Tutorial - Kako napraviti kontroler klime u boxu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Evo kako sam rešio problem bučnog ventilatora i problem temperature u boxu. Ventilatoru od 340m³/h LTI sam smanjio obrtaje i regulisao termostatom tako da se obrtaju po potrebi povećavaju i smanjuju...

Materijal:


Uzeo sam napajanje,povadio sve iz njega takođe i kuler jer je pasivno hlađenje dovoljno,ostavio sam samo onaj deo sa prekidačem i zbog priključka a i ovaj mali trafo uklanja radio smetnje.

slika1.jpg slika2.jpg slika3.jpg slika4.jpg slika6.jpg

Zatim sređivanje kablova:

Kablovi1.jpg kablovi2.jpg kablovi3.jpg kablovi4.jpg kablovi5.jpg kablovi6.jpg kablovi7.jpg kablovi8.jpg

Povezivanje luster kleme i trafo-a:

povezivanje.jpg
povezivanje2.jpg
povezivanje3.jpg

ŠEME:

Trafo + Ventilator:
trafo+lti.png

Trafo + Ventilator + Termostat:
2stepena.png

Trafo + Ventilator + 2 Termostata:
3stepena.png

Nadam se da će ovo nekom biti od pomoći...
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
svaka čast, ja sam svoje "neznanje" platio 50€, termometar + termostat programiran da pali ventove na 28°C i gasi kad ohladi do 25°C pa u krug
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
THC_power je napisao(la):
svaka čast, ja sam svoje "neznanje" platio 50€, termometar + termostat programiran da pali ventove na 28°C i gasi kad ohladi do 25°C pa u krug
Mozes li da mi napises link ili model od tog termometra+termostata koji imas ako ti nije frka? :)
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
$%28KGrHqZ,!lIE5cpHfnzIBOcCZ8sgG!~~60_3.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_
03.09.2013
16
16
3
mi smo buraz obicni groweri a ne elektricari, ne nagovaraj nas da ovo radimo jer ce nas ubiti struja, ili cemo zapaliti kucu ili stan, jos ako malo dunemo,
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
princs je napisao(la):
mi smo buraz obicni groweri a ne elektricari, ne nagovaraj nas da ovo radimo jer ce nas ubiti struja, ili cemo zapaliti kucu ili stan, jos ako malo dunemo,

Ovo nije nista drugo nego osnovno poznavanje elektrotehnike... drugo nemoguce je zapaliti ili spaliti bilo sta jer je tu osigurac da izbaci a ako i taj osigurac ne izbaci uvek je tu automatski osigurac... ;)
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.744
143
brofessional, da ne dizem novu temu, a vidim i da se razumijes... pitao bih te:

Kako na ovaj vent koji ima prekidac sa dve brzine

i unutra izgleda ovako


Ugraditi termostat kao ovaj?
414VsSMHtkL._SY300_.jpg

Da na prekoracenje zadane temp. pali drugu brzinu, a kad dodje na normalu(umjesto da gasi potrosac)vrti na kecu.

Da li uopste moze ili treba nekakav specificniji?

Po mojim laickim spoznajama ja zamisljam da bi trebao i trafo kao kod tebe na semi ili je pak moguce zaobici to nekako pomocu ovog prekidaca na ventu?
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
https://www.youtube.com/watch?v=iZaoBCxEpvk mislim da ti je u ovom video sve lepo obajsnjeno... :D samo sto nararavno tamo gde je njemu steker ti tu povezujes ventilator... :) i stim sto tamo gde je switch ti ne povezujes nulu i fazu nego zicu iz prekidaca koja je za prvi stepen i zicu iz prekidaca koja je za drugi stepen... tako da kada bi kontrolor trebao da ugasi vent ustvari samo obori brzinu a kada bi trebao da ga upali onda ustvari dize brzinu na 2 stepen :)


Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Otto Grunf