Što ste danas jeli / slika (mislim na hranu)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja dok udara dobra podloga,ja je leti skuvam.... tako skuvanu ostavim da prenoci,a onda sutra dan je cepim u zamrzivac do veceri,a onda je vadim iz zamrzivaca,ostavim 4h da stoji u kuhinji,a onda navalim na sarme,kao ledene kockice da(trip) gasis vatru,kad si sa marom... a mozda je to trip i od marije o_O 20150822_223031.jpg
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Aj dogovoreno,ako upali dodjes mi neki tvoj recept :) leti najvise volim riblji djuvec,e to je gust :D saljem ti recept za to,tu sam specijalista sto se tice nasih recnih i jezerskih riba :) naravno ako te interesuje,samo javi ;)
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Danas cu da pokusam rizoto plodovi mora,nisam pravio godinama jer ne preferiram morske plodove ako nisu svjezi,ali probacu sa LEDO proizvodima ...

Plan je slijedeci :

u VOK tavi na maslinovom ulju ispirjati crveni luk i cesnjak ,mozda malo i paprike ,ako nadjem svjezu :D

Onda cu da dodam rizu cca 250 grama ,da je propirjama zajedno s lukovima i paprikom,i onda dodam bijelo vino ,jedno 2 deca.

Onda bi to fino raskuhavao u vinu i polahko dodao pakovanje Ledo ociscene lignje ,pa onda poslije pakovanje Ledo Plovodi mora.

I sve to fino ukrasio sa par listova svjezeg bosioka i par krisaka limuna odozgo radi dekoracije :D

Svaka kritika je dobro dosla

Pozdrav
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
umjesto paprike je bolje dodat pasiranu rajcicu il malo koncentrata od rajcice...i lignji treba vise da se kuha nego tim plodovima i rizi...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ne zelim pametovat nego pomoc..evo kako bi to cvitni ucini...zazuti bi kapulu na maslinovom ulju,pa cesnjak na to,potom bi doda lignje na kockice trakice kako ko hoce,promisam malo nasuho,potom vino,pasiranu rajcicu malo persina,vode mrvicu,papra soli po zelji,pusti bi da se to krcka 20min potom bi doda m plodove,doli vode po potrebi,krcka jos nekih 10 min,onda nastupa riza unutra uz redovno mijesanje,uz dodavanje vode po potrebi,nekih 20min+ ovisi do rize,na kraju se odvoji s vatre..i sad meni vazan dio,da se ohladi na nekih 80stupnjeva potom mrvicu maslinova ulja promisat,i na pijat.ovo nije potrebno napravit al meni daje posebnu notu okusa..zasto?zato jer maslinovo ulje u kuhanju izgubi šmek,a ovko zadrzi punocu okusa..dobar tek ekipa...nadam se da nisam nista zaboravi osim sto bi mjesto vode bilo dobro dodatvat kakav riblji temeljac...al necemo sad;)
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
uffff

fmriAbV.jpg