www.kanabistv.com - korak prema istini!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kako vam se svđa web stranica?

  • Dobra

    Votes: 5 8,1%
  • Moglo bi bolje

    Votes: 48 77,4%
  • Katastrofa

    Votes: 9 14,5%

  • Total voters
    62

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.202
358
Kad malo bolje razmislim, ne kuzim zapravo zasto neki novi site, ili zasto razdvajati od vutre.org. ili kad vec nesto slicno postoji i moze se poboljsati. Recimo, tvoje izgleda atraktivnije, ime mi je apsolutno privlacnije nego konoplja, ali ustvari sadrzaj je tamo bolji, jer je blizi.

Objektivno gledajuci, bez obzira na prevod, ako se nesto radi za ovaj prostor, da bi se polucio bilo kakav rezultat, bila to edukacija ili sta ja znam, istina, ili ... mislim da se apsolutno mora postovati zakon blizine, a to znaci novi, po datumu i sadrzaju prilozi, s nekakvim iskustvom na jeziku kojem je namijenjeno. Mora naprosto biti vjerodostojno.

Ovo je cisto konstruktivna kritika, i dalje super.

Meni je jos zao i sta se the majka razdvojila.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
jesam je napisao(la):
Kad malo bolje razmislim, ne kuzim zapravo zasto neki novi site, ili zasto razdvajati od vutre.org. ili kad vec nesto slicno postoji i moze se poboljsati. Recimo, tvoje izgleda atraktivnije, ime mi je apsolutno privlacnije nego konoplja, ali ustvari sadrzaj je tamo bolji, jer je blizi.

Objektivno gledajuci, bez obzira na prevod, ako se nesto radi za ovaj prostor, da bi se polucio bilo kakav rezultat, bila to edukacija ili sta ja znam, istina, ili ... mislim da se apsolutno mora postovati zakon blizine, a to znaci novi, po datumu i sadrzaju prilozi, s nekakvim iskustvom na jeziku kojem je namijenjeno. Mora naprosto biti vjerodostojno.

Ovo je cisto konstruktivna kritika, i dalje super.

Meni je jos zao i sta se the majka razdvojila.

Jesam bas i ne kuzim sta zelis reci! Vutra sajt je sajt za sebe, konoplja.info je sajt za sebe, the majka je sajt za sebe i ofc odvojili su se od vutre i to je to...

Ako postoji konoplja.info sajt namjenjen infou o marihuani na video nacin zasto nebi postojala neka druga stranica istog ili slicnog sadrzaja?

Ako postoji vutra forum zasto nebi postoja drugi forum iste tematike...i tako u daljine i širine...

Ako je netko u necemu prvi ne znaci da mora biti jedini...

A ovaj sajt nije nikakvo odjeljenje od foruma ili slicno....samo jos jedna vizija nas par koji sudjelujem o u tome...

e sad rekla si da bi se trebalo postovati zakon blizine, novi filmovi itd....Ima masu filmova starijih koji su edukativni, zanimljivi itd koje sigurno pogledala/ pogledali nismo...mislim da se ne triba ograničavati na datum izlaska itd....

"s nekakvim iskustvom na jeziku kojem je namjenjeno", "mora naprosto biti vjerodostojno" nisan siguran da bas kuzim, pa pokusaj objasniti :).

Isot tako vidim da "strejn hanteri" nekim ljudima smetaju...ok smetaju sve 5...ima ljudi koji nisu pogledali pa ne mogu o tome ni suditi...elephantor je lipo objasnija zasto primjerice "strejn hanteri"

...vutra forum, konoplja.info, the majka , kanabistv su tu da bi se ljudi mogli educirati, nauciti nesto novo, korisno, pa cak i zabaviti se...na kraju krajeva mislim da smo svi tu vise manje iz istog razloga.


@BigL

Ma razmislja jesam...ali uređujem sam, zelen sam u podrucju dizajna itd...pa se trgam na vise strana....valjda ce biti..znas di se tribas javiti ;).
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zašto mrzite Arjana? Jel zato što je preserant? Ili mu zavidite? Mene zabole što se lik preserava, strain hunters je super za pogledat.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Da, zato što je preserant.

