Slobodna Republika Liberland

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Novonastala država: Slobodna Republika Liberland.
Veličina samo 7 km².
Službeni jezik: Češki i Engleski
Zauzela mjesto između Republike Srbije i Republike Hrvatske na "ničijoj zemlji".
Preko 200 000 zahtjeva za državljanstvo.
Priznata u nekoliko država uključujući Austriju.
mapa.png mapa2.png mapa3.png
Sve više je govorancije i špekulacije oko ove tvorevine, očekuje se mnogo i, iako službeni zakon ne postoji, ljudi iz cijelog svijeta već se prijavljuju za državljanstvo. Jedino Hrvati i Srbi, iz nekog razloga ne pokazuju interes.
Jeli to znači da je došao kraj našim mukama ili preseljenjem tek počinju? Hoće li biti legalna marihuana?
Jeli došao kraj birokratskom vrtlogu gluposti? Prijava za državljanstvo jednostavna kao registracija na ovaj forum, kaže: "To complete the application for citizenship register or log in." :)
Osobno mi se sviđa ideja, i bliže je od zemalja u koje sam planirao odseliti. Ali strah me je, radi ratoborne povijesti susjednih zemalja i činjenice da je dovoljan jedan tenk da se u takvoj državici pojavi teror. Naizgled ambiciozan projekt, očigledno sprdan sa strane medija, postaje sve jači i možda baš i uspije.
Što vi mislite o svemu tome?
 
Poslednja izmena:
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Malo teže zasad, govore da je s hrvatske strane podignuta bodljikava žica a s vaše je Liberland dostupan samo čamcem preko dunava. Izgleda da se susjedima ne sviđa.
Po meni nepošteno jer nije bilo ničije do sad i nikom nije falilo tih 70km kvadratnih.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Malo teže zasad, govore da je s hrvatske strane podignuta bodljikava žica a s vaše je Liberland dostupan samo čamcem preko dunava. Izgleda da se susjedima ne sviđa.
Po meni nepošteno jer nije bilo ničije do sad i nikom nije falilo tih 70km kvadratnih.

To naprosto nije točno. Ta zemlja je hrvatska ili srpska, nema treće. Ovaj je to iskoristio jer je trenutno na sudu pa je zato kao 'no man's land'. Morat ćemo vojno udarit na Liberland, diži dva poluraspadnuta miga koja imamo :D

Ma zapravo to će Dunav potopit prvim izljevanjem, nema straha :p

p.s s obzirom da je na lijevoj strani Dunava, vjerojatnije je da je to teritorij RH. To je čista sprdnja isto kao i Hajdučka Republika Mijata Tomića.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and mario339

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
A kada bi u toj drzavi zivjeli samo ljudi koji puse travu, zamisli taj osjecaj kad izadjes na ulicu i ne mozes srest nikog ko nije napusen. Kakva bi to kreativna drzava bila.
I da, mislim da je utopija :D
Ali mi se svidja tema i bas me interesuje sta ce ostali reci
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Haha, koje gluposti, pa ja pljunem do tamo, taj dio još nije prošao onu službenu fazu reintegracije pa je kao ničija zemlja. Ja znam takvih ada (otoćića) po dunavu bar 5 koji faktički ne pripadaju nikome pa ih svi ljeti koriste kao kupališta iako sa dolaskom šengena to će se sve riješiti. Haha, neko napravio dobru sprdanciju od toga a neki odmah povjerovaše, haha da češki i engleski, jojjjjj :upiii:.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ja sam prvo mislio da je to zemlja od nekog lokalnog Čeha (ima dosta Čeha u Slavoniji jel') pa da je on tu kao proglasio nešto, kad ono neki tip iz Češke koji s ovim prostorima veze nema :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Mislim svaka čast ekipi koja se dosjetila toga, oni će spremiti finu pinkicu u džep naplaćivati neko šatro "državljanstvo" naivčinama koji povjeruju u to i onda kad dunav naraste oni sjednu u čiklju i odoše. Da, i nema nikakve mreže s nikoje strane jer je to protustavno dok se neriješe pitanja međudržavnih teritorija.
@bakalula nema čeha u slavoniji, ima nešt židova, njemaca, ukrajinaca, rusina, i to je to, nisam čuo da ima čeških manjina.
Vidiš mogao sam i ja neki biznis na nekoj adi na dunavu pokrenuti, eto tko ima 1000 eurića nek mi se javi porukom, ja mu dam državljanstvo u No Joke state jednom od tih otoćića, sve je dozvoljeno dok vas ne uhvate, haha :D.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
@bakalula nema čeha u slavoniji, ima nešt židova, njemaca, ukrajinaca, rusina, i to je to, nisam čuo da ima čeških manjina.
Vidiš mogao sam i ja neki biznis na nekoj adi na dunavu pokrenuti, eto tko ima 1000 eurića nek mi se javi porukom, ja mu dam državljanstvo u No Joke state jednom od tih otoćića, sve je dozvoljeno dok vas ne uhvate, haha :D.

U Požeško-Slavonskoj županiji ima dosta Čeha, provjeri sam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Razlog češkog jezika je što je osnivač neki češki političar Vito, Vitomir, tak nešt. Kažu da je sramotno što je ukrao ideju Željka Malnara i Republike Peščenice, pa čak se i vodi sloganom "svi piju nitko ne plaća" dok je opće poznato da se u našim državama nezna tko pije a tko plaća.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and bakalula

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
A kada bi u toj drzavi zivjeli samo ljudi koji puse travu, zamisli taj osjecaj kad izadjes na ulicu i ne mozes srest nikog ko nije napusen. Kakva bi to kreativna drzava bila.
I da, mislim da je utopija :D
Ali mi se svidja tema i bas me interesuje sta ce ostali reci


A zamisli ovo odselis u Colorado ili amsterdam i voila.. Em Ako si u amsterdamu maknuo si se od ovog maloumnog 41-45/91 mentaliteta...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 123kor and Stipe

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Nisam ja za te opcije seljenja, ja pripadam Balkanu :D Kako je tako je, ali sta da svi i odemo, kada bi onda bilo bolje i kome, ko bi nesto promjenio? Sto kaze Jesam: "maloumnih ima posvuda", samo je kod nas malo povecana koncentracija :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Sve je to super ali ako je toliki broj zahtjeva za državljanstvo, ja stvarno neznam gdje će stati 300,000 ljudi na 7km2 hahahaha

Jedino da jedni na drugima spavaju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva