Ulicna rasveta i outdoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Koliko je bitan potpuni mrak u outdoor-u,naime imam neki sajt ali na nekih 50-60m je postavljena ulicna rasveta i to HpS hehehe,dal bi uticala na biljke,naravno mislim negativno,jacina svetla na sajtu nije jako izrazena i sajt je zaklonjen dosta okolnim rastinjem ali ipak nemoze se reci da 100% mrak
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
imam isti problem ;) ...makar nebi bas nazvo problemom jer nisam primjetio nista lose da se desava....a puno blize mi je lampa.
jedino neznam kaj ce bit kad dodje vrijeme cvjetanja...al mislim da ce sve bit ok.
i to kaj tarzan veli...i mjesec svijetli pa je sve ok :D
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Prosle godine mi nije bilo problema al se i ne secam dal je bilo tada te rasvete tamo...uglavnom Search mi izbaci jos jednu temu sa istim pitanjem tako da molim admine da brisu ili na groblje da liferuju ovu moju
@Tantor ...idi gledaj u Sunce
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.427
298
109
The Mighty Jungle
@Anthony Tony Dinozzo
mjesec sam mu dao kao primjer da u outdooru nema 100%-tnog mraka, a sad sta se od ceg reflektira to neznam..


i ako noću taj Sunčev sjaj :lol: ne smeta biljkama neće im smetati ni tamo neka HPS-ica udaljena 60m cija svjetlost ni ne dopire do biljki ako je puno raslinja kako i kaze,,

pitanje nije na mjestu jer da je autor teme odvojio samo jednu sekundu i upotrijebio mozak shvatio bi da 100%-tni mrak nije vidio nikad, osim ako su ga zatvarali u frizider no to je vec druga prica, ali vani toga nema..


@flip-flop ako si na searchu nasao sto te zanima drugi put prije nego otvoris temu upotrijebi search, ova tema je za yard..
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ali dobro ti govori, slušaj ga, nije pametno saditi blizu lampe jer se i lampa moze pokvariti pa ce doci majstor i sta ako ti majstor vidi biljku i gle čuda pita policajca šta je to.... A takvih scena ima kod nas puno vise nego sta mislite jer ovdasnji ljudi vole zabit nos i onako "laički" sjebati nekoga na foru neam ja pojma šta je to ;)
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
@Tarzan,da si ti upotrebio deo samo mozga video bi da sam napisao da prosle godine za grow nisam imao problem na ISTOM mestu samo MiSliM da tada nije bilo rasvete,i samo mi jos reci kakav je mrak u boxu,96%-ni ...i jeste tema za yard kao sto sam i napisao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa naravno da je mrak u boxu kad se iskljuce lampe..pa ako kazes da nisi imao tu problema sa proslim growom na istom tom mestu onda radi opet..Ta ulicna rasveta udaljena 60m od biljke kako kazes ti,nece ti toliko smetati za biljku sto ti je pokusao i objasniti Tarzan..Ali mislim da ti ta ulicna rasveta moze najvise smetati u vezi tvoje bezbedenosti kao sto su ti predhodno rekli i Tantor ,a i Big L..
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Haha a i samo ime ti glasi flop!!!! Haha
Ma zezam se nemoj zamjeriti ....
Bilo gdje sadi ali ja sam htio reci da uvijek negdje neko šeće,traži gljive,vozi bic ili šeta psa a ponekad i nekog potera pisat zato moj savjet sto dalje od ikakvih staza i svjetala ..
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Ako je prosle godine sadio uspjesno na tom mjestu, moze i ove. Nemojte mudrovati previše jer ne znate o kakvom se sajtu radi. Prije par godina prijatelj je imao sličnu situaciju. Sajt je bio bio u šumi cca 10 metara od ograde koja je dijelila šumu i elektranu. Rasvjeta na sve strane. Tim putem kraj ograde nikako nisi mogao do sajta jer je bilo previše grmlja i trnja. Ulazilo se kroz šumu improviziranim putevima kako vec to ide. Ugl. poanta je da su često takva banalna mjesta vrlo suptilna i dobra rješenja jer ko bi posumnjao da neko 10 metara od elektrane u šumi sadi maricu. A što se svjetla tiče, reko je bio da ga je sjebalo svjetlo, da je dobio manje, biljka kasnije počela cvjetati itd., ne sjećam se ni sam više jer sam mislio da sere pa je bilo kroz jedno unutra drugo van. Mlad neiskusan, a sad znam da je mozda bio u pravu.
 
09.01.2015
56
45
18
drugar mi je pronasao sijalicu...koliko je uspeo da procita oznaku i poslao mi sms:
Lucalox lu250/xo/t/451 hungari 0211 ...to mi je poslao
Nasao sam nesto slicno na netu,cini mi se da je to HPS al plavog spektra,malo Kelvina 2100
MOZE LI SE TO KORISTITI? Ako neko moze da mi odgovori. Pomoglo bi mi,mogu dobiti dve kompletne po nabavnoj ceni ;) :murija:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
cemu pitas dva puta istu stvar, sklonio sam tamo link i sad stavljas opet, daj procitaj pravilnik. to je hps lampa i moze se koristiti ako imas predspojne uredjaje, balast i starter