I ti strain huntersi, ajme umro sam od smijeha kad dođu u Indiju brijem... I kao pričaju s tipom koji je posadio njihov seed... I pitaju kaj si zadovoljan, vidiš sve su ti ženke fem ovo ono.. I pogledaju biljke kad ono sve puno sjemenja :rofl: mislim da to govori sve.

I na stranu još činjenica da postoje ljudi poput Jorgea Cervantesa ili Some, koji se ne nazivaju "kraljem kanabisa", a imaju Franca i Arjana skupa u malom prstu.

Malo off sori jbg.
Mislim da bi za sajt, ako gađate neki zabavni karakter, rađe onda stavite neke stonerske smiješne filmove da se ljudi smiju kao zajebancija. Ovo radiš besplatni marketing glupom Nizozemcu koji se naziva kraljem kanabisa (lol) i farba sjemenke u razne bojice da se ne bi ustonirani grower zabunio kad ih sadi :punch:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Tarki je napisao(la):
Mislim da bi za sajt, ako gađate neki zabavni karakter, rađe onda stavite neke stonerske smiješne filmove da se ljudi smiju kao zajebancija

Razmisljam sam o takvim filmovima...ali ne znam koliko mi je pametno posto takvi materijali posjeduju kopirajtove itd...ali da ima zanimljivih ima definitivno
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.202
358
Tropico je napisao(la):
Jesam bas i ne kuzim sta zelis reci! Vutra sajt je sajt za sebe, konoplja.info je sajt za sebe, the majka je sajt za sebe i ofc odvojili su se od vutre i to je to...

Ako postoji konoplja.info sajt namjenjen infou o marihuani na video nacin zasto nebi postojala neka druga stranica istog ili slicnog sadrzaja?

Ako postoji vutra forum zasto nebi postoja drugi forum iste tematike...i tako u daljine i širine...

Ako je netko u necemu prvi ne znaci da mora biti jedini...

A ovaj sajt nije nikakvo odjeljenje od foruma ili slicno....samo jos jedna vizija nas par koji sudjelujem o u tome...

e sad rekla si da bi se trebalo postovati zakon blizine, novi filmovi itd....Ima masu filmova starijih koji su edukativni, zanimljivi itd koje sigurno pogledala/ pogledali nismo...mislim da se ne triba ograničavati na datum izlaska itd....

"s nekakvim iskustvom na jeziku kojem je namjenjeno", "mora naprosto biti vjerodostojno" nisan siguran da bas kuzim, pa pokusaj objasniti :).


...vutra forum, konoplja.info, the majka , kanabistv su tu da bi se ljudi mogli educirati, nauciti nesto novo, korisno, pa cak i zabaviti se...na kraju krajeva mislim da smo svi tu vise manje iz istog razloga..


Kad sam danas uguglala vutratv.info pojavila se prvo konopljatv.info, pa sam zato pomislila da je u direktnoj vezi.

Sasvim se slazem da je legitimno, pa i dobro, da ima vise sajtova i foruma iste tematike, al se to ipak sve onda malo razvodni.

Naravno da onaj tko je prvi ne mora biti jedini, i to ne bi bilo dobro, jer, u suprotnom bi, sto ja znam, meso jos uvijek pekli na vatri, a ne u mikrovalki.

The majka je sad nebitna za tvoju pricu, eto, ja bih voljela da je sve na jednom mjestu, prakticno, ali to sam samo ja. Nebitno.

I sad ono sto je bitno, zakon blizine je zakon bilo kojeg uspjesnog medija, pa makar on ne bio informativan, nego, npr. umjetnicki.

E, sad, npr, ljude u Hrvatskoj ce vise zanimati ubojica koji je ubio 1 osobu, nego netko iz Amerike koji je ubio 5, isto tako ljudi ce pokazati veci interes za ubojicu koji je to napravio danas, a ne jucer. Naprosto to tako funkcionira.

Ono sto sam htjela naglasiti jest da bi bilo super kada bi radio priloge na hrvatskom jeziku s hrvatskim ljudima i hrvatskim iskustvom. To bi bilo vjerodostojno i autenticno. Znam da to trazi i vremena i svakojakih resursa, a znam sto ce i vecina na to pomisliti. Kad bi to mogao tako isfurati, to bi bilo nesto novo, ono sto nedostaje na nasem prostoru i pun pogodak.

