Zaštita biljaka od hladnoće

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.03.2015
9
4
3
Evo otvorio sam temu jer sam vidio da puno ljudi je krenulo ranije nego što vrijeme dopušta ove godine,a i meni samom 3 biljke kroz 2 dana izlaze iz zemlje pa bi napravio improvizirani staklenik,nogice bi napravio od 4 cigle,između ću slame nabit a gore jedan prozor,šta mislite o tome??,a veze ću zakopat u zemlju da hladnoća korjenu ne šteti?,jel bi moglo proći to,imate koju bolju ideju il neku nadogradnju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
cigle, slama, prozor... mislim da je krajnje neupadljivo, super si to smislio ali si mogao malo i citati teme pa videti kako narod zastiti biljke. a najbolja zastita od hladnoce je ne iznositi biljke napolje pre vremena. nek ekipa proceni da li tema treba da ostane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Šipumajado

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
mislim da nema potrebe da ostaje tema, zna se kad se krece.. ako ces ranije krenuti a vrijeme ne dozvoljava stavis u box, a ako ces ovo raditi sretno.. i nemoj ukopavati vazu u zemlju ostavis je na povrsini.

jbg sta reci za ove sto su pozurili, nema od zurbe nista :)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA
16.03.2015
9
4
3
znam,al evo nestrpljivost me natjerala da se nekako snađem,radite što hoćete s temom,al ja mislim da bi mogla pomoći dosta ekipe,nemam box,a ni para da trošim 200-300kn da bi mi 3 domaje bile unutra,10-20dana,zašto ne ukopat vaze u zemlju,frendica mi to rekla da je dobro zato što korjenu smeta hladnoća,vaza je od pola litre,a u zemlji je toplije,i jel mi možete molim vas odgovorit prije nego izbrišete temu s čim bi se staklo moglo zamijenit,sad sam razbio prozor dok sam pokušavo skinut staklo s njega,ak mi i drugi pukne nezz šta ću

http://postimg.org/image/g60s8duwd/

evo ovako bi isto bilo dobro,mislim čak da je ovo obična cerada
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
a bre prika, zasadi biljke u zemlju i pokri ih izbusenom plasticnom flasom od 5L kojoj odseces gornji deo, verovatno moze i neka od 2L, zavisi kolike su biljke. ipak tema ide na yard, pazi da ne iseces vene sa tim prozorskim staklom. ne valja ti link
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
al evo nestrpljivost me natjerala da se nekako snađem
hmm zanimljivo :rolleyes:

tema ce samo iducih sezona jos dodatno "paliti" nestrpljive da jos ranije pocinju, tako da je sad na pravom mjestu :)

moze neki debeli najlon kao za plastenike, ono sa fotke nije cerada i malo svjetla prodire kroz to,, zasto bi ukopavao vazu, ako nece biljci biti hladno u tom prostoru nema smisla ni zakopavati vazu da korijenu bude toplije ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Proteklih mjesec dana ozbiljni outdorci pišu po forumu.. ne sadite do sredine 4-tog ili početka 5-tog i onda oni neozbiljni to ili pročitaju ili ne pročitaju i posade čim se malo sunce pokazalo.
I onda se otvori tema :) ... ijao,mojim biljkama je zima. Kakav jorgan da im kupim.Dal' može obična deka.
Jutros je na kontinentu temperatura u minusu,na šoferšajbama od auta se struže led...zima po prstima pravo dok se to radi.

Temu ću zaključati radi nepoštivanja iskrenih savjeta koji su pisani u najboljim namjerama.
Tema je čisti SPAM.
I uopće nije puno ljudi krenilo sa sadnjom već nekolicina koja bi se eto,malo sadila gandžu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.