12/12 bez milosti, prvi uzgoj, 600W DIY Growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Eh pa ovako, znaci prvi uzgoj ikada iako pusimo preko 20 god. Odlucili smo se za 12/12 no mercy kao neki eksperiment, zato jer je prvi put i jer je nepoznato sjeme skupljeno onako usput. Lampa je GIB Extreme flower 600W a fen je neki svedski pravo zajeban :D ( da me ubijes ne mogu se sjetit imena ) zemlja terra magma. dimenzije boxa su 185x205 visina 230. 23 biljkice lagano rastu a stavljene su u zemlju nakon klijanja 21/07/13. Evo i nekih slika







bice ih jos, ovo je onako samo u naletu (nema se vremena )

Primjedbe, sugestije su dobro dosle :D
 
600 w , daaaaaj ba , pa nece one u toples ici jbte , stavi to na nekih 400w mada je i to prejako , jest da im treba svjetal i topline , ali kume ne toliko , koliko ti mislis, nisam nikad radio indoor , ali po pricama iskusnijih ljudi da se zakljucit' da je to mnogoo, cuj 600 w , al' ajde , svaka vam cast, sretno i pratim ;) !
 

DrOrange

Aktivan Član
23.06.2013
87
807
83
Sa 600W na ovoj vrucini mozes ispeci prase. :p
Salu na stranu, kao sto je rekao Veni, smanjuj to sto prije da ne bi ostao bez biljcica.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
momci su ti vec rekli za vrucinu,ali mislim da ti nije to jedini problem.na te dimenzije boksa ti je malo 600w,treba ti 2 puta toliko.pozz i sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nisam ni primetio, al sale443 je u pravu, 600w je za nekih 1.5m x 1.5m... a i za manje od 20 biljaka, al ajd, racunam da ce muski da lete van ;)
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
kume kume izgore ti kesa :D ma ja sam se malkice zeznuo za dimenzije boksa :smoke18: premjericu ga ponovo pa cu staviti prave dimenzije, uglavnom 600W je tamam po svim mjerilima, a i ventilacija i CT radi kako treba, plus temperatura u prostoriji u kojoj se nalazi box je prilicno stabilna, oko 22 - 23 C bez obzira na vrucine, nocu jos i nize, temperatura u boxu nekih 27 C. ne znam kako smo to uspjeli potrefit al eto, potrefilo se...eh da i filter jos uvijek nije stavljen tako da duva ko ludo i cuva temperaturu... i da, muske cemo nogom nabit cim se pojave... da li je neko mozda od vas vec probavao ovu metodu 12/12 od pocetka ?
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Prvo pozdrav svima na Vutri...dugo sam izbivao a ima se šta za vidit...a ovo me odma zaintrigiralo..
Bome dečki pravo ste se zaletili i zaista nemate milosti ....naime koliko vidim ima tu 23 biljke pa nek je pola fem(a može bit i više) to je 11,5 biljaka što odgovara činjenici da se mogu 4 biljke zgurat na 1m2 a kad počnu rast i divljat bit će im i tijesno a i malo svijetla.Budući da vam je genetika nepoznata a samim time može se dogodit i neka sativčuga koja voli narasti itekako preko 2m.Uglavnom bit će to hebena džungla i teško ćete pristupati svakoj biljci kako bi izvršili redovne inspekcije oko nametnika i zdravlja biljaka...otežano zaljevanje..otežana primjena grow tehnika.sve u svemu nema smisla da se patite i vi i biljke...a i neznam ko će to sve podimit bit će vam zlo :icon_wink:

Sad vidim da si napisao da je box manji od 2x2 znači stvarno previše biljaka.U prvom stupcu s lijeva nadesno treća posuda odozgor je prazna?ili je biljčica mala pa se nevidi....Uzet još zemlje i napunit posude do vrha a nadam se da imate termometar i hidrometar jer ga nevidim na slikama.

