Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
volvo p1800
2isdrnd.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Procitam maloprije temu od pocetka ...pa shvatim da i ovdje ima indijanaca koji nemaju pametnijeg posla nego skupljati postove valjda..pa lupetaju po forumu gluposti..glavni akter se cak i bavi nekim kreativnim zahebancijama a tuning mu je "sranje" haha isto kao sto seljo naljepi spojler na auto pa misli da mu je auto prosao tuning.

Da budem malo jasniji i za one koji neznaju.Tuning je puno vise od tog spojlera i naljepnice.Evo jedan primjer.Ja sam svoj prosli auto sredivao 3 godine.Znaci tri godine nije upalio ni jedan put..prosao sam svaki saraf..ovo treba shvatiti bukvalno,doslovno svaki saraf.Nepostoji dio na autu koji nije prosao tretman restauracije u punom smislu.
Znaci sve se vadi iz auta..nista osim lima neostaje.Nije problem to napraviti ali takav posao je problem platiti.Pravi tuning frikovi neplacaju majstore.Sami rade da,da.
Ja nisam u zivotu procitao ni jednu knjigu vezanu za tu temu a mogu se pohvaliti da osim nekih novih modela Opel vozila znam gotovo svaki rastaviti,reparirati ponovo i dovesti u stanje kakav je bio prije 20-ak godina.
Limariju majstor samo vari...sve ostalo decki rade sami za one koji nisu uigrani ekipa uz rostilj slozi auto za tri dana...besplatno u tome je caka.Ja tebi danas ti meni sutra i evo to funkcionira..Prosli vikend smo slagali jedan stari Hipy kombi WW iz 76.-te..ko to moze platiti.
Tuning novih automobila je nesto drugo....ovo se zove restauracija.
Dali se isplati ili ne to se pitanje nepostavlja bar ne u tom krugu entuzijasta...evo jos jedan primjer...nedavno je prodana jedna cura iz Opelove obitelji stara 21 godinu za 11 .ooo eura.

postoje dvije vrste look-a
OEM
STAJLERSKI

OEM (Original equipment manufacturer ) Ili jednostavno stock auto.Znaci sve original ali su dozvoljene neke sitne preinake..npr-felge,sportski ovjes
STAJLERSKI (najomrazeniji stil) tu je sve dozvoljeno ali slabo kotira jer se izbija originalnost i od auta se radi nest sto nije.Vrlo lako to predje u pretjerivanje.

Bezbroj slika je ovdje gore naljepljeno i vrlo malo ima novih auta..ljepimo slike auta koji su vraceni u zivot i takvi oduzimaju dah a netko to radi..nije to vanzemaljac slozio...sve te amere gore,,jJaguare i sl netko to restaurira i nije to sranje a tko misli da je neka skuplja salvete

jos cemo o toj temi malo opsirnije ali idem razbiti picu haha

OEM
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ma ustvari nema smisla pisati nesta o tome ..zvuci ko naklapanje bezveze a rezultate rada bi morao kriti vise nego grow pa zato nema smisla.
Kapa dole svim tuning frikovima i onima koji ce to tek postati :)
Savjet buducim tuning majstorima i svima onima koji rastave a nisu sigurni kako ce sastaviti haha
Nista nije kako se cini ...puno je gore ;)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
mičurin je napisao(la):
kad stisnem guta 20 L plina,inače sa bocom od 50 litara pređem 400 km,pa ti računaj :)
Koja je kubikaza te zaprege od 290 konja?

Moja suruntija ima 168 brdskih bosanskih konjica koji 12,5 litara plina trose nizbrdo. Je l izbiju na ravno potegnu 15. Doduse grlo im je 3300 ccm.


Jedan primjerak 4x4 tuninga, ukljucucjuci sasiju, karoseriju, ovjesenja, pogonske osovine, motor itd. Kao sto Opa Cupa vec rece, za to treba gajiti puno ljubavi i nabrusiti se strpljenjem.
flextest.jpg
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
onaj nxs mi se svidja.
oem,felge 17 i sportsuspension moram kupit za svoga,tko bi jos ostale stylerske seljacke gluposti kupovao.
i ovak za registraciju jedva skupim hehe