mi sta su prosle samnom ovo im je masaza hihih
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Izlaganje korijena svijetlosti, ogoljenje korijena (skidanje zemlje sa njega) je sve vrsta stresa za biljku. Ajd držim ti fige da dobro prođe, da nebi u cvatu bananice počela slagati od nagomilanog stresa.
 
03.10.2012
77
128
33
Malo je reci da sam ih u depru bacio , znaci objsile su se jadnice kao da sam im sve pobio !? Jel se ovoliki stres ( pnvcrženje nutrijentima , fim , topinje i na kraju ovo divljacko pdesadjivanje ) moze rijesiti sad iednok finomvegetacijicom da se smire i pfesaberu , nisu im listovi zuti i nemaju neka osteenja .... Jel mi mora nuzno sve utjecati na kolicinu uroda , recimonormalno.je mjesec pune vegetacije a ja im sada dam mjesec ipo , jel to ista stvar !?

Na mob. Sam pa je probl. Kucati. Jel moze neko dati odgovor
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ništa bez slika prijatelju.
A sad su ti se sad tako obesile zbog stresa od presađivanja a i verovatno si ih ludački zalio nakon presađivanja a mučenice samo što su izašle iz nenormalne vlage plus sigurno si im koren oštetio kad si vadio iz stare saksije.
Neće ti uticati na količinu finalnog uroda,samo im sad obezbedi dobre uslove i oporaviće se,znači:
-NE HRANI IH više,teramagma je puna nutrijenata za minimum 3-4 nedelje u tolikoj saksiji.
-NE ZALIVAJ dok se zemlja totalno ne isuši(videćeš da je saksija skroz lagana ili gurni prst u zemlju)
-Root od Hesija ili Slavol da vratiš taj koren u život.
 
03.10.2012
77
128
33
Oporavile su se srecom, nisam ih nikako zaljevao I pustio sam da odmaraju . Za koji dan cu ih zaliti kisnicom , pa negdje po 30 ml. Po biljci, stavicu malo roota od Hesija ,mozda pola preporucene doze .. Pozz
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
ostavi sam nek se zemlja dobro isusi i nemoj im jos nista davat sam malo vodice dok se skroz neisporave neces pogrijesiti i ja sam svoje bio tako sopo sa preparatima i svasta im se dogadalo dok mi jedan grower nije reko da 15-20 dana nije uopce potrebno zaljeat s preparatima jer kupovne zemlje su bogate sa svime sto i ima logike....jedan primjer mamino cjece zivi u kalenicama vec 10 god i samo vodu dobiva i perfektno je zeleno i sve kako treba bit :D :D :D ;) :dada i kad zaljevas gledaj da ti voda nije prehladna drzi ju na toplom mjestu :vb_wave: zivio
 
03.10.2012
77
128
33
Biljoze su se oporavile i rastu dalje .. stavio sam ih na cvjetanje na 30 cm ... sad me interesuje jel smeta biljkama ako upalim grijalicu sa onim užarenim ne znam kako bih to nazvao pa recimo diode .. jel to vide biljke !? Jel im to nanosi stres i moze previti problem !? Kada se svijetla pogase mislio sam da takvu grijalicu stavim na tajmer i da mi digne temp. samim tim i da regulisem vlaznost zraka kada su svijetla off !?? Vlaznost mi ide 70 % na off i 55 % na on svijetla .. pa bih volio to da izjednacim malo ... Negdje sam procitao da to za sativu nije problem ??


**** mislim na to da podnose vlaznost ??? Jel grijesim . Pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
velika vlaga moze da zasmeta samo pred kraj cvetanja, eventualno moze da potakne budj da krene u cvetovima, ali za sada je ok ako ne ide preko 70% za dogrevanje bi bilo najbolje da nabavis kalorifer koji ima ugradjen termostat pa podesis da se pali i gasi na temp. koju zelis... kada je mrak trebalo bi da je mrak, poremecaj cikluca mraka tokom cvetanja moze da prouzrokuje hermafroditizam, ali nemam takvu grejalicu pa ne znam koliko svetlosti emituje kada je upaljena