Ulicni nazivi za količinu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.10.2014
1
0
0
Koliko sam primetio nikad se ne govori niti kupuje u gramima. uvek se spominje paket, ali kog god sam pitao koliko grama ima jedan paket, dao mi je drugaciji odgovor. neki likovi spominju petice, trojke itd. koliko sam shvatio petica je 5 paketica, trojka tri itd. kad pitam kolko jointa moze da se napravi npr od 1g, kazu mi zavisi kolki joint pa i tu spominju neku velicinu trojku i tome slicno. nista mi nije jasno. trazio sam po netu, nigde nema objasnjenje
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako kažu petica, misle 5 grama, dobiš 3-4. Ako kažu trojka, misle 3 grama, dobiš 2. Ako kažu gram, dobiš možda 0.8. Od grama 3-5 pljugi, ovisno jel valja to šta i koliko ti treba uopće.
Preporuka je izbjegavati ulično smeće, jer najčešće je smeće u pitanju. Ako baš nemaš izbora, odnosno nisi u stanju posaditi da imaš svoje, onda sretno s nabavkom i pamet u glavu.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A ako kažu domačica najvjerovatnije češ dobiti domači isprdak od trave tako da nema ti tu sreče em moš dobiti sranje em te zakinu em moš najebati.
Zato obrazovati se malo tu i uzgojiti sam za sebe koliko ti je potrebno i nemaš nikakvih problema u vezi upitnosti kvalitete i količine koliko imaš toliko se i rastegneš.

PS. Inače ne vidim smisao ove teme, ovo je obrazovanje pogrešne vrste na forumu se ipak obrazuje o delikatnijim stvarima.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Paket može bit najmanje 5. Sama riječ paket ti kaže da se radi o većoj količini. Komad = gram (mić) ali što kažu gore često dobiješ manje radi tog što taj komad dok dođe do tebe prođe pet ruku. Paket ne može bit dva komada, tri niti četiri jer komad košta 50kn, dva 100kn, tri 150, četiri 200kn a kad se odlučiš uzet pet (petardu) dobiješ pet za cijenu četiri ili čak negdje tri (ovisi o cijeni) i tih 5 komada sa popustom je paket ili još petarda i gro drugih naziva. Što opet dobiješ zakinuto za frulu dvije. Osim ako nemaš vagicu pa si mjeriš pri kupnji. Imaš i pojam kombinacija. To je kad se vas 4 skupi i svako donese 25kn pa si uzmete komad, u tom slučaju cijeli komad ide u trubu, nikako dvije.
Kad kažeš paket bitno je znati s kim pričaš, ako si s nekim opasnim igračem a on kaže da ima paket (ili kesu) to najčešće znači da ima 50 ili 100 komada, a može bit i više.
Ima tu još puno cakica al to je sve ružno kad sagledaš iz neke druge perspektive, ciganija oko komada kojeg ljudi buksaju među jaja i čak neke budale u pakšu stavljaju. A koji košta 100kn ponekad. Fuj fuj.
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
kod nas se prodaje ti takozvani paketici, zovemo ih cener(10 KM) i petak (5KM), uglavnom kvalitetna trava bude, samo ne znam gramazu jer nikad nisam vagao, a nije me ni interesiralo svakoko ne mozes reklamaciju vrsit, otprilike od ovog cenera mozes 3 pljuge napravit kad pomjesas sa duhanom, a od petaka jedan dobar top.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Muskolo

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
koja glupa tema, paket je obicno 1gr, bar kod nas u HR.. petica je 5gr trica 3gr, i ako uzmes 5 naravno da dobijes 5 ili vise, nije bas tolko strasna situacija na ulici kako pricate.... i od paketa (1gr) se napravi 1-2 normalna (malo veca) jointa

https://www.youtube.com/watch?v=n5m68tP87Cw
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
boss117 je napisao(la):
kod nas se prodaje ti takozvani paketici, zovemo ih cener(10 KM) i petak (5KM), uglavnom kvalitetna trava bude, samo ne znam gramazu jer nikad nisam vagao, a nije me ni interesiralo svakoko ne mozes reklamaciju vrsit, otprilike od ovog cenera mozes 3 pljuge napravit kad pomjesas sa duhanom, a od petaka jedan dobar top.
Da i kod mene je isto tako, mozda smo iz istog mjesta :D
a pogotovo zimi kad pocnu uvaljivati ono smece od albanke jos ti za 10 KM stave 2 frule :S
sva sreca pa sad imam svoj proizvod :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.