stvaranje iskustva...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2012
14
0
0
45
Od ideje do realizacije...
Nadam se da cu uspeti u zamisli,jer trenutno od svega imam
1.zelju
2.rasvetu
3.prostoriju
Bavim se proizvodnjom bukovace pa posto su letnji meseci prazan hod za nju,odlucio sam da jedan deo prostorije preuredim za uzgoj koje nama drage biljke.Naime prostorija je 6x6m visine 3,2m sa odlicnom izolacijom,pa zelim da 1 m2 u uglu napravim box.
Seme naruceno,ali ne iz aliena je ne salju za Srbiju,vec iz Londona da ne reklamiram sa kog sajta,pare poslate pre 15 dana,jos nemam nikakve informacije da li su stigle,ali sam optimista.
Danas krecem sa pravljenjem box-a,pa ce biti i slika kako radovi odmicu,nadam se vasim sugestijama i komentarima,kako bi nadoknadio svoje neiskustvo.Planiram staviti jedno 5-10 semenki,jer volim zapaliti uvek kad imam slobodnog vremena,a to je skoro svako vece,pa to nabavljanje je uvek problem,dileri kao dileri....jednom je odlicna pa 3 puta losa.
Nadam se da ce sutra biti prve slike kako napreduje izgradnja....
Pozdrav i hvala unapred
 
27.06.2012
14
0
0
45
Fotografija-0186.jpg
Ovako napreduju radovi,ne zuri mi se bas,jer ovi u Londonu jos nisu dobili kes,kako su mi jutros odgovorili,tako da semenke verovatno necu naci jos neko vreme,ali polako napreduje
ova dva ventilatora su od auta i to je tu ostalo od bukovace,e sad ne znam da li da ih skidam i stavim dve 12 od racunara ili da ostavim njih za ubacivanje-izbacivanje vazduha
Planirao sam da oblozim sa crno-belom folijom,jer mi je DIAMOND folija skupa jako,da li je potrebno i plafon da oblozim sa njom ili samo do neke visine od 2m.koliko smatram da ce biljka rasti
I jos jedna dilema kako bih namestio taj ulaz odakle zam slikao,a da ne moram da pravim klasicna vrata

* * *
hvala druze
 

Prilozi

  • Fotografija-0189.jpg
    Fotografija-0189.jpg
    174,8 KB · Pregleda: 46

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pedja556 je napisao(la):
Pogledajte prilog 2390Pogledajte prilog 2391
Ovako napreduju radovi,ne zuri mi se bas,jer ovi u Londonu jos nisu dobili kes,kako su mi jutros odgovorili,tako da semenke verovatno necu naci jos neko vreme,ali polako napreduje
ova dva ventilatora su od auta i to je tu ostalo od bukovace,e sad ne znam da li da ih skidam i stavim dve 12 od racunara ili da ostavim njih za ubacivanje-izbacivanje vazduha
Planirao sam da oblozim sa crno-belom folijom,jer mi je DIAMOND folija skupa jako,da li je potrebno i plafon da oblozim sa njom ili samo do neke visine od 2m.koliko smatram da ce biljka rasti
I jos jedna dilema kako bih namestio taj ulaz odakle zam slikao,a da ne moram da pravim klasicna vrata

nedaj im u visinu odradi treninge nek idu u sirinu veci je prinos mnogo.stace ti tako veliki ventilatori nije to disko to ce da urla
 
27.06.2012
14
0
0
45
Pa to su ventilatori od bukovace,pa su ostali,ali svakako cu onda da vidim da ubacim manje, e da onaj mail sto si mi poslao nije u funkciji,nisam uspeo da ga kontaktiram
 
27.06.2012
14
0
0
45
I konacno posle 45 dana stiglo seme,10+5 gratis,necu reklamirati od koga ali iz londona je stiglo,diskretno,postar ostavio u sanduce i to je to,danas se stavlja na klijanje,imam samo jedno pitanje,za pocetak bih posadio samo 5 kom,da vidim kako bi raslo a i nemam prostora za svih 15,pa moje pitanje se odnosi kako najbolje cuvati ostalih 10,pod kojim uslovima...hvala unapred
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
stavi ih u frizider, ja ih tamo cuvam... nego kako ne salju ovi iz aliena to si nesto lose informisao,
a jel kolko ovi iz Londona naplacuju postarinu, jesu skuplji od aliena(7evra)?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Moram te malo iskritizirati.
Trebao si prvo ishoblati i ismirglati te stafle, vidis da su navukle vlagu a samim time i gljivice i pljesan i svaki vrag, to ti nije bas zdravo. Vjerojatno neces imati problema ali higijena boxa je jako vazna da kasnije ne bi imao problema. Jos to stignes ishoblat.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
dobro je :) svako je imao svoj neki pocetak i ovo za pocetak mogu rec da je dobro :) jedino to se malo pripazi sta je vjeverica reko u vezi higijene jer box uvijek mora biti cist da bi preventirao pojavu insekata itd...
dobro ti je tih 5 za pocetak ali moras biti oprezan i ne zuriti... nego stavit sjeme na klijanje kad je box kompletno spreman i samo ga treba ustekati... inace nece dobro zavrsit...
samo strpljenja, strpljenja i strpljenja, vidjet ces kroz grow da je to jedna od najvazniji stvari potrebnih za dobre hedove :)
sretno!!!

