Udruzenje za legalizaciju KANABIS SRBIJA!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.01.2011
11
1
0
51
Zdravo ljudi :)
Zelim da osnujem udruzenje za legalizaciju u medicinske svrhe u Srbiji.
Raspitao sam se sve kako i sta ;) tako da je papirologija najmanji problem...Mogu i da skupim dovoljan broj ljudi koji ce ucestvovati na osnivackoj skupstini gde bi utvrdili statut drustva i prioritete tj. strategiju edukovanja nacije.
Nemam problem da istupam sa imenom i prezimenom, nisam pandur i ovde na forumu ste me znali od ranije kao >Domacina< ;)
Zelim da vidim koliko ovde ima voljnih ljudi da to radimo zajedno???

Sajt i forum cu napraviti kad odradim papirologiju i statut tj. registrujem udruzenje...

Moje namere su najiskrenije.

Dal ima ovde ljudi koji bi bili za ozbiljan rad i propagandu???

Ajte malo komentarisite :)

Voleo bih pomoc ako moze malo od Vutra foruma ;)

Malo da se organizujemo ovde i na netu pa da dogovorimo jedan sastanak recimo na Fruskoj Gori.Netreba nam druzenje radi duvanja i konzumiranja, vec radi organizovanja udruzenja i njegovog rada...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pajdo Bob
29.01.2011
11
1
0
51
hvala :) imam vremena na pretek i zelim da poradim na tome malo ozbiljnije ;) mogu i sam nije mi problem :p sad je lako organizovati udruzenje ali praviti malo ozbiljnije propagandne filmove na srpskom, majice, plakate...druzenja i tribine sa akcentom na edukaciju.Srbija koliko vidim nema jos pravo udruzenje...koje deluje ozbiljnije...truba je da sam budem sa plakatima ispred skupstine :) zbog ovog nece goreti skupstina ;)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
mislim da je to još nekoliko godina,ma,DECENIJA,u Srbiji neizvodljivo...jednostavno,suviše patrijahalna,konzervativna sredina,gde niko ni ne želi razmišljati u tom pravcu,a da ne pričam da se tako navlači bes ovih šatro patriotskih,a u stvari profašističkih organizacija,čiji je jedina egzistencijalna motivacija da ganjaju pedere i narkomane...
bilo je pokušaja i ranije,pamtim ja,al' se to uvek nekako izjalovi...
u Srbiji ti je trava = heroin,i tu nema pomoći...naravno,mislim na starije generacije
kad meni majka kaže "ako želiš da pušiš,sedi ispred mene,pali cigaru za cigarom,nikakav problem...ali ako te uhvatim da pušiš onaj otrov..."
ironija,zar ne..
a svi imaju taj stav ovde- da su cigare i rakija manje štetne od trave.
i sad da kreneš da ih edukuješ,opet nema smisla,NE SLUŠAJU (veruj mi,probao sam..)-a na stranu što postoje "kvazi stručnjaci" medju lekarima,koji non-stop drobe o štetnim posledicama po TV,i dodatno raspiruju strasti..

meni to u najavi liči na borbu sa vetrenjačama-al' eto,imaš moj glas ako zatreba.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
dobrim delom si u pravu loop, ali treba misliti i na mlade generacije, ako niko ne stane u odbranu vutre oni ce biti edukovani od istih tih o kojima pricas, pa ce postati isti kao oni... i onda sve zaista moze da se razvlaci decenijama... ja gledam na pricu u tom smeru, nema sanse prevaspitati edukacijom starije, ali na mladima svet ostaje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: loop

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ono što nama treba je AUTORITET
neki stručnjak koji je spreman da stane "pred cevi" i da kaže sve to...
ovo sa šetnjama,plakatima itd. to ne pije vodu....
dakle,konstantno bombardovanje informacija od strane eminentnih likova....a tu smo tanki...
niko od njih ne želi da rizikuje anatemisanje,a sam Bog zna koliko ih konzumira wu...
bah,
pesimista sam povodom toga,ali sam spreman da akcijam :)
jednom se mora krenuti iz mrtve tačke :)

