Yield?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Pozdrav ekipa...!

Trazio, nisam uspio naci nesto sto bi zadovoljilo odgovor na moje pitanje (koje je slijedece):

Dakle, s lampom od 1kW HPS i uz uvijet da svi potrebni parametri u cijelom ciklusu budu unutar nekakvih granica, koliki bih mogao ocekivati yield od 4x neke high yield sorte?

Naravno, sve ovisi o X faktora, no ne znam da li bi tu vise racunao na recimo 400g suhog ili pak s druge strane cak i (duplo) vise.

Na jubito-u vidjeh grow od 2 biljoze, (svaka se suncala pod svojom lampom od 1 kW) i frajer je dobio sveukupno 2,2 kg, jedino se ne sjecam jel suhog ili mokrog... :zvezda::

Svakakva info je welcome!

Pozz!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Uz predhodno iskustvo, bez početnićkih grešaka, možeš očekivati između 0.5 i 1 g/W. U iznimnim situacijama, kad se svi parametri poslože, može se dobiti i više.
A sad jedno očito pitanje. Zašto te to zanima?
 

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
A sad jedno očito pitanje. Zašto te to zanima?

Puno je tu razloga zasto me to zanima, no primarni je bacanje novaca na smece koje je kod nas dostupno, a nerijetko, doslovno i bacam novce jer zna biti toliko losa da mi nema niti smisla to stavljati u rizlu...

Nisam se nikada upustio u nikakav grow (nemam gdje), no teoretskog znanja imam jako puno (sati i sati [i sati] provedeni citajuci/gledajuci X stvari na netu), iako, sve dok ne probam, ne znam ni ja di sam tocno... :)

Ovo 0,5-1 g/W mislis po 1 biljozi ili sveukupno? ...Nisam precizno pitao u prethodnom postu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
to sto bacas pare na smece i sto zelis pusit dobru vutru je vezano za kvalitet, ti si postavio pitanje u vezi kvantiteta ili ti kolicine, i to te je mod pitao zasto te zanima :) i sad jos da li je po biljci, kontas ako zasadis 10 komada pod 1kw dal mozes skinuti 10 kila, hehe, joj, joj... ako ti je do kvaliteta zasadi 4 biljke i imaces kvaliteta pusiti godinu dana sve i da je lampa od 400w
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ako si gledao po youtubeu, onda mi je jasno zašto odmah na 1kW pucaš :D Ameri i nihova megalomania :) Dobro kaže Power, 400W je sasvim dovoljno i nećeš imati "high yield račun za struju" ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and PowerSeed

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Burazu i meni treba puno goriva, pa gledam, 400 bi na valjda bilo dosta do sljedece berbe... :)

Znaci cak bih (opet, teoretski) mogao ici i na recimo 400-600W i 3 kom...

Razmisljao sam cak i u startu probati LED (ali DIY), ali to je pak druga tema...
Zanimalo me okvirno sta ljudi misle, pa da dalje mogu kemijati... :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
računaj da možeš skinuti biljke u prosjeku svakih 100-120 dana ako započneš grow čim prethodni završi. pod 400W možeš izvući minimalno 200g ako negdje grdno ne zajebeš, znači samo više ako sve ide dobro. e sad baci matematiku pa vidi jel ti dosta. :)
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Sa stabilnim automatikom uz malo sreće da se nešto ne iskomplicira i uz pomoć majstora sa Vutre, a imaš ih ovdje dosta sa HPS 400W imaš bez problema 1g. po svakom danu u godini...365 ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šiva skunk

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nikako ne podržavam uzgoj automatika indoor, osim u micro grow varijanti. Uzmeš normalno sjeme, čak i neko "domaće" regular, pa staviš na 12/12 od starta i imaš istu šemu kao i automatik, a potrošiš manje struje. Provjereno ;)

@Tarzan
Dobro si rekao, poluopasan ;) Realno, može se imati i 2g dnevno, 365 dana u godini sa 400W hps. Također provjereno ;)
 

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Dakle, ono sto (i kako) bi ja odradio grow sam si ovako nekako zamislio..:

- fem sjeme, nikako automatic (imam menke extra domachica raznih, ali bi nekako ipak uzeo nesto tipa northern lights)
- DIY LED, cca ~350W (nerazradjen projekt, ali sam skupio puno info, a elektrotehnika mi nije stran pojam)
- LST, topping (1. nakon cca tjedan dana, 2. na nove 2 grane nakon 10 ak dana od 1.), supercropping i SCROG sam mislio primjeniti na biljkama
- drzati ih do 4 tjedna vege, pa na 12/12
- posadjeno u male teglice, pa postepeno u vece, sve do 18-20-25 L (?)
- box/room ili sto got jos nisam definirao, al lako za to
- ono sto moram jos vidjeti tocno i napraviti popis --> zemlja i sve vezano za to, razna "kemija", pH metar, mjerac vlage/temp, CO2 (?) itd.

Ovo je sve iz glave, sigurno sam nesto i izostavio, al cisto da imate sliku, a ovo je vec druga tema... :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ili Think Different, ili NL Auto (može i Pyramid i RQS), ili Auto Jack (Paradise)

al pošto je indoor, neka se radije drži fotoperiodnih sorti, iz njih je lakše izvući količinu jer možeš produžiti vege po potrebi.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ili auto sweet tooth :) ali to sve ovisi o groweru, a biljka samo ima potencijal toliko dati..tako da pustite to sto pise tamo negdje, i bolje fotoperiodne raditi indoor pogotovo sto se tice pocetnika, one ipak ostave mjesta za ispraviti pogresku ako smo je napravili na pocetku growa pa i "yield" moze ispasti dobar, dok je kod automatika malo drugacija prica.. :zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and CilI