ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ali treba mi supstrat bez nutrijenata.
Al zar nije bolje da je zemlja vec napunjena sa NPK..ionako bi to dobro razrijedio sa perlitom...bar 50% perlita bi ja stavio..pojma nemam,ili kokos...on je prazan kao spuzva
U toj prici korijen se razvija na potpuno drugaciji nacin..sekundarni korijen se razvija u samom rezervaru..silom prilika,jer nema drugu opciju..interesantno :thumb:povrsina je uvijek suha,pa je to dobra stvar..mozda zbog gnatova haha,ili pljesni
Ako je hidro ..onda neka bude hidro..nema tu mjesta zemlji ;)
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
@opa cupa možeš detaljnije objasniti ovo za 6l zemlje u 4 nedelje?

Pretpostavljam da misliš na potrošnju nutrijenata ali toliko različitih supstrata ima i "zemlja" može biti širok pojam. Da ne spominjem različite uslove i tehnike uzgoja koje mogu takođe uticati na to.

potrosi 6 litara za 4 tjedna+- ovisi o kvaliteti zemlje,ali se tu krece.
Tako da u principu 18l+-koju litru je nekakav maksimalni pot za indoor i foto biljku.:razvaljen::
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pricamo o zemlji koja se najcesce koristi na vutri,a to je Ptgh.

Ako u pot stavis 15+ litara..doslovno do PK boostera ne moras nista davati i imat ces solidnu i zdravu biljku.Samo redovno zaljevas i tu i tamo ubacis Calmag:)
Drugim rijecima..nema smisla davati 20+ litara ako neces vegetirati 5+ tjedana...20 litara je recimo odlicna mjera za 5 tjedana vegetacije
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
@Gazat ma bez brige, to je totalno zanemarljivo - smanjenje volumena- ali se menja malo struktura zbog hemijskih reakcija, upijanja nutrijenata itd.
Ako se ponovo koristi, mora da se obogaćuje, tipa vermikompost, šta već, pa onda.

Ono gore sam više pomenuo kao nešto pozitivno :) bakterije obožavaju peat, baš zbog direktnog uzimanja ugljenika, i generalno je zahvalno imati ga u mixu
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
88
471
53
24
Ako je hidro ..onda neka bude hidro..nema tu mjesta zemlji
Zanimljiva mi je opcija radi jednostavnosti. Pregledao sam iskustva ljudi i mahom su pozitivna.
A prednosti nad hidrom su točno ono što meni treba
-uliješ u rezervoar ph namještenu soluciju i miran si par dana(ovisi o veličini rezervoara)
-nema aeracije solucije
-nema naknadnog podešavanja ph
-nema bacanja nutrijenata

A opet je neki vid hidroponike. Koja me zanima.

Nego @opa cupa mislim da bi tebe ovo moglo zanimati.
Skinio sam aplikaciju Hydrobuddy. Riječ je o tome da si sam miksaš nutrijente od bazičnih sirovina. A s aplikacijom je goli k sastavljat formulacije. Nabavio am kalijev i kalcijev nitrat, monokalijev fosfat, magnezijev i kalijev sulfat. Čekam još magnezijev nitrat i neke sitnice.
Evo i zanimljive stranice o hidroponiji. Piše ju lik koji je napravio aplikaciju Hydrobuddy
scienceinhydroponics.com
 
Poslednja izmena:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
pozzz jel probao tko ovo ? Čini mi se po navedenom dosta dobro za nas ,a cijene je 25eura 250litara ako se ne varam
 

Prilozi

  • IMG_3120.jpeg
    IMG_3120.jpeg
    289,4 KB · Pregleda: 24

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
@Jurio el miriši zemlja po šumi ,to mi najdrazi miris kupovne zemlje, samo u zadnje vr i u njoj svasta nadem od komada drveta do komada plastike al i sa tim dodacima kvalitetna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nego @opa cupa mislim da bi tebe ovo moglo zanimati.
Skinio sam aplikaciju Hydrobuddy. Riječ je o tome da si sam miksaš nutrijente od bazičnih sirovina. A s aplikacijom je goli k sastavljat formulacije. Nabavio am kalijev i kalcijev nitrat, monokalijev fosfat, magnezijev i kalijev sulfat. Čekam još magnezijev nitrat i neke sitnice.
Evo i zanimljive stranice o hidroponiji. Piše ju lik koji je napravio aplikaciju Hydrobuddy
scienceinhydroponics.com
Uf ,ti si se zaigrao ..bravo :thumb::thumb::thumb::thumb::respect:
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
@h0nda, mirise dobro,bilo je par kvrzica ali prihvatljivo. U pravu si 100%, puno vrsta zemlje koju smo prije par godina koristili sada je jako lose da ne velim smece.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
@Tramontanac ako te zanima radi jednostavnosti, onda mislim da si malo promasio. Jednostavna opcija bi bila autopot, kokos i neko djubrivo coco a+b sto ide od pocetka do kraja i nemas brige ni problema

Nedavno sam i ja naleteo na tog covu na YT i gotivan je lik, crno na belo i to mi se svidja. Jedina mana koja mi pravi problem je sto mi dodje da upisem neki kurs hemije smiley9934
Svakako vredi baciti oko na njegov kanal

Pa kad pogledam ovo, mislim da mi je pametnije nabaviti nesto osnovno kao tipa 20-10-20 ili priblizno, samo da je dobro helatirano, pa peglati nedostatke odvojeno uz oba izvora calciuma i magnezijuma, ali opet nemam dovoljno prostora da testiram ni to, a tek svoje formule :( . . .

Deleko je od jednostavnog ovo i ne zaboravi da se on dosta zanima za metodu Kratky, sto je ok za paradajz, al za nasu biljanu se bas i nije pokazalo ;)
Da li micro isto planiras sam da pravis?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tramontanac

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
88
471
53
24
Imaju Haifina kombinirana gnojiva sa kojima bi se moglo igrati na taj način. Malo dodat ovog ili onog, ovisi što želiš.
Ali mislim si, kad je bal... :D
Za kokos i autopotove? Razmišljao sam o tome, ali sa svojim gnojivima. Tako sam i naletio na ovo. Idem probati pa što bude
Mikro neću praviti sam. Našao sam dobre omjere u proizvodu Tradecorp AZ plus. Dodam nešto eddha ili dtpa željeza i borona i dobijem ove raspone

chart.png