@Strassman-e,keep me informed,valjda ćemo se jednom,kad nam cilj uspe,setiti ovog thread-a,odakle je sve (možda) počelo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Isti stvar sam ja sa grupicom bliskih prijatelja pokušao prije nepune četiri godine ovdje u HR. Okupio sam ja bio lijepu grupicu intelektualaca, od profesora, doktora pa do običnih šljakera. Kontaktirao sam isto ured gradonačelnika i ispalo je da je administracija i dobivanje prostora u svrhu otvaranja udruge najmanji problem. U mojem drugom kontaktu sa gradonačelnikovom tajnicom ploča se promijenilada i tajnica je rekla da mi je gradonačelnik poručio da nitko u njegovom gradu neće promovirati drogu bez obzira odobre li to nadležni organi iz zagreba ili ne. Samo par dana nakon toga bio sam priveden u policiju na informativni razgovor u kojem su mi postavljali tako glupa pitanja tipa "tko će financirati tu udrugu", "tko stoji iza mene" i slične nebuloze. Nisam dao nikakvu izjavu i nakon sat vremena su i oni vidjeli da od mene mogu dobiti samo smiješak od uha do uha, te su me pustili. Na tome je i stao moj pokušaj i kao što je netko već spomenuo borba sa vjetrenjačama.
Tako da frende moj ja ti odmah velim da nećeš ništa postići sa time osim što ćeš sebi i svojoj obitelji priskrbiti dodatne probleme, pogotovo kad je riječ o Srbiji koja je mnogo konzervativnija nego HR.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
da,upravo je to problem.....
dok se zakon ne promeni,na snazi je trenutni-što automatski znači da svi članovi te organizacije,a POGOTOVU oni koji će davati izjave,i biti medijski indisponirani-NIKAKO ne smeju imati veze sa travom.
dakle,ništa gajenje,ništa kod sebe i sl.
pošto će panduri NON-STOP privoditi na "informativne" razgovore(čitaj zastrašivanje),a ako samo NANJUŠE da imaš nešto kod sebe-osim zatvorske kazne,
sledi i klasično razapinjanje po medijima(koji su ionako u službi partija/i/ili/vlasti)...
jbg...ja ne mogu bez džidže,a vala i gajenje mi se osladilo :)
opet kažem,pomoći ću kol'ko mogu,al' ne bih baš mnogo da talasam,ako me razumeš :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Probaj frende, imaš podršku svih članova vutra.org, a kao što vidiš i gazda Genjo je za ;)

@loop

Matorci će uvidjeti neke stvari ukoliko ovakve inicijative zažive ;)

@ Power

Mladi možda djeluju glupavo, al upravo tako je i moja generacija onima starijima djelovala. Ipak, internet i sajtovi poput vutra.org služe edukaciji, a TV i tiskovine su i onako već stvar prošlosti :) Moja neka prognoza je da će se koprcati slijedećih max 20 godina i zatim nestati (kamo sreće da sam pretero :icon_lol: ) .

Na žalost, groveri su tu u nezahvalnoj poziciji. Oni koji samo konzumiraju će osjetiti na vlastitoj koži poslijedice javnog istupanja, a ne konzumenti se neće niti miješati (možda pokoja iznimka).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: minimali

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Po nasim postovima vidi se da smo bas u onakvoj poziciji u kakvoj su Oni hteli da budemo. Ne mozes da se pozalis , ne smes kazati nista sto ima logike i sto odudara od drustvene tradicije koja kada kazes da je vestacki stvorena dobijes odgovor da si lud, narkoman i pijan.
Pre par nedelja vozio sam se drugom i njegovom kevom. Dotakli smo neku tematiku nebitno i onda on postavlja pitanje "Pa dobro mama sto ne legalizujemo travu?" Ona mu odgovara sve ono sto sam napisao iznad u jednoj recenici "Ti si lud! Jer si pio nesto danas, ne mozes tako nesto da pricas". I eto tu se pojavljuje to sistematsko odbijanje cim neko cuje rec marihuana.
Imate moju punu podrsku za potpis ili sta vec. Ali opet vise vas je reklo, treba neko sa izuzetnom biografijom da javno izadje i kaze "ja pusim travu i zalazem se za istu". Pomalo je jadno nemojte me pogresno shvatiti da ljudi cekaju nekog sveca koji ce im reci da trava nije zlo, umesto da SAMI razmisle sta je logicno.

Strassman predlazem ti da se pre svega naoruzas informacijama, knjigama i odgovorima o marihuani. Prvo da postavis pitanja koja ce ti Oni postaviti i da na sve to imas spreman odgovor. Moras da sagledas sve, nebitno da li je za ili protiv legalizacije, statistike, ankete, drustvo. Uvek mora da se nadje neki imbecilni samozvani doktor koji ce reci da trava vodi u teze droge, da lose utice na ovo ili ono. Nemoj padati na provokacije koje mogu samo da se pretvore u obicnu deciju svadju. Crkva ce se takodje umesati. Ali njihovo najjace oruzije je i nase jer u bibliji sve pise. Ako nista drugo ne mogu odbaciti da nesto sto je dato od boga , izraslo iz zemlje da je lose. Dosta pripreme ja kazem , ne mozes bas da znas sta ce desi ali zivimo u takvom drustvu koje se vrti u krug tako da je predvidljivo. Iskoristi to. Eto vec si dobio jedan primer iz HR raspitaj se ko je pre tebe vec to pokusavao i kod nas .