Sad sam vec jako umorna, ipak sam špancirala na Festivalu dobrih emocija, i ne znam kako bih ublazila slijedece: youtube vec postoji, a i ne samo youtube. Vecina ljjudi koji su kod nas na Internetu, znaju toliko engleski da mogu razumjeti ono sto ih zanima, konacno dovoljan je fond od tisucu rijeci, skupa sa svim oblicima.

Anyway, da ne zaboravim ono sto sam zaboravila u prvom postu, mogu prevesti nesto. I nikako ovo ne znaci da mi se ne svidja, dapace, super, mozda bih samo htjela da vas par odradi moju viziju umjesto mene, hehe.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
jesam je napisao(la):
Ono sto sam htjela naglasiti jest da bi bilo super kada bi radio priloge na hrvatskom jeziku s hrvatskim ljudima i hrvatskim iskustvom. To bi bilo vjerodostojno i autenticno. Znam da to trazi i vremena i svakojakih resursa, a znam sto ce i vecina na to pomisliti. Kad bi to mogao tako isfurati, to bi bilo nesto novo, ono sto nedostaje na nasem prostoru i pun pogodak.

Mislim da je to teško i nikako...ako cemo gledati mene kao glavnog izvrsitelja takvih zadataka....pa da po svom gradu odem i napravim neki "intervju" pa da se to pomaci na server ovdje ili na jutub pa zna bi m ise identitet u roku od par dana...a nije bas da mi se u stanu nalazi teglica pomidora :icon_mrgreen:.

Vjerovala ili ne oko sebe imam ljude koji bas i ne znaju engleski a toliko su puni predrasuda, iz tog razloga i titlovi.

Ja sam mislija ici u smjeru pravljenja "kućnih" snimaka...od uzgoja do opreme itd
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ako znas raditi filmove, tj uredivati ih, uzmes npr temu od Bizza (naravno uz njegovo dopustenje) i napravis film od silnih slika. Stavis titlove s opisom i to je film do bola. Jos fino napises kada je flushano,gnojeno itd itd itd ne mora sad to biti ne znam sta, glavno da je FUNKCIONALNO tj. NAUCNO.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
jako ljepo ti izgleda stranica, moderno, ima potencijal, jest da sam ja prvi pokrenuo vutra.tv pa je bila vutratv.info pa je sad konopljatv.info i tvoja stranica je čista konkurencija mojoj ali podržam u potpunosti tvoj projekt i želim ti da se to razvije u kvalitetan sajt zato jer sam ja svoje odavno zapustio i nemam vremena radit na tome. Moja ideja je bila da ljudi mogu jednostavno pogledati i direkt skinuti te neke osnovne dokumentarce o vutri koje svatko mora vidjeti, to sam napravio i dalje mi se nije dalo razvijati i ne pratim nove stvari baš.

Razmišljao sam da ugasim svoj sajt al neću dok negdje drugdje neće biti direktni linkovi za skinut i stream. Neznam koliko mjesta imaš na hostu i koliki bandwidth, meni je neograničen, pa možeš potegnut linkove za download od mene pa ja ugasim sajt ili si preseli.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Beyond je napisao(la):
jako ljepo ti izgleda stranica, moderno, ima potencijal, jest da sam ja prvi pokrenuo vutra.tv pa je bila vutratv.info pa je sad konopljatv.info i tvoja stranica je čista konkurencija mojoj ali podržam u potpunosti tvoj projekt i želim ti da se to razvije u kvalitetan sajt zato jer sam ja svoje odavno zapustio i nemam vremena radit na tome. Moja ideja je bila da ljudi mogu jednostavno pogledati i direkt skinuti te neke osnovne dokumentarce o vutri koje svatko mora vidjeti, to sam napravio i dalje mi se nije dalo razvijati i ne pratim nove stvari baš.

Razmišljao sam da ugasim svoj sajt al neću dok negdje drugdje neće biti direktni linkovi za skinut i stream. Neznam koliko mjesta imaš na hostu i koliki bandwidth, meni je neograničen, pa možeš potegnut linkove za download od mene pa ja ugasim sajt ili si preseli.