peace out !
 
27.06.2012
14
0
0
45
DSC00389.jpg box zavresen,nadam se da ce to biti dobro,sutre stavljam semenke na klijanje,alien mi poslao mail,da ne saljem pare,od aprila im nije prosla ni jedna posiljka za srbiju,ovamo je postarina 9 eura,10+5 semenki sa posatrinom me izaslo 75 eura,naravno da sam box ocitio i dezinfikovao...
ove tri biljcice su neka domaja,seme sa kojim sam eksprimentisao za klijanje i sl...
 

Prilozi

  • DSC00390.jpg
    DSC00390.jpg
    128,3 KB · Pregleda: 19
  • DSC00391.jpg
    DSC00391.jpg
    132,8 KB · Pregleda: 17
  • DSC00392.jpg
    DSC00392.jpg
    128,3 KB · Pregleda: 21
  • DSC00394.jpg
    DSC00394.jpg
    120,1 KB · Pregleda: 19
27.06.2012
14
0
0
45
BUBBLE KUSH na to sam naleteo,pa cemo jos videti,nesto razmisljam da sacekam jos malo sa sejanjem,jer mi je temperatura u boksu konstantno preko 30,a ugradio sam ventilator i u reflektor,a i imam te tri domacice,pa da vidim kako ce one reagovati,koliko sam cekao seme sad mi se i ne seje,uramicu ga i drzati na zidu...:)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pedja556 je napisao(la):
BUBBLE KUSH na to sam naleteo,pa cemo jos videti,nesto razmisljam da sacekam jos malo sa sejanjem,jer mi je temperatura u boksu konstantno preko 30,a ugradio sam ventilator i u reflektor,a i imam te tri domacice,pa da vidim kako ce one reagovati,koliko sam cekao seme sad mi se i ne seje,uramicu ga i drzati na zidu...:)

brate oprema ti je do jaja to da se razumemo.sto se tice tog malog venta sto si stavio to je slabo toj sijalici netreba hladenje nece se ona pregrejati i riknuti nego ti treba jaca turbinica i alu creva da izduva temperaturu koju sijalica pravi i automacski u boxu pada temp. za za 3,4 i 5 stepeni kontas.i spusti ga na 40 cm od biljona da se ne izduzuju

i pricvrsti dobro reflektor ako blebne na biljone ode sve u ku...

pozz sretno pratim te
 
27.06.2012
14
0
0
45
Hvala not smoke,ne znam da li se vidi,ali imam 2 ventilatora 12,jedan za uduvavanje,drugi za izvlacenje vazduha kroz alu creva takodje 12...mislis da treba jos koji da ubacim....
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pedja556 je napisao(la):
Hvala not smoke,ne znam da li se vidi,ali imam 2 ventilatora 12,jedan za uduvavanje,drugi za izvlacenje vazduha kroz alu creva takodje 12...mislis da treba jos koji da ubacim....

nevide se creva to su maleni ventovi pogotovo taj sto izvlaci tj.gura kroz reflektor treba jaci oni nemogu verovatno da izventilisu box

probaj naci jaci makar taj u reflektoru bio bi ti idealan mali dospel turbo 4000 je u ponici , a gura fino
 
27.06.2012
14
0
0
45
i u privatnoj poruci su izbrisali naziv sajta,ali otprilike mislim da sam nasao
a jel znas mozda da li bi manje grejao da vratim to staklo na reflektor,posto sam ga skinuo kad sam ugradio ventilator
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
sto si skinuo staklo cemu onda sluzi taj tvoj vent rekao sam ti da nema potrebe da hladis sijalicu ona je predvidena da radi u reflektoru na suncu od 40 stepeni i nece izgoreti

treba da sa ventom jakim izguras tu toplotu sto ona stvara i greje box kontas smisao CT-a