ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Toliko pitanja oko zemlje... evo kako to ja resavam ;) rps20151028_220301.jpg pffff 10 kolica ove obicne zemlje i 50l kozijeg shit-a... umesati i ostaviti do meseca marta :) u mesec mart odneti u rupe gde planirate da sadite,dodati jos 5l shit-a... umesati i to je to,u mesecu aprilu spremno... biljke divljaju u toj zemlji... peace
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
i brateee, dok iskopam toliko zemlje, pa kolicima tamo-vamo; pa dok kupim koze, pa da ih čekam par meseci da se*u, pa dok sakupim i pomešam i tamo aprila opet da tovarim i vučem u šumu... Svaka čast ako možeš... :respect: ja sam više u fazonu da malo pustim misli...i naručim :razvaljen::
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Aj da spamnem,ne radi se o tome (kupiti) Barbosa,mogu kupiti tonu zemlje ako zelim... ja razumem vasu ljubav prema takvom growanju,cak svake godine kupim zemlju za 1 ili 2 biljke,a sve ostalo samo ona koju ja pravim... yebi ga,to je ljubav,volim prirodno,to me ispunjava... drugacije mi biljke izgledaju,mada mozda i tripujem al je lep trip ;) peace out :razvaljen::
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Ma zezam se malo...kapiram taj trip i podržavam...ako budem imao vremena i mogućnosti voleo bih sam da pripremam tako te neke stvari oko growa, da to bude od početka do kraja moja priča. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Pa jer je pot mislim mineralno gnojen jel tako, a nisam siguran dal sam cito negdje da onda nema u zemlji potrebnih "pizdarija" koji koristi organsko gnojivo..Al nisam bio siguran.. guglo sam 2h ne znam stta bi uopce upiso u search pametno za ovaj problem/temu..
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hteo bi da probam zemlju bez ili sa veoma malo djubriva za prvu fazu vegetacije, a zemlja tipa light mix sa malo ili bez djubriva mi nije dostupna.

Dali se moze nekako "razrediti" Pot ili FB i cime bi bilo najbolje?
Rado bi mixao sam ali nemam uslova i trenutno sam osudjen na kupovnu.

A mozda i uspem da nadjem Klassmanov Base supstrate.
U svakom slucaju ako neko ima ideju ili je vec radio neka podeli.
Hvala.
 
25.07.2015
15
1
3
29
Zna li iko išta o onim glinenim kuglicama,na vreći piše floreopor,dali je to dobro ubaciti u mix i kako točno(samo na dno,na vrh ili)?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.821
2.698
Weed California USA
Tzv ekspandirana glina ili kerazit (barem mislim da je to pravo ime). Mozes slobodno zamijesat u mix. Navodno se ne preporuca na dno stavljat iako dosta njih stavlja.

@plastiq kokos, perlit, vermikulit, kerazit, bijeli i crni treset.... sa svime time mozes "razrijedit" zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barut13

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.821
2.698
Weed California USA
Ne znam iz iskustva jer nisam probao. Cervantes kaze da je kerazit super ali ne stavljati na dno (ne kaze zasto)
Citao sam malo o tome i misljenja su podjeljena. Nesto u smislu da susenja zemlje, i korjenje postaje anaerobno zbog ovog i onog. Pa onda jos kazu da oce pre dugo zadrzavat vodu i korjenje koje je zapetljano dole se moze doc do zraka....... iz istog razloga kazu da sprecava aeraciju zemlje...... svasta pisu.....dal je istina ili nije, pojma nemam al ja necu stavljat na dno jer ne vidim smisao toga, samo zauzme volumen posude :D
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Po meni to ima smisla stavljat na vrh...ja ću to stavit da mi održava vlažnu površinu zemlje,jer kad mi se površina zemlje skroz osuši teško voda penetrira,teško je zalijevati...zemlja ne pije vodu,taj povrsinski sloj.

S tim kuglicama vjerujem da se povrsina nebi skroz osušila,što je dobro.