Utjecaj etilena na cannabis (podsticanje cvjetanja)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.06.2015
0
2
3
55
Pozdrav svima, etilen se koristi uglavnom za dozrjevanje voca ali utjece i na klijanje sjemena,rast korijena i podstice cvjetanje pa sam tako stavio zrelu jabuku koja ispusta etilen u mini box bez ventilacije i biljka je nakon par dana pocela cvjetat ali nisam izvadio jabuku pa se biljka nije nastavila razvijat nego je sazrila a rezim svijetla je bio skroz 24/0. Eto ako neko oce eksperimentirat moglo bi se to naprimjer koristit da biljka rano pokaze spol samo treba otkrit koliko dugo je treba izlozit etilenu a uskuro cu isporbat i utjecaj etilena na klijanje sjemena. Ako neko zna malo vise o ovom molim ga da napise
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da,zanimljivo u svakom slučaju.
Trebalo bi isprobati pa vidjet koristi li to i nama čemu.
Jedino je problem sa ovom tvojom metodom ventilacija,ali ima sigurno i za to riješenja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eksperiment
15.06.2015
0
2
3
55
Dok je biljka mala prebaci se u mali box samo da pokaze spol pa se vrati ili se prekrije sa nekom prozirnom posudom, mislim da bi se tako puno prije mogao vidit spol, ventilacije nebi smijelo bit zato sto bi etilen kojeg jabuka ispusta izasla iz boxa,
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa sam tako stavio zrelu jabuku koja ispusta etilen u mini box bez ventilacije i biljka je nakon par dana pocela cvjetat ali nisam izvadio jabuku pa se biljka nije nastavila razvijat nego je sazrila a rezim svijetla je bio skroz 24/0.
mozemo li znati koja biljka je u pitanju i za koje vreme je sazrila. daj stavi fotku toga sto si pobrao, ako vec nemas fotku te biljke
 
15.06.2015
0
2
3
55
Sjemba je od "ulicne" trave nakon sto sam stavio jabuku nakon 3-4 dana su se pojavile pistile s time da sam par puta otvaro box tako da je etilen izaso, da nisam otvaro bilo bi vjerovatno prije, a ubro nisam nista jel sam jabuku ostavio u boxu pa je odma sazrilo nije stigla formirat vrhove
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa je odma sazrilo nije stigla formirat vrhove
pa sta je sazrilo onda, o cemu ti pricas uopste, krenuo je preflower i ugusio si je bez ventilacije, nista nisi skinuo jer nista nije ni sazrelo i koja je sad svrha ove teme. ako je automatik porocvetace i bez jabuke i zavrsiti na 24/0, ako je fotoperiodna ne moze zavrsiti na tom rezimu svetla ni da je gajba jabuka unutra. aj se malo inforimisi o nekim osnovama uzgoja, a jabuke klopaj, zdrave su ako nisu premazane gomilom hemije od spricanja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
15.06.2015
0
2
3
55
Pistile su postale smede ukoliko ne grjesim to znaci da je sazrila, etilen sluzi za dozrjevanje plodova znaci da se vrh nije stigao razvit a vec je sazrio, cilj je bio npr za one koji koriste regular sjeme da mogu sto ranije vidit spol biljke
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
alo drug, oni koji koriste regular seme pol saznaju tako sto biljke stave na 12/12 od starta pa tako indukuju cvetanje, kad odstrane muske mogu nastaviti koliko hoce vegetaciju na 18/16, pa kad pozele ponovo prebaciti na 12/12 i odraditi cvetanje koje najcesce ne traje manje od dva meseca. nije to neka nauka vec prirodni mehanizam koji se primenjuje vec decenijama pri uzgoju. a smedje pistile ne znace da je biljka zrela, ima tema ili dve o tome kako proceniti zrelost biljaka. ja sam ti dobronamerno sugerisao da se malo informises o osnovama uzgoja, za to je tu ovaj forum, al ajd sad, ti i dalje experimentisi sa jabukama, al to je cista besmislica. uz to uzeo si seme iz ulicnog paketa, teoretski je lako moguce da je bio neki automatik pa ti je zbog toga biljka pocela rano cvetati, al si ti onda lose pokopcao boju pistila i zrelost i dobio nista, kao sto sam kazes. uz to, kako logicki objasnjavas da je nesto sazrelo pre nego sto se stiglo razviti, zar ocekujes da ce jedna jabuka u boxu da promeni zakone prirode. vazno da se tebi ne svidja moj prethodni post, a samo sam ti pokusao objasniti nesto, a to je da si zapravo u velikoj zabludi. treba li jos da ti objasnjavam da cvet nije isto sto i plod. ta jabuka il kruska a moz i lubenica jesu plod, al pre tih plodova biljke su imale cvet. kod kanabisa se pusi cvet biljke a ne plod, koje ti onda plodove hoces da dozrevas :) procitaj malo podforum Unutrasnje uzgajanje, dosta korisnog ces tamo naci ako si resio sebi uzgojiti nesto, a korisnih tema mozes naci i u podforumu Uzgoj FAQ
