1. grow The Church, 160W/210W CFL, LST, SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jesi li priblizio svetlo biljcicama ne vidim na slikama.Imas jos jedan izazov treba da dopunis potove sa zemljom,sacekaj jod 5-7 dana da se ukoreni malo bolje i pod obaveznim shvati ozbiljno da dolijes zemlju.Stvarno se vidi razlika i to pozitivna u odnosu na prosli updejt.Super vidi se da ucis i upijas znanje sad samo strpljivo.:popcorn::;)
 
20.05.2012
73
58
18
Hvala na odgovoru, jesam sad su na oko 10 cm od svjetla, sta da vec tako brzo dodajem zemlje iznad? Sta nije mozda bolje nakon sta se korijen razvije jer sad vec imaju oko 12 litara nove zemlje, da pokusam izvadit i stavit ispod prema kamo ce korijen krenut da mu napravim jos malo zraka i svjeze zemlje
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Buraz, zajebao si stvar na koju se najvise sugerise na forumu, napuni pot do vrha zemljom i biljku ukopaj do kotiledona, i nema beda. Kako tO da ti promakne?
Kakvo sad presadjivanje opet? Koliko su L ti potovi? Jesu li finalni?
Mozda je malo rano za lst.
Blize svjetlo, blize svjetlo! Kolega iznad stalno sugerise. Ja cfl drzao 3 cm od biljke, s tim sto moras da pazis da ne olize lampu :D
Ajd pogledaj koji zavrseni dnevnik sa cfl-om, ima mnogo zajebano dobrih biljoza. Pa primjeni neke taktike na svojim. :popcorn::
Pa sretno ti dalje!

Long live Vutra.org :joint2:
 
20.05.2012
73
58
18
Pa pise u dnevniku frende, presadio sam u potove od nekih 15L (neznam tocno jer sam ih nasao pa sam morao racunat volumen) i imaju trenutno oko 12 L zemlje, jebiga kad sam smjesao miks sam smjesao malo premalo i jos mi se spustila zemlja kako sam zalijevao nekoliko pa cu kad se korjen malo razvije i poveže zemlju dodat jos zemlje ispod odnosno izvadit van i dopunit zemlje tako me i bigeskalibur savjetovao, i to ce onda bit finalno. Biljke su sad na 10 cm od svjetla sta je po meni maks jer inace nebi dobivale svjetlo od svih 5 lampi a i dosta je toplo pod same lampe (oko 40c mjerio sam) pa mislim da je ovako najefikasnije al pustit cu ih sad da se priblize brzo sad vec rastu. Sta se tice LST-a samo sam zasad malo nagnuo biljku da ono osjeti lagano prepreku (ko sta ljudibodu stapice i to) necu ju previse mucit.
 
20.05.2012
73
58
18
Hvala @budalin ,
Stigao je ph metar i kalibrirao sam ga i testirao vodu koja je stajala dan dva na otvorenom i pokazuje mi 6.4/6.5 sta znaci da je voda tu ocito optimalna, jos cu koji put provjerit za svaki slucaj al izgleda da nece nista trebat dodavat za zalijevanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: flymosquito

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
Hvala @budalin ,
Stigao je ph metar i kalibrirao sam ga i testirao vodu koja je stajala dan dva na otvorenom i pokazuje mi 6.4/6.5 sta znaci da je voda tu ocito optimalna, jos cu koji put provjerit za svaki slucaj al izgleda da nece nista trebat dodavat za zalijevanje

Voda bi trebala da odstoji 20-30 minuta prije zaljevanja, inače postane lužnata (nestanu "dobre" bakterije i nutrijenti koja biljka uzima iz vode iz česme). dan-dva je previše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: menz

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
Hvala na informaciji! Onda cu ju pri sljedecem zalijevanju ostavit pola sata i izmjerit

To je to, oko 20ak minuta ali ne bitna razlika. Isto, valjalo bi da je voda s kojom zaljevaš oko 25C, t.j. da nije prehladna, al isto bitno da nije "topla-topla" odnosno vruća.

Ja imam običaj ostaviti vodu oko 10ak-20 min na radijatoru (jer je voda sada iz česme mrzla) pa onda dodam gnojivo (ako gnojim), promućam dobro pa zaljevam lagano okolo biljke ravnomjerno. Trebalo bi da imaš oko 10-20% runoff-a (vode koja procuri u tanjir koji skuplja vodu) svaki put kad' zaljevaš.

P.S. Kada budeš gnojio možeš testirati ph vode prije i poslje dodavanja gnojiva jer neka gnojiva mogu podići ph vode i onda to moraš kalibrirati (spustaš ph limunskom kiselinom, octom...)
 
20.05.2012
73
58
18
Shvacam, ma voda je trenutno oko 20-25 c jer je toplo vec dosta i u zraku, zasad jos nemam runoffa i ne gnojim jer su jos biljke male ali su u 12 l terra magme presadene pred nekih tjedan dana i savjetovali su me tu da ne zalijevam sad jos sa previse vode tipa stavim im oko litru vode po zalijevanju pa nema runoffa. Bi bilo bolje da zalijem sa puno vode onda?
 

Kaolite

Banned
Banovan
29.12.2016
47
31
43
Dobro su ti rekli, nemoj previše zaljevati. Ja zaboravih na veličinu tvojih biljaka kako sam pisao, samo tu količinu fino rasporedi, znači manje vode treba da zaliješ točno ispod biljke, nego li okolo biljke. Tako će se korijen širiti u potrazi za vodom (cannabis ne voli da leži u mokrom non stop).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: menz
20.05.2012
73
58
18
Onda sam dobro shvatio, kad porastu cu zalijevat sa vise vode, a zasad znaci po pola litre do litru vode ostavim kratko da odstoji i zalijem, hvala na pojasnjenju. I otkad tako zalijevam i otkad su presadene se lijepo razvijaju, uskoro cu slike stavit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kaolite

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Sretno buraz :) uzivaj u carima groowa:D Samo ti malo fali zemlje u posudi na zadnjoj slici;) posude uvjek puniti do vrha. :) zlatno pravilo foruma:thumb:
 
20.05.2012
73
58
18
Ljudi treba mi savjet, u mogucnosti sam nabavit cijeli set sa prigusnicama i zaruljama HPS i MH od 250w i to kao poklon pa sam mislio mozda kupit samo cooltube i postavit to u boks, sad prema vasem iskustvu, dali ce to dobro funkcionirati u ovom mom boksu koji je velicine 75x37 posto je izduzen a ne u obliku kvadrata?