ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.09.2013
22
2
3
Može proći ali nije baš preporučljivo. Iskopaš rupu, usitniš zemlju, smiksaš sa perlitom i zeolitom posadiš biljčicu i zaliješ sa gnojivom za vegetaciju. Češća prihrana ti ne gine ako planiraš u takvoj zemlji, i nemoraš računati na bog zna kakav urod. Mislim moraš svakako donijeti lopatu, pa nositi vodu i takve stvari na sajt, šta je prolem u ruksak ubacit 2 puta po 10 litara kvalitetne zemlje pa probati napraviti bar neki kvalitetniji mix od tog svega.
Problem je sto zivim u izuzetno zabacenom predelu. Prvi sledeca naseobina je na 50km. U mom selu 7 ljudi :D znaci nije problem prostor, a ni trosak. Problem je sto ja nemam kola i nacin kako doneti tu zemlju do sajta. A kad sam u selu, onda mogu da radim sta zelim. Al nmg ici ukupno 100km busom da bi doneo ranac zemlje :D Zato pitam sta bi mogao ubaciti u zemlju da je popravim. I zanima me koji aspket zemlje treba da popravim: hranjivost, mekocu, los ph, slabo ili preterano zadrzavanje vode? Znaci nesto da je lako za nositi. Idem na organik, i nikakva hemija ne dolazi u obzir, djubrivo ce biti od kalifornijskih glisti, sveze stajsko, a i mikrozu cu da odradim.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Nekaj te s netom muči, :) . Composana je po čitanju raznih growowa,zadovoljavajuća i ok premda osobno ju nisam koristio ali sam htio..nisam ju mogao nabaviti :)
Mene zadovoljava plantela balkonia u svim pogledima i mislim da cu na njoj i ostati :)
 
01.11.2015
56
106
33
Gle ovo...dupli post...nije mi bila namjera...ugl ovo mi je taman litraza za iduci grow...ovaj prvi koji jos guram ce bit gotov nadam se unutar tri tjedna jer nisam okusio dima ima bar metar dana i reko sam si da s dilerima necu vise imat posla jer im je gravitacija malo sjeb.. jer je njima 1g zapravo 0,7-0,8 g....btw hvala na odgovoru ekipa...btw jedan podatak vezan za ovu zemlju...kupljena je u bauhausu na zitnjaku u zgu,kosta 70 kn/10ak €
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Molim za pomoc!
Ima li iko ili moze da dodje do korisne informacije u vezi ovog supstrata?
Screenshot_6.png

Koliko sam shvatio na nekom stranom sajtu ,predvidjena je za rasad povrca i sastoji se od veceg procenat belog treseta ...sto ce reci?
Navodno je dosta kvalitetan proizvodjac,ali da li sam pogodio odgovarajuci tip nikako ne mogu pronaci konkretne informacije. Pored toga sto nema na engleskom,specifikacija je inace konfuzna jer obuhvata sve tipove supstrata iz njihove ponude.
 

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Nema nidi u krugu 60 km.terramagme , radim indor u potove od 30 l i imam vermakulita na bacanje u gradu sam vidio da ima za uzet terra brill florabella zuta koju cu od te dvi za miks
 

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Evo uzeo nakraju potground h nasa slucajno vidio sam par dnevika s njom i svidio mi se rezlutat samo sta mi je vlazna pa neznan dali da mix radim sad ili sutra
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
iako sam nedavno obnovio zalihu Teramagme,neki dan sam u Pevecu naišao na ovu zemlju i odlučio je isprobati u sljedećem grow-u:



ne znam jel bilo govora već o ovoj zemlji tu u ovoj temi,ako je,ispričavam se,bio sam lijen da koristim pretragu (ako ništa drugo barem sam iskren) :D