ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
pozdrav ekipo

sitno pitanje: može li zemlja 'prezimiti' a da ostane dobra? Recimo da mi je ostalo pola vreće zemlje (mislim da je terramagma... ili koja god je zemlja preporučena tu na forumu), i ta je zemlja prezimila u zatvorenom prostoru. Znači bila je na suhom, ali bilo je hladno.

pa sad... jel ta zemlja ok ili moram kupit novu?

hvala!
 
28.04.2013
31
35
18
pozz ekipo,moze li koriscena zemlja iz indora da se koristi za bastu,paradajz,krastavac itd.Mislio sam da je pomesam sa zemljom u basti i da dodam NPK 20 20 20 ako je istrosena?
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
neznam zasto forsiras florabelu konstantno...svaki tvoj drugi post kupite florabelu, florabela je zakon..isprobana, nije losa zemlja, u rangu sa potgrond H tj. identicna zemlja, za mene je i dalje compo sana N1 dok se TM pretvorila u totalno :shit2: i izbjegavam je nadalje..treba isprobavat jbg ima razne kvalitetne zemlje nije F jedina...
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Čitam malo Mandala seeds Website koja ima brojne tutoriale, pa sam došao do zemlje i nešto me zbunilo.

Baš su oštro napali Biobizz All-Mix (koji koristim) da ništa ne valja za indoor (kao i Canna koju inače svi drugi hvale?), jer je previše gnojena, a preporučuju Composanu Universal.
Pa gledam Composane isl. zemlje, te vidim da imaju NPK otprilike 200 - 500 mg/l podjednako (više-manje) za svaki element. Onda gledam svoj Biobizz All-Mix i NPK vrijednosti su malih: 130, 30 i 290 mg/l ??
Iz Mandale kažu da All-Mix ima previše soli, a Composana Universal je kao super. Ništa, gledam soli, pa All-Mix ima 1 g/l, a Composana < 3 g/l hm ???
No, Biobizz Allmix ipak ima EC 2,4 a Composana max 1,5, pa valjda tu nešto ne štima.
Po čemu je All-Mix previše gnojen u usporedbi s Composanom? Čije su informacije čudne? Mandala seeds ili jednog od proizvođača, Odzbunite me. :icon_lol:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Hempy ne moj se opterecivati time,radi sa onom koju i imas i mozes je nabaviti..nekom je najbolja composana a nekom teramagma a nekom biobizz itd..ukusi su razliciti to je isto jer bolji mercedes ili bmw ,nekom je jedan a nekom drugi..a evo ja licno sam htela kupiti composanu ali sta vredi kad je u srbiji ne moguce je kupiti nema je nigde,pa sta cu onda nego ono sto ima teramagmu..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy and NoSeeds

NoSeeds

Aktivan Član
17.09.2012
213
304
63
my.mail.ru
Ima li iko iskustva s ovom zemljom? Valja li za out,imam jos terramagme,florahum i florabelle pa kontam,neke mixeve napraviti za par automatika i poneku domaju :)

 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Hempy je napisao(la):
Čitam malo Mandala seeds Website koja ima brojne tutoriale, pa sam došao do zemlje i nešto me zbunilo.

Baš su oštro napali Biobizz All-Mix (koji koristim) da ništa ne valja za indoor (kao i Canna koju inače svi drugi hvale?), jer je previše gnojena, a preporučuju Composanu Universal.
Pa gledam Composane isl. zemlje, te vidim da imaju NPK otprilike 200 - 500 mg/l podjednako (više-manje) za svaki element. Onda gledam svoj Biobizz All-Mix i NPK vrijednosti su malih: 130, 30 i 290 mg/l ??
Iz Mandale kažu da All-Mix ima previše soli, a Composana Universal je kao super. Ništa, gledam soli, pa All-Mix ima 1 g/l, a Composana < 3 g/l hm ???
No, Biobizz Allmix ipak ima EC 2,4 a Composana max 1,5, pa valjda tu nešto ne štima.
Po čemu je All-Mix previše gnojen u usporedbi s Composanom? Čije su informacije čudne? Mandala seeds ili jednog od proizvođača, Odzbunite me. :icon_lol:
Sorte koje mandala šera u ostatak svijeta su takve da ne zahtjevaju "puno" gnjoiva ili uopće ne trebaju dodatne hrane osim one u zemlji u odnosu na neke druge sorte drugih sid benkova. All mix moze biti jak za mandaline sorte (a oni to i navode) medutim za neke druge to pravilo ne treba vrijediti.

Informacije koje daju jedni i drugi su točne, ovisno sa koje strane se nalaziš :)
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
kad smo vec kod zemlje, tu je i posuda... ako ostavim biljku ( u pcgrowboxu) u maloj posudi (pola litre) kad poraste i kad ne bude mesta za korenje vise u toj posudi oce ona umreti ili samo prestati da raste? posto bi hteo 2 biljke u pc boxu pa..