Posto je upitanju marihuana u medicinske svrhe pokusaj da nadjes ljude koji su se izlecili ili se lece istom. Opet krece niz pitanja. Za koje bolesti bi se ista prepisivala kao lek? Kako se boriti protiv zloupotrebe? Da li bi sve to funcionisalo kao i na zapadu? Kako da ako je upitanju roditelj objasni detetu zasto uzima marihuanu? Ko ce da prati celu tu stvar? Da bi sve to pocelo mora da se promeni ZAKON.


Mir
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
29.01.2011
11
1
0
51
Ljudi ja sam vec jednu bitku tj. vetrenjacu dobio ;) cuce se i kako !!!
i ovo nece stati dokle god sam ja ziv!

Spreman sam kako ste rekli da stanem pred cev ;) ali netreba meni moje privatno udruzenje i samopromocija...Promovisemo kanabis u medicinske shvrhe!
Gruveri su u nezavidnom polozaju i nabolje da izbegavaju ako gruvaju mnogo i zato oni treba da budu u udruzenju mozda tek kasnije...i to oni sto gaje za lecenje sebe.

Znanja imam dovoljno da mi je policija nudila da budem sudski vestak za tu biljku, ja sam prihvato ali pod uslovom da me placaju u travi a ne parama...Oni su odbili :) ali sam im odrzao jedno (dvocasovno) lepo predavanje o marihuani...Bili su odusevljeni.Tako da sam siguran da policija ne bi reagovala a meni nemogu nista ;) u bukvalnom smislu...Shvaticete zasto...

Moja ideja je.

Da se prvo nadjemo na Fruskoj Gori negde i poderemo jedan kotlic ;) i malo konsultujemo...Mislim da netreba da strahuje niko od jednog obicnog druzenja ili kotlica tj. rostilja :) Neka to bude datum kako se ovde dogovorimo.Moze i kod mene kuci da se nadjemo.Nama treba da je cilj svako ko zeli da razume i saslusa o magicnoj biljci...moze i pandur, politicar, stocar...bilo ko!!!

Dal bi smeli i koliko vas je za jedan sastanak na slepo???

ps:Ja nosim klopu, vi cugu...Duvke nema i zabranjena je na sastancima!!!dok malo ne ojacamo.Pazite ljudi ne bih vam ja sve ovo pisao i zajebavao se da nisam dovoljno jak, upucen i zestoko usmeren...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Za policiju smatram da jako dobro poznaju konoplju, sva njena svojstva, prirodne i vjestacke uslove u kojima raste, vrste, osobe koje je konzumiraju, njihove simptome po kojima se preponaju dok su pod uticajem THCa itd. i ne vidim razlog, zasto bi se odusevljavali tvojom pricom, osim ako nisi bio po uticajem trave, pa su se odusevljavali posledicama :)

Salu na stranu.
Za osnivanje udruzenja ili kluba mora se ispuniti nekoliko uslova, a najbitniji su; da je statut drustva, koje zelis osnovati,uskladjen sa najnovijim zakonom, kao i da navedes ciljeve zbog kojih osnivas drustvo. Ako je u medicinske svrhe, medicina vam mora biti profesija, jer drugacije, a da je po zakonu, ne mozete lijeciti ljude, niti proizvoditi lijek.
 
29.01.2011
11
1
0
51
PowerSeed je napisao(la):
izvini sad ali, sta ce se cuti kako i sta cemo shvatiti zasto
pa sad nemoram da budem transparentan do kraja...ali mogu reci da vec postoji grupa ljudi tj. gruvera kojima policija nemoze nista...pa ni pravosudje ;) a ja znam nacin kako i zasto i to nije sala...
verujem da ce pomoci mnogima ;)



Papa Romeo

Tvoja sala nije smesna i nezna murija dosta toga, navescu ti primer.Nezna da razlikuje dilera od osobe koja pokusava da se izleci...a nezna jer nece da zna ni policija ni pravosudje, njima je bitan ucinak i postotak...
To je jedna od stvari koje treba da shvati prvo drzava.A shvatice znate zasto???Zato sto ce nase udruzenje da prati preko sluzbenog glasnika (koji je dostupan svima) rad policije...Nece vise moci da skupljaju poene tek tako.
Kao i zasto sve dalje necu da otkrivam jer udruzenje ce biti osnovano do kraja meseca.Pozivam tebe licno da me upoznas a ja cu da te uverm da ti je sala bila bezveze...



