White widow (RQS) - 400W - SCROG - @crnicar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Pozdrav ekipo groweri :wave:

Pregledavajuci dnevnike i uceci iz uspjeha i gresaka drugih (a i samog sebe :joint2:) odlucih da i ja svoje "znanje"
i iskustvo zabiljezim u jednom "ozbiljnom" dnevniku. Pa ako i bude problema tokom growa na kraju ce biti lekcija meni samome a i onima koji ce ovaj dnevnik tek pregledavat. Tako sam i ja ucio i nadam se i naucio ponesto od starijih i iskusnijih growera.
Moram za pocetak odat pocast kapetanu @Barbarossa jer da nije bilo njegovog dnevnika sa onim monstruoznim mazarom:clap:: ne bi bilo ni mog odvaznog prvog scroga koji je bio skoro gram per wat :thumb:. Naravno tu je i mentor @CilI za koga ne trebam trosit rijeci. Veliko hvala na svemu do sad i BIG :respect:

Dakle ovo je moj treci indoor grow. Kazem indoor jer je bila epizoda ove sezone i vani sa dva auto NL s kojim se nisam proslavio. Ulovila ga plijesan pred kraj cvjetanja a mene, spletom okolnosti i nemogucnosti dolaska, nije bilo na sajtu tokom onih kisa. Tri dana prije da sam dosao i pobrao bilo bi super taman je bilo pocelo sa amber trihomima. Ovako sam bacio otprilike 95% od obe biljke:plac:. Veci je zal to sto sam od njih htio ulje radit za tetu kojoj je dijagnosticiran rak maternice pa za pocetak da imamo nesto. No dobro. Stanje je ok i pod kontrolom te nema sirenja i optimisticni smo.

Da se vratimo growu:

Sjeme: white widow RQS
Zemlja: plagron growmix u tegli od 30ak litara
Gnojivo: Hesi starter
Box: Homelab 80*80*180
Ventilacija: Vents tt 125, za mjesanje zraka je trenutno zaduzen sobni ventilator ali nece jos dugo.
Rasvjeta: Sylvania dual spectrum 400w i reflektor obicni. Imam ct u pripremi ako krenu temperature divljat ali za sad se drze na optimalnim razinama od 20-27 celzijanera


Ukljucujemo se u box u negdje otprilike trecem tjednu zivota. Nisam namjeravao otvarat dnevnik pa zato ni ne znam kad je tocno proklijala niti kad je presadena u finalni pot. Ali nesto mi zvoni da je to bilo oko 25.10. pa cu tako i brojat da je izasla iz zemlje.
Dakle grow je vec krenuo pa eto i nesto slikica da to i dokazem
Ovo su slike dan dva nakon presadivanja iz casice. Vidi se na listovima da su ogladnile malo pa sam ih zato i presadio. Zalivene samo vodom
IMG_5460.JPG IMG_5461.JPG
Nekoliko dana poslije
IMG_5467.JPG IMG_5468.JPG IMG_5469.JPG IMG_5470.JPG
Ove su desetak dana kasnije. U medjuvremenu je topirana iznad treceg kata (cekao sam da dode do 6og da malo ojaca) i ono sto je krenulo nakon toga je vezano i stretch je mogao pocet. Takoder je prije odlaska na cannafest, radi samog izbivanja i radi sigurnosti da ne ogladni, zalivena sa nekih 5 litara vode sa pola doze TNT, root, power i kap SV. Od tak nije zaljevana vise jer ne pokazuje da je zedna
IMG_5513.JPG IMG_5514.JPG IMG_5515.JPG
I posljednje slikanje prije nekoliko trenutaka. Stanje je ovakvo:
prije zatezanja
IMG_5523.JPG
nakon zatezanja
IMG_5529.JPG IMG_5528.JPG IMG_5526.JPG IMG_5525.JPG

Eto nadam se da nisam previse zagnjavio za prvi put ali posto je grow vec u tijeku jos je i dobro.
Plan za ovu biljku je popusit nesto i ostatak ostavit sastrane i pricekat outdoor sljedece sezone kad cemo napast jako jer ce trebat i ulja pa jos par biljaka i slozit mix kakav je mentor slozio.

Samo da odma pitam kada i koje grane da topiram. Prosli scrog je bio u manjem boxu pa je jedno topiranje bilo sasvim dosta posto je grow ispao skoro gram po watu. Nadam se da nisam nista zaboravio napomenut a ako i jesam doci ce naknadno.
Do sljedeceg puta ciao:spliff:
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Pozdrav ekipo groweri. Hvala svima na lijepim zeljama nadam se da ce se ostvarit

Update #1
22.11 - 29 dan vege


Drugo zaljevanje sa 5 litara ovaj puta puna doza power, root, tnt, SV.
Malo sam ju oslobodio da mogu zalit jer je tegla malo zaje...a a biljoza niska pa je tesko zalit opce. Mislim si da kad dode mreza da cu ovaj izbuseni dio izrezat van da mogu zaljevat normalno.
Par slika prije i poslje zaljevanja
IMG_5541.JPG IMG_5542.JPG IMG_5543.JPG IMG_5544.JPG IMG_5545.JPG IMG_5546.JPG IMG_5547.JPG IMG_5549.JPG