Pozz Beyond....drago mi sta si pozdravija sajt. Sta se tice download linka biti ce svakako...samo eto kako sma rekao još sma zelen i razvučen na 100 strana šta di i kako a primarni cilj mi je skupiti poveću bazu podataka.

Imam neograničen bandwidth tako da nece biti problem...Sam sve ovo moderiram (iako mozda nekom izggleda pis of kejk ) ali imam i privatan zivot pa pokusavam nekako sve to skupa ukomponirati.

ma nemoj gasiti sajt...jedino ako nije do financija!

A triban jos i nekako srediti poziciju na gugl pretrazivacu..uhh uhh uhhh ..slatki problemi

EDIT:

Triba mi prevesti jedan mali video uradak od 5 min..ako tko ima zelju nek m ise javi na PM! Ty!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Neogranicen bandwidth ne postoji. Ozbiljna hosting kompanija nikada nece ponuditi neogranicen bandwidth kao ponudu jer jednostavno tako nesto ne postoji i mogu zapasti u legalne probleme zbog toga. Neki to kao ponude pa kad dodjes do nekog nivoa pocnu da te rezu. Ali eto nadamo se da ces doci do tog nivoa.


Druga stvar je nadanje da neces izgubit interes jer problem kod vecina sajtova je sto ljudi dodju vide par stvari i vise se nikad ne vrate. Dzabe sva muka ako ne uspostavis neku konekciju za daljnjim interakcijama. Sami dokumentarci nisu dovoljni niti toliko primamljivi jer sjetit ce se nekog tvog snimka pa ce ga izjutubat umjesto da dodju na tvoj sajt. U ovom trenutnom obliku sajta dajem ti pola godine aktivnog stvaranja i onda pad i zapostavljanje cjelog sajta. Mozda ces mislit da nemam vjeru u tebe ali eto nadam se da cu pogresiti. Sa druge strane zanimljiv si decko i imas super harizmu i ko zna mozda je momenat da se proslavis preko marihuane te snimas svoje dokumentarce. Jes da ebiga nece niko da se izlaze javnosti kad je marihuana u pitanju ali brale ti si rodjen da budes slavan pa mozda i nesto korisno od toga imas za sebe i za sve nas. Momenat je taj mnogi su se u americi proslavili i obogatili preko marihuane dok je bila ilegalna a sad ih vec tamo ima previse i tesko se izborit jer sad svi nesto duvaju urcu pred kamerama. Tako ce biti i ovdje sad nema nikog ali kad krene prvi onda ce svi za njim. Treba malo zakone proucit sta se smije a sta ne pa ko zna...jbg he who dares wins :) Ima dosta bolesnih ljudi kojima je pomogla marihuana mozda bi neko zelio nesto reci mozda sve kroz dramu i humor provuci. Jbg ja lupetam ja sam lik koji sjedi doma iz sjene odrzava neki vutra forum :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Vutragenjo je napisao(la):
Neogranicen bandwidth ne postoji. Ozbiljna hosting kompanija nikada nece ponuditi neogranicen bandwidth kao ponudu jer jednostavno tako nesto ne postoji i mogu zapasti u legalne probleme zbog toga. Neki to kao ponude pa kad dodjes do nekog nivoa pocnu da te rezu. Ali eto nadamo se da ces doci do tog nivoa.


Druga stvar je nadanje da neces izgubit interes jer problem kod vecina sajtova je sto ljudi dodju vide par stvari i vise se nikad ne vrate. Dzabe sva muka ako ne uspostavis neku konekciju za daljnjim interakcijama. Sami dokumentarci nisu dovoljni niti toliko primamljivi jer sjetit ce se nekog tvog snimka pa ce ga izjutubat umjesto da dodju na tvoj sajt. U ovom trenutnom obliku sajta dajem ti pola godine aktivnog stvaranja i onda pad i zapostavljanje cjelog sajta. Mozda ces mislit da nemam vjeru u tebe ali eto nadam se da cu pogresiti. Sa druge strane zanimljiv si decko i imas super harizmu i ko zna mozda je momenat da se proslavis preko marihuane te snimas svoje dokumentarce. Jes da ebiga nece niko da se izlaze javnosti kad je marihuana u pitanju ali brale ti si rodjen da budes slavan pa mozda i nesto korisno od toga imas za sebe i za sve nas. Momenat je taj mnogi su se u americi proslavili i obogatili preko marihuane dok je bila ilegalna a sad ih vec tamo ima previse i tesko se izborit jer sad svi nesto duvaju urcu pred kamerama. Tako ce biti i ovdje sad nema nikog ali kad krene prvi onda ce svi za njim. Treba malo zakone proucit sta se smije a sta ne pa ko zna...jbg he who dares wins :) Ima dosta bolesnih ljudi kojima je pomogla marihuana mozda bi neko zelio nesto reci mozda sve kroz dramu i humor provuci. Jbg ja lupetam ja sam lik koji sjedi doma iz sjene odrzava neki vutra forum :)