Papa Romeo

Ozbiljna konstatacija ti je smesna, smesnija od sale.Ustvari meni sve to izgleda da radis namerno.
Ko je naveo da ce da leci ljude???
Ko je pomenuo proizvodnju???
Gluposti...
Lupetass gluposti i pravis se pametan tamo gde to nemozes biti.
Da pojasnim tebi i sllicnima.
Dovoljno je 10 clanova da se drustvo registruje i osnivacka skupstina. Sa zakonima netreba da se uskladjuje nista osim ako ne planiras da ga krsis i ne bi smeo ako hoces da ti prodje registracija udruzenja...
To je tako lako da nikad lakse nije bilo ;)

Od ponedeljka ja krecem sa aktivnim radom,..

Molim moderatore i admine da ubuduce sankcionisu/brisu postove kao sto pise Papa Romeo a i samom mu kazem da se bolje okane ove teme jer troluje svojim neznanjem i paranojom.

A vas sve ostale pitam:

Sta se se uplasili??? :) Cekate da vam Ivica Dacic da predlog zakona o legalizaciji???
To ce te docekati... :p

I zar nije sramota da se niko nije javio ovde da podrzi ideju???

Ispada da su ovde likovi (iz Srbije) iz interesa, ili dileri, ili panduri...ili sta vec...

Pricam o ljudima iz Srbije, dal ste toliko inertni ili nemocni???

Ajde mozete vi to :) Moze li Vutra forum da "iscedi" par likova iz Srbije spremni da ucine nesto po tom pitanju???
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Menjam post zato sto si potpuno upravu ali opet moras da shvatis neke stvari da ti ovo pises na forumu a ne govoris... ne znam na tv-u ili se obracas licno.

Nadam se da ces da istrajes :smoke18:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Strassman je napisao(la):
pa sad nemoram da budem transparentan do kraja...ali mogu reci da vec postoji grupa ljudi tj. gruvera kojima policija nemoze nista...pa ni pravosudje ;) a ja znam nacin kako i zasto i to nije sala...
verujem da ce pomoci mnogima ;)
* * *

Molim moderatore i admine da ubuduce sankcionisu/brisu postove kao sto pise Papa Romeo a i samom mu kazem da se bolje okane ove teme jer troluje svojim neznanjem i paranojom.
ja ti iskreno zelim sve najbolje i puno uspeha, a sto se tice brisanja/sankcionisanja, ovo je forum i clanovi imaju pravo da ostave svoj(e) komentar(e) na temu, bez obzira da li ti se komentar svidja ili ne nista se ne brise ukoliko se ne krsi pravilnik foruma, a ne vidim da je papa romeo svojim komentarom u bilo kom smislu prekrsio pravilnik
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
- Treba ti troje ljudi za udruzenje
-Vise su ljudi oprezni nego inertni (ipak se ovde gaji za sebe i bliznje )
-Ovo sto znas growere kojima sadasnji zakon ne moze nista me malo plasi ,bilo bi lepo da smo svi u toj grupi hehe
-Podrzavam ideju generalno,ali posto growam i na sastanku se ne dimi (a i ne pijem) to propustam ;)

Pratim i srecno !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Strassman je napisao(la):
Papa Romeo

Ozbiljna konstatacija ti je smesna, smesnija od sale.Ustvari meni sve to izgleda da radis namerno.
Ko je naveo da ce da leci ljude???
Ko je pomenuo proizvodnju???
Gluposti...
Lupetass gluposti i pravis se pametan tamo gde to nemozes biti.
Da pojasnim tebi i sllicnima.
Dovoljno je 10 clanova da se drustvo registruje i osnivacka skupstina. Sa zakonima netreba da se uskladjuje nista osim ako ne planiras da ga krsis i ne bi smeo ako hoces da ti prodje registracija udruzenja...
To je tako lako da nikad lakse nije bilo ;)

Od ponedeljka ja krecem sa aktivnim radom,..
Postoji mogucnost da sam pogresno protumacio zakon o osnivanju udruzenja, pa tebe molim, kao strucnjaka i mnogo upucenog u tu tematiku da mi pojasnis konkretno znacenje i potrebu za "statutom udruzenja" sta je statut i ko ga donosi, na koji nacin i da mi pojasnis koji su ciljevi udruzenja koje ti osnivas i da li su ti ciljevi u skladu sa zakonom ili su direktno suprotstavljeni istom.

Nepismene policajce, koji su rodbinskim i kumskim vezama dosli do zaposlenja, ostavljam tebi da ti se dive i da ih ucis zivotu, a ove sto su ti nudili da budes sudski vjestak za konoplju ne mogu da zamislim da rade u policiji, cak ni da im je Ivica Dacic tetka po srodstvu.
Na kraju krajeva, zadovoljstvo je imati pravnika za clana foruma koji se bavi ovakvom tematikom, pogotovo kojeg mozes platiti kroz kompenzaciju, u travi.

Svako dobro ti zelim i nadam se da cemo imati priliku spoznati taj jednostavni nacin, koji si spoznao, na tvojim djelima.
Sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.