Uzas biljke su mi izgrizene sa gomilom rupa po listovima!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dušan zeleni

Banned
Banovan
06.02.2016
14
1
3
63
Dobar dan. Imam pitanje u vezi outdoora i nametnika. Kako ih se rijesit ? Onih bjelih usiju i ostalo ?? Cuo sam da je najprirodnije ubrat koprivu i skuhat caj i sa time je prskat jer na koprivu neidu nametnici pa logicno da bi i pomoglo. Dali je ko to probao ? Bolje pusit koprivu nego insekticid... u pitanju je think diferent skunk. Hvala i ugodan dan svima
 
14.04.2016
1
0
1
43
Da ne nacinjem temu, ne znam sta je jel skakavac meni izgleda ko da je koza brstila al nije, mislio sam upotrebiti beli luk il sta vec neki insekticid uzeti, nisam pametan. jel zna neko bar sta je?
C9mErE.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nije skakavac, više skakavaca je. Dobro da je nešt ostalo. Actaru kupi pa ošpricaj, a možeš i bijeli luk u kombinaciji sa paprom, ljutom papričicom i ružmarinom.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.804
2.698
Weed California USA
Ja sam to odokativno. Zlica mljevenog papra, par zlica najljuce paprike mljevene....cijeli rezanj cesnjaka i jos je dobro stavit duhana. Ja sam shaku domaceg duhana. To sve stavi u 2L vode preko noci i dobro procijedi sve. Ja nisam nista razrjedjivao i nije stetilo biljkama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Evo ovako samo da napomenem svima koji su iz HR da je došlo do Europske regulative pri korištenju određenih insekticida i herbicida. Na primjer vrsta pužomora sa aktivnom tvari Mensurol je zabranjena za uporabu u HR i povučena sa tržišta zbog velikog utjecaja na okoliš.
Danas mi se dogodi da odem kupiti vrećicu Actare i prodavač me zatraži dozvolu. Reko štaaaa :eek:! Kaže da je EU regulativa svrstala Actaru u insekticide druge kategorije i nemogu prodati nikome čak ni onu najmanju vrećicu od 4 grama bez te dozvole. Kad sam ga pitao di da idem po dozvolu veli mi u poljoprivrednu školu. Tamo se pokupi uplatnica, upiše tečaj korištenja herbicida i insekticida koji traje 5 dana te to sve košta 570 kuna. Reko štaaa :eek:! Velim ja njemu; pa majstore ja za 10 grmova goji bobica (moš mislit goji bobica) da platim 570 kuna da bih ih zaštitio od lisne uši i malih skakavaca, to mi nema smisla. Jeftinije me izađe oružani list pa se lakano roknem i skratim si muke pri kupovini Actare. Sve u svemu eto da se ne iznenadite pri pokušaju kupovine Actare pa da znate šta vas očekuje. Mislim ja ko ja, ehhh, lako ja obradio prodavača pa mi je prodao na svoju dozvolu, ali stvarno tko nije u EU bolje mu je da ni ne ulazi jer će ebat ježa u leđa. Nema na čemu vas neće pokušati izmusti :(. Nema nikakva tema o herbicidima, insekticidima, Actari i slično pa sam tu napisao, a iskreno treba jedna tema o tim stvarima.
@majmunidzou nije češnjak bijelog luka nego češanj bijelog luka iliti režanj bijelog luka. Kod nas češanj češnjaka ili režanj češnjaka ;) .
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Kako si me nasmija sa postom No Joke.
Pa fala bogu da su to uveli da nemoš tek tako uzeti insekticide. To je otrov koji truje zemlju.
Normalno da triba ljude obrazovati prije korištenja takvih stvari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gea and Degustator

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja razumjem da je to za nekog tko radi na hektarsku normu i slažem se sa tim u potpunosti, al što veli čovjek juče mu bakica došla po actaru da ošprica par struka paradajza, a on joj nesmije prodati bez dozvole. Kako će bakica od 70 godina uopće naučit nešta kad znamo da ljudima u toj dobi sive stanice ne funkcioniraju. Ona zaboravi i di je zubalo ostavila, a kamoli da zapamti to čemu bi je trebali podučiti.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Sve od navedenog već spomenuto u temi "Stop Puževima", čak sam i o fosfatu dodao. Čak mi ostavlja dojam da je od nas i prepisivala pa malo preuredila :eek:. Eh ti današnji novinarčići :fuck:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velicanstveni
05.04.2016
2
0
1
58
Evo ovako samo da napomenem svima koji su iz HR da je došlo do Europske regulative pri korištenju određenih insekticida i herbicida. Na primjer vrsta pužomora sa aktivnom tvari Mensurol je zabranjena za uporabu u HR i povučena sa tržišta zbog velikog utjecaja na okoliš.
Danas mi se dogodi da odem kupiti vrećicu Actare i prodavač me zatraži dozvolu. Reko štaaaa :eek:! Kaže da je EU regulativa svrstala Actaru u insekticide druge kategorije i nemogu prodati nikome čak ni onu najmanju vrećicu od 4 grama bez te dozvole. Kad sam ga pitao di da idem po dozvolu veli mi u poljoprivrednu školu. Tamo se pokupi uplatnica, upiše tečaj korištenja herbicida i insekticida koji traje 5 dana te to sve košta 570 kuna. Reko štaaa :eek:! Velim ja njemu; pa majstore ja za 10 grmova goji bobica (moš mislit goji bobica) da platim 570 kuna da bih ih zaštitio od lisne uši i malih skakavaca, to mi nema smisla. Jeftinije me izađe oružani list pa se lakano roknem i skratim si muke pri kupovini Actare. Sve u svemu eto da se ne iznenadite pri pokušaju kupovine Actare pa da znate šta vas očekuje. Mislim ja ko ja, ehhh, lako ja obradio prodavača pa mi je prodao na svoju dozvolu, ali stvarno tko nije u EU bolje mu je da ni ne ulazi jer će ebat ježa u leđa. Nema na čemu vas neće pokušati izmusti :(. Nema nikakva tema o herbicidima, insekticidima, Actari i slično pa sam tu napisao, a iskreno treba jedna tema o tim stvarima.
@majmunidzou nije češnjak bijelog luka nego češanj bijelog luka iliti režanj bijelog luka. Kod nas češanj češnjaka ili režanj češnjaka ;) .
sad će starci dilat pužomorom....e BRATE imaš pužomora za sto kuna!!!!!
 
06.05.2015
6
12
3
51
pomoc please evo vrtim se se po sajtu vec dva sata i neznam sta mi je ciniti ,u jos vecoj sam zabludi sto vise cita
.Naime imam neka bele sitne bubice-vaskicee po curama sa donje strane lista a sad vec i na tanjim grancicama cim da prskam a pocela je vec cvetati :(