NITKO DO SADA NIKADA NIJE PROBAO NA 12/12 od početka i zato moram vidit kako će vam ispast :rofl:
Za pokoru svaki od vas nek pročita makar jedan završeni dnevnik :rofl: :vb_whip:

Morat ću ispratit ovaj dnevnik,podsjeća me na moju borbu s nepoznatim...
a vama sretno :thumb:
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
eh pa ovako, malo istrazujuci po internetu dosao sam na ovu metodu 12/12 no mercy po kojoj bi trebalo da kada stavis biljke pod HPS od rodjenja odmah na 12/12 preskaces vege fazu, forsiras cvjetanje i navodno, a vidjecemo koliko je to istina, forsiras izabiranje spola biljke, pa bi po toj teoriji trebalo da dobijes svaku trecu musko, a i biljke ostanu patuljaste, narastu odprilike 30-40 cm sa samo jednom glavnom kolom ( nesto kao automatici ), samim time odkud toliko biljaka...uglavnom sjeme je besplatno, struja nije skupa, a i prvi mi je put, pa zasto da ne malo experimentisati dok ne dodju prave sjemenke...

Data je napisao(la):
t :rofl:
Za pokoru svaki od vas nek pročita makar jedan završeni dnevnik :rofl: :vb_whip:
eh procitalo se u zadnjih godinu dana mnogo dnevnika, a i sam box smo pravili oko sest mjeseci.. dakle puno citanja, teorije itd...

edit by p.s.
kumovi, ne pisite post za postom, ima dole desno dugme Editiraj, pa dopunite post ako niko nije odgovorio posle vas, pohvaljujem za prelazak na prvo lice jednine
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
cista glupost je da bi po nekoj logici trebalo da dobijes svaku trecu musko, a 12/12 od starta nije nista novo, ima dnevnika na tom rezimu odavno, uz to nije bas da se preskace vege faza, biljka nece procvetati za dva~tri dana ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and rKj420
03.07.2009
1.740
2.317
188
12/12 sibaj kume ako si tako oodlucija...prostor pregradi na 1,2x1,2 m do max 1.5x1.5 m ....ovo sta neki clanovi govore da je puno biljaka, ja tvrdim da nije....moze ih se i 100 komada ubaciti...ipak za taj prostor ne mozete furati svakakve tehnike pa mozda blagi LST ili samo SOG...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
odlicno :D kad pokazu pol,a brzo ce onda nadopuni zemljom,da ne bacas bzvz ionako ce izrasti max 15-20cm pre nego sto pokazu pol.I stavi lim iznad cevke tj krilca napravi kad krene cvetanja da se ne rasipa svetlo:D sretno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ma trip bi tu nagurao par stotina poznat je po tome ;) al ako hoces da radis kako se radi, racunaj da je kvadrat za 4 fotoperiodne cure, ti imas 3.8m2 tako da ne bi valjalo preko 14~16 komada, sto na kraju moze i da ispadne kad povadis muske
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
..daleko od toga da u box nebi nagura jedno 60 komada ( icon_lol: ) i jos 2 rumunjke za jeftine pare...nagura bi ti i pola rumunujke da priliku imaš :p ...al daleko od toga...koliko će ćega u boks staviti zavisi od tehnike koju ce primjenjivati...a ova vasa naklapanja staviti 3-5-10-20 biljaka, od toga glava počinje boliti...kvadrat za 4 cure koje cvjetaju 2 mjeseca nije dovoljan, i kako onda preporuka moze da drzi vodu? nikako! Stoga Kume i kumovi...čitajte, upoznajte se sa tehnikama uzgoja i vidite što vam paše ali prije toga pokušajte skužiti čemu težite. Inače sve su ovo klapanje u suvo :)
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
hvala na podrsci u svakom slucaju, znam da sam neiskusan i sve to, al evo jbg experiment za raju pa sta bude bice... ;)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
da dobiješ 12 cura sa 12/12 režimom od početka bi i moglo proć eo jedne stare iz zimskih dana 12/12 iz sjemena stara oko 40 dana i nije prelazila visinu od 40 cm ova je malo upregnuta u stranu pa ak i tebi poćno divljat morat ćeš ih malo obuzdat ;),regular je al računaj i svjetlo koje je cfl,a ti pičiš hps-om 600w,znači samo veće mogu bit http://imageshack.us/a/img580/4992/tuxh.jpg

nego imaš li ti kakve hrane za to stado ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
TripToPeru je napisao(la):
....ovo sta neki clanovi govore da je puno biljaka, ja tvrdim da nije....moze ih se i 100 komada ubaciti...
TripToPeru je napisao(la):
...kvadrat za 4 cure koje cvjetaju 2 mjeseca nije dovoljan, i kako onda preporuka moze da drzi vodu? ...
nije bas da te kontam al bitno da te kum razume, bar jedan od njih ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.