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
15.06.2015
0
2
3
55
Etilen je biljni hormon i zasto onda nebi utjecao na cannabis, ako utjece na npr banane sjeku banane dok su jos zelene nedovoljno zrele i salju u trgovine i tamo se banane uz pomoc etilen dozrjevaju, ja sam samo reko da etilen sluzi za dozrjevanje polodova misleci na bananu i ostalo. proguglaj malo o etilenu pa ce ti bit svari malo jasnije takoder imas i na stranim forumima kak se ljudim desilo isto sto i meni da im je krenilo cvijetanje i da je brzo saszrilo, pretpostavljam da ces rec da su i oni imali automatike i da su krivo pokopcali
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
samo ti dozrevaj banane, beri od vutre nista i uzivaj. sto se uopste nastavljam sa tobom ovde na yardu nije mi jasno. sto se mene tice, ako si u pravu, otvori dnevnik i dokumentuj sve, znaci napisi koja je sorta u pitanju, prikazi to kako radi jabuka na izbacivanje pistila na rezimu 24/0, i pokazi da ce biti zrela za manje od dva meseca. eto, dogovorili smo se i ja cu ti prvi tamo cestitati sto si nas prosvetlio sa necim novim, pa kad vidim kako ti to ide mozda i probam. jedino tako niko nista nece krivo pokopcati, jel tako. znaci crno na belo sa fotkama u koloru ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Čitao sam o ovome u kolumni Horhea Servantesa, koju objavljuje u High Time magazinu.... Ne radi se o dozrijevanju, već o stimulaciji ženskih hormona ! Kada je biljka u fazi života, koja neposredno predhodi onoj fazi koju zovemo "preflower", tada se stavlja voćka u box da bi tamo fermentirala.... Idealna za ovu rabotu je banana ! Etilen koji se ispušta fermentacijom, stimuliše ženske hormone u biljci, i ako se biljka "koleba" izmedju muških i ženskih, ovaj će doprinijeti da ženski zadominiraju !!! Prema tome, etilen služi "obezbjedjenju" ženskih biljaka u boxu :) Tako veli Horhe ...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Kakva nebuloza jbt... samo cu se sloziti sa ovim podsticanje cvetanja u naslovu... kad vec savetujes narod da guglaju,aj ti malo se prvo edukuj kakvu ulogu ima C2H4 i kako se moze primenit... kakva jabuka u boksu i cvetanje na 24/0 posle 3 dana i sazrevanje... jel to negde u svemiru... Jaoo bre jbt kako vam se da ovakve nebuloze pisat
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@L0oD Nemo' si oštar :) A šta kažeš na ovo moje.... podsjećam da je ovo rek'o Horhe, ja sam samo prevodilac :) Nešto si mi bre agresivan u zadnji vakat, simpatičniji si mi bio kao "dalicaBU" :p Od kako si mi intelektualniji u zadnje vrime.... opasan si bre:vozdra:
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ma ja sam uvek dalabu :) al kad vidim ovako nesto,onda se budi ono skolovano stvorenje u meni :) Naravno da je moguce,al mora da se zna kako se koristi,koja je sirina duzina i visina boksa,koliko dana da stoji,koliko banana i pod obzirom da znas jel foto ili auto itd itd :) al ja to nisam u praksi probao,tako da samo pricam iz nastave... i nznm kako bi uopste canabis na to reagovao,to zahteva puno vremena,da ne davim vise,pisao bi do sutra... :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ja znam foru da dodaješ jabuku u kesu kad ti je neko voće nezrelo, tipa kivi ili nešto slično ;) Kad negdje navatam vremena, prevešću kompletan tekst... ovaj Horheov naravno, i staviću ga u ovu temu . Ukoliko ista, naravno, u medjuvremenu ne ode pod ključ :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Tema je i onako na groblju... zrelu jabuku mozes staviti i u zdelu neku gde ti je ostalo voce i da vidis cuda posle 3-4 dana ;) odjavljujem se aa groblja :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.