I par nakon zaljevanja i vracanja u ''stretch mode'' :)
IMG_5550.JPG IMG_5553.JPG

Samo da napomenem da je proslo zaljevanje bilo prije gotovo 2 tjedna :whato:: pa me malo brine sto tako sporo pije. Vjerojatno samo paranoja jer mi se cini da joj nista ne fali i ne pokazuje da je zedna. Sad sam ju isao zalit samo zato sto je pokazala da je ogladnila. Inace ne bi jer se nije objesila niti malo.
I jos uvijek ne znam gdje i dal da ju opce rezem jos negdje
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Pokazala je da ima previse ,a ne da je gladna!
Razmisli malo...imas pot od 30-ak litara !! a hranis od starta

Jedno zalijevanje u dva tjedna ...znaci da nije dobra temp u prostoriji-boxu
Uglavom sve 5..lagana dijeta nece skoditi ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
@opa cupa Mjerio sam kolko pot stvarno ima litara posto je rupicast i nije zemlja do vrha i na kraju ispada da ima 21L.
Pretpostavio sam da je ogladnila posto je iste simptome pokazala kad je bila jos mala i u casici od jogurta. Tad je presadena i onda samo onaj put pola doze i sad puna. Zabrijao sam malo :razvaljen::. Nista onda od sad lagani jogging dok ne potrosi kalorije pa cemo vidit.

Temp u boxu je po noci 19 - 22 a danju 27. Sad kako je malo zatoplilo je otisla na 28-29.
Vlaga me malo prca al kako raste biljka tako se i vlaga povecava tak da se za to jos ne brinem previse.

Anyway....hvala :respect:
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Dolazim do boxa sada pregledat kako se nosi s ovim pregnojavanjem i vidim da je jedna strana skroz spigana i uvenuta a sredina malo uzdignuta. Okrenem da vidim kad ono pukla jedna “glavna” grana.
Vjerojatno sam prejako stegnuo pa zato al nije mi jasno bas je ko da je odrezana bila a i nisam bas jako stegnuo.
No dobro sta je tu je necu plakat jer ak nis drugo ove grancice sta su ispod tog mjesta di je pukla su se krenule gurat i probijat. Sad si razmisljam da bi sve ostale “glavne” isto tako roknuo pa da i ove manje krenu jace malo. Ne znam. Sad je rupa na jednoj strani pota.......shit happens
 

Prilozi

  • DD6932EC-446A-4D96-8CCD-B09029883642.jpeg
    DD6932EC-446A-4D96-8CCD-B09029883642.jpeg
    257 KB · Pregleda: 54
  • E35DE45A-0918-4F76-94FB-B9D49F720F36.jpeg
    E35DE45A-0918-4F76-94FB-B9D49F720F36.jpeg
    306,5 KB · Pregleda: 55
  • FEA56CC1-9F99-4A45-9BD1-CCD73D4DC0D8.jpeg
    FEA56CC1-9F99-4A45-9BD1-CCD73D4DC0D8.jpeg
    317,8 KB · Pregleda: 54

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Tu strganu granu u klon gel i pikaj u zemlju il vodu, steta ju bacat! Zaljevanje kod ovakvih kupusa olaksa da na bocu il na spricu namontiras 30-50cm crijeva gumenog pa onda sa njime mozes prici do zemlje, a sto se tice zaljevanja imas puno zemlje a biljka jos ne pije puno pa joj ni ne treba puno zasad a hrane ima dovoljno u zemlji jos! Sretno:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crnicar

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Update#2

8.12 - 45.dan vege


Pozz svima na:vutra:
Eto proslo nesto vise od 2 tjedna od zadnjeg update.
Stanje u boxu laganini...ljeto...:sun2:...samo malo vlaga preniska max 40% i nikako iznad :mad:. No to je jos ok s obzirom da mislim da je potreban fluush. Od zadnjeg update je dobila jednom 2 litre vode sa kap SV i jednom na 1.5 litru 2/3 doze TNT, root,PZ. Otud vjerojatno ovo zutilo.(savjet?flush?)
Nije se nesto pretjerano desavalo osim sto sam bio lijen napravit mrezu pa sam kupio nesto bezevez. No nije ni bitno jer sam odustao od SCROGa(bar za sad,dok me netko ne razuvjeri). Zasto? Gledao sam malo forum, google, youtube i prisjetio se zadnjeg growa i ne flushanja jer kao nije potrebno, i zakljucio da sam sad vise za flush. Ima video na youtubu od greenhouse za WW i oni ga flushali ono svako malo. Otud i najvise zelja za flushanjem. Malo sam i cropao i :razvaljen:: na 2 grane pretjerao pa sad krpam malo ali nista strasno nista ne visi...za sad
Par slikica...ne pretjerano kvalitetnih IMG_5665.JPG IMG_5666.JPG IMG_5667.JPG IMG_5672.JPG IMG_5673.JPG IMG_5674.JPG

Sljedeci update ide sa veelikom novosti u boxu...stay tuned :wave: