ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.07.2012
5
1
3
44
Uzmes proverenu zemlju i miran si.
Ostalo je od iskustava i pogrešaka.
U većini slučajeva so greške grower a onda zemlja ne valja.


Jos prije dvije godine sam bauljao ovda i postavljao nesuvisla pitanja.
Mozda se neki sa kojima sam komunicirao pvt i sjete.
Danas je stvar ipak malo drugacija. Kad su curice u pitanju drzim se provjerenog,
predragocijene su za neke eksperimente.
Ne bijezim da sam i ja pogrijesio negdje pa su curke preminule. Samo cudno da su sve tri svaka u svom pot-u obolile na isti nacini ako su bile tretirane kao i one prije.
(meni osobno kao da su otrovane). Jedina je razlika sto je do tad uzgajana po jedna pod jednim
led panelom,a sad su bile tri ispod dva led-a. Veca potreba za mg pod led svijetlima mi je poznata,
ali ovo je definitivno bilo nesto puno gore od samog deficita mg.
Probao sam sve osim onog sto ne znam ili sto nisam nasao na net-u.Usput sam skupljao informacije vezane uz samu zemlju i dosao do,po meni,mogucih uzroka
Inace nemam obicaj da postam ili nesto,ali eto ovaj put je bilo 3x jace od mene :) .
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav.
jedno pitanje, il dva :).
dali je normalno da biobizz all-mix i light-mix imaju sitne rupice na vreci pri vrhu kao za "ventilaciju"?
koliko sam ja skuzio kroz proucavanje, uvjek preporucate pazit jako da vreca zemlje nije razvaljena da se ne naseli gamad nutra i eto ti problema i pada u vodu sav moj trud oko gradnje savrseno cistog i izoliranog prostora :-(.
sad me strah upotrebit tu zemlju koja kosta ko svetog petra.

btw dali treba dodat stagod u allmix (koristit cu plasticne kvadratne vaze 25l) ili je on savrsen takav kakav je?
dodao bi mozda samo na dno okruglih kamencica.

za ranu vege cu koristit light mix i neke male vazice.

hvala.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ja sam koristio plagronovu zemlju i imala je te rupice tako da je to normala a sto se tice dodavanja ja nebi nista dodavao jer nema potrebe brljat po necemu sto je dobro napravljno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pretpostavljao sam, al mi nije jasno kako onda uvjek pisete da se mora pazit da nema rupa zbog zivina.
pretpostavljam da tretiranje UV-C-om ne dolazi u obzir jer cu kilirat i dobru kultura unutar zemlje?
poz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Uvijek imaju te rupe. Kupovao sam compo,tm., plantelu,klasman, brill... sve su imale te rupe. Bitno da je adekvatno skladišteno i nema problema.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
DOMOFLOR MIX 20

Use:Universal soil for green leaf or flower plants with flow-reflow watering system





[SIZE=small]Component parts: white peat [/SIZE]



Fraction

Packing

Bags on palette/palettes in a truck

Ph H2O

EC

WA

NPK

medium

250l/6000l

18 bags 250l bags /32

5,5-6,5

1,0-1,5

100 gr

1 kg

1 6m3 big bag/24



Clipboard01.jpg



Pretragom po forumu nisam našao ništa vezano za ovu zemlju a i :google2: mi nije previše pomogao pa molim za stručno mišljenje isplati li se ju uzeti?
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Da se osvrnem na svoj post s vrha stranice (221), zemlja mi se pokazala odlicna, nije prejaka cak naprotiv preporucio bi ju za mlade biljke.Jako je rahla/prozracna, vodopropusna, pokazala mi se kao najbolja do sada.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Pitanje za iskusnije na ambalazama svih kupovnih vrsta zemlje pise odnos NPK i u kojem je obliku a da li je to dodano mineralno gnojivo ili analiza finalnog produkta?
Da pojasnim sve su one vise manje mjesavine treseta, pjeska, humusa i razlicitih dodataka ali jesu li organskog podrijetla ili mineralna umjetna gnojiva dodana? Jeli ima neka oznaka ili certifikat da se zna da je sve u njoj organskog podrijetla?
 
05.11.2014
64
54
18
29
Amsterdam, Netherlands
Mozda zvuci glupo al mene ovo jako zanima jel bi mi nesto pomoglo kad bih ubacio na dno saksije sa biljkom airstone ili nesto sto ce da rasprsuje vazduh po zemlji? :D posto sam citao po forumu da sto se vise kiseonika omoguci korenu to bolje :D
 
10.11.2014
168
193
43
Kupio sam ovu zemlju ,za profesionalni uzgoj sadnica u poljocentru i tamo su mi rekli da je bolja od teramagme . Valjda ce bit dobra jedino ovaj ph je nizak ?
 

Prilozi

  • 2014-12-05 15.54.51.png
    2014-12-05 15.54.51.png
    258,6 KB · Pregleda: 70