Je u pravu si. Nemam "neograničen" već 100 000 GB mjesecno. A kako i kazes ako dodemo do tog nivoa znaci da ce sajt biti u punom pogonu...

Ovo dalje drzi vodu definitivno...triba stvarati i zadrzati posjetioe a ne da sve buide na par posjeta...slazem se u potpunosti....Ja cu se truditi a sta ce se izrodsiti vrijeme ce pokazati...isto tako ako sve ostane samo na meni tesko da ce zaživiti išta...

Sta se tice snimanja da razmislja sam o tome i ulazim u taj projekt... Snimanje svega i svacega sta se tice marihuane...prvenstveno DIY...a kasnije mozda neke reportaze, intervjui i slicno....Je da cu u vidima biti ka neki gangester koji ce biti ka neki bronx gangster obucen.....al sta ej tu je takav nam je zakon ...

toliko od mene a jos jednom pozivam sve zainteresirane za suradnju nek se jave na pm ili mail! Kisssss :p
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
ovaj noviji dizajn je mnogo bolji :)

Evo malo pomoci posto vidim tamo da je neko pitao za premotavanje snimaka. Premotavanje se vrsi preko Real Time Messaging Protocol (RTMP) i to najbolje preko CDN provajdera. Ja sam radio sa MaxCDN i NETDNA. Znaci moraces naci nekog provajdera da ti strimuje video snimke jer namjestanje streaming servera je malo kompikovanije. Preko CDN-a se najmjesta prilicno lako jer ti daju sve potrebno za stream. To otprilike radi tako sto se video uvjek lodira samo po 10 sekundi tako da uvjek cuva bandwidth i najbolje od svega ne moze da se krade (ne bas lako). Cak moze da se zakljuca stream preko SSL-a i onda je jos teze. Najvjerovatnije mislis da tebe ne zanima ako neko krade od tebe. Medjutim ne radi se samo o kradji da ja skinem na svoj komp nego bi mogao i da na svoj sajt nakacim tvoj stream i da ti uzimam bandwidth a da ti ne dobijas nista od toga. Mozda neki watermark da stavis direktno na video snimak.


Drugi problem je sto cim postanes imalo poznat moraces sve da selis u holandiju ili rusiju ali otom potom. To su slatke chari.


Treca stvar napravi favicon. To je ono V gore sto mi imamo. Uglavnom to je obicna slika 16x16 pixela i sacuvas je kao favicon.ico i ubacis u public_html folder.

Eto svaka cast fino izgleda :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Sinoć sam počeo gledati saving grace,sat vremena gledao i onda prekid...neće dalje.Pa neznam dali je do mene ili neka viša sila...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Treba mi pomoć oko prevođenja par kraćih dokumentaraca (do 15 min).

Ako tko ima zainteresiran da bi pomogao nek se javi na pm!

Hvala
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Joj jesam se sinoc ismijao gledajuci Bakinog unuka. Film je cista petica, nema al ni jednu gresku. Cak brijem da sam ga i gledo al sam bio tak naduvan da ga se uopce ne sjecam.
Vidis kako stranica dobro posluzi, bar za ubiti dosadu.


:respect:
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ja mogu pripomoći oko prijevoda filmova. Ali,da li pod prijevod filmova mislis isključivo prijevod,pisano,onako kao u stupcu,do nekih max. 40. slova u redku,ili uz to još trebaš i namještanje vremenskog koda? Jer sa vremenskim kodom ne znam
 

Slične teme