Tamo - vamo grow, "veoma" +speed by Barbarossa !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.04.2014
267
230
43
Sprzeni listovi od prejakog sunca 100%. Zbog visoke temperature je krenula pojacana transpiracija i eto ti efekat lupe. Light burn, nema sta drugo sto bi moglo tako brzo da izazove stetu ove vrste.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
To je i moja teorija i skoro da sam 100% siguran! Ali neko pomenu i peronosporu, pa sam za svaki slučaj skinuo ta dva listića da se ne širi sranje i poprskaću rastvorom 10% mleko i 90% voda...eto onako, za svaki slučaj, mada sam ubebeđen pre u ovu teoriju da ga je spržilo sunce!
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Na koji način više svetlosti s donje strane lista može smetati? A platno mi tako fino umotano napravilo neverovatnu razliku u temperaturi kesa,pa su čak i prohladne na dodir...
vjeruj mi moze osjetio na vlastioj kozi 2012 g. tj. moja biljka , imageshack obrisao sliku ali mogu ti drugu biljku(malina) pokazat pa usporedi 001.JPG 003.JPG 002.JPG
sunce ne bi skurilo lisce da nema bijelog zida koji reflektira svjetost po poledjini lisca.
@pecurko -vo objasnjenje :
"Stomin aparat, preko koga biljka vrši aspiraciju se nalazi sa donje strane lista i po obodima, pa je ova metoda verovatno dovela do sušenja stoma...ili do preteranog otpustanja vlage..."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
20150723_101649.jpg razumemo se druže, ne kažem da preterrana refleksija odozgo po listu ili direkoktno prženje po toj strani nisu štetni, jer biljka jeste koncipirana da svetlost prima sa gornja strane lista...ali mislim da je u mom slučaju to zanemarljivo...jer uzmi samo u obzir položaj listova kada se radi Scrog ili Lst dok se ne okrenu...Gornja strana lista je bogatija hloroplastom nego donja a upravo se tu obavlja proces fotosinteze...

evo kako kako to izgleda...za 13.dan su mi više nego lepe! :D

20150723_101840.jpg
 
Poslednja izmena:

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Ma sve 5 stari :thumb: . navodno imas problema, ja ti govorim u cemu je kvaka.
biljke su ti extra lijepe ali ako zanemaris savjet , za 2-3 dana vise nece bit lijepe( sto ti ne zelim).
uostalom na jednoj napravi experiment, pokri joj zemlju bijelom najlon vrecicom (logicno dodatno ce snizit temp. zemlje) i zagrni ih plahtom .
za dva dana, najvise tri na toj biljci ces imat 80% sprzenih listova a moguce je i da ce skroz:objesen:(nelogicno ali istinito).
sto god odlucio , sretno.
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
nema više ispod nikakve plahte...što je sigurno sigurno je hehe... međutim ono što je Komšijin mali rekao da je zbogvelike vrućine došlo do pojačane transpiracije pokazuje se kao tačno, jer sam na jednom listu malopre uočio mikro kapljice zbog kojih se dešava efekat lupe i list bude da tom mestu spržen...sad je fora kako se boriti protiv toga?
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
plahta maknuta kazes, makni i bjeli poklopac ,isto reflektira ispod lisca, nek bude trstika koju vidim tj. prirodna boja okolisa jel.
tebi ce predstavljat problem grijanje beteonske plohe na kojima jesu potovi.
najpametnije ti je naci neku stiropor plocu(termoizolacija) debljine5-10 cm, 0,5m. X 0,5m., za ta 4 pota dovoljno , gurnut ju ispod biljki i problem rijesen.
inace bi ti se moglo dogoditi da ti se biljke naglo suse ko clanu @mala0202
P.S.termoizolacijsku stiropor plocu probaj naci u svjetlo-plavoj boji , isto zbog refleksije .
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Presađuj to u par litara veće i normalne saksije. Kakve ima veze što su autosi? A od kud ti te mikro kapljice?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Ostaju u kesama. A ne vidm ni jedan jedini razlog za većim saksijama... S obzirom da je temperatura napolju +50c a vlage ni za lek verovatno dolazi do pojačane transpiracije te se na nekom listu pojave te mikrokapljice koje potencijalno ali ne nužno mogu izazvati efekat lupe i spržiti deo lista...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Opusti se malo. Biljke izgledaju odlicno. Temp je takva kakava je i to nemres rijesit.
Nekih vecih znakova transpiracije nema, ne frcu se listovi, nisu nazubljeni, nisu izokrenuti..... rast je usporen nesto i mislim da jos uvijek nema mjesta panici
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Imao sam najbolje namjere, a ne da kudim i ureknem biljoze.;) Uostalom ovdje smo svi da pomognemo i da raspravimo o tome kako bi svaki grow bio što uspješniji, a ne da zbrkamo informacije i napravimo kilavu djecu od biljoza. Što se tiče mojih komentara u ovom dnevniku šta i kako bi trebalo ovdje se priča završava. U svakom slučaju pratim dnevnik, navijam i bodrim da imaš što veće i masnije cvijetove!:rasta:
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Presađuj to u par litara veće i normalne saksije. Kakve ima veze što su autosi? A od kud ti te mikro kapljice?
Naravno druze, u potpunosti se slazem s tobom- treba raspraviti i diskutovati u cilju opste edukacije i uspesnijeg gajenja ove biljcice...i nisam hejter i drago mi je kad neko zeli da pomogne, ali npr tvoja poruka odozgo je takva da sam te morao pitati kako mozes nekome reci, kao da je to od primarne vaznosti: "presadjuj to u par litara vece..." kad svako ko ima bar malo iskustava zna da je 14,5 l vise nego dovoljno za autose. Takve stvari...ne znak kako drugacije da reagujem na to...i znam da kese nisu najsrecnije resenje ali poslednji grow sam bericetno isterao u kesi...problem je samo temperaturi sto se da resiti...nemoj mi zameriti ali ne volim kad me neko savetuje bez jakog uporista za svoju sugestiju. Nista lose i izvini ako sam te na bilo koji nacin uvredio.;)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Nisam imao namjeru više da komentarišem u ovom smislu, al svejedno odgovorit ću. Rekao si da ne želiš presaditi zato što su autosi. Ja sam svoje autose presadio dva puta i nisu osjetili. Vidio sam da i drugi presađuju i ništa im nije bilo. Znam da je veličina saksija 14,5 l dovoljna, ali kada bi presađivao bolje je dodati malo zemlje oko stare kako bi se oblikovalo u novi kalup saksije. Zato sam rekao u par litara! I sam kažeš da kese nisu najsrećnije riješenje. Naravno da ćeš i tako izgurati, ali znam da bi im bolje bilo u normalnim posudama (ne zbog veličine) i to je dovoljno jako uporište za moju sugestiju. Ispravi me ako griješim. Neka me i drugi isprave. Tvoje je da prihvatiš ili ne. Ljepše bi bilo da si rekao ok, ali ipak ostaje ovako. Nisi me uvrijedio, sve ok.;) I dalje stojim iza onoga što sam rekao i ako bi to imalo doprinjelo uspiješnijem growu to je dobar savjet a ne kritika. Možda sam ja zvučao previše napadno i izvinjavam se zbog toga.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa