1st grow // domacica // CFL by Duck

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@ChiliHead ventove sam vec povezao na adapter od 12v, da nisam ne bi ih pricvrstio na boks. :) sto se zemlje tice ne znam sta da radim. Sad sam bio do grada i jedina zemlja koja nije domaca ili carobna je Flora gard od 70L.
bseed.jpg
Kosta oko 1000 dinara ali sam trenutno dekintiran, pa ne mogu da kupim. Da uzimam to kad budem imao ili da se ipak cimam do nekog veceg grada po Florabellu, Composanu ili neku od preporucenih? Razmisljam o tome da ih stavim u ovu magicnu dok ne legnu pare. Sta mislite o tome?
@PowerSeed mislio sam na jos koji sat, ne na nekoliko dana. Izvini sto nisam to i napisao.
Uzeo sam jednu od 40W pa cu da je dodam u boks, ali cu da ostavim i ovu koja radi pola dok ne kupim jos jednu.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
A probaj šta da ti kažem,one zemlje što sam ti naveo su proverene što se tiče kanabisa.
Ja lično ne bih stavio u magično sranje a ti kako hoćeš...nisi trebao započinjati grow dok nemaš ono osnovno sve već spremno.

EDIT: Kažeš živiš sa kevom,pa šta?
Valjda si odrastao čovek (18+),naručiš lepo Florabellu,stigne ti poštom za 2 dana,posadiš lepo biljke ko čovek i ćao.
A keva ako ti nešto prigovori tipa "Šta će ti zemlja?" ,ti onda posadi i neko cveće čisto da joj ne bude sumnjivo :)
 
Poslednja izmena:

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@ChiliHead ma ne bi ja poceo da sam znao da je toliko sranje magicna, al fak it, probam nekoliko dana sa magicnom pa presadjujem u Floragard. A sto se keve tice to je malo zajebano, posumnjace sigurno ako narucim jer ima po gradu druge zemlje, a i moja keva je zajebana po tom pitanju, sve to je za nju heroin. :whato::
@L0oD hvala na odgovoru, olaksao si mi zivot! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: montenegrino

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Posadio sam 2 semena u kantice 0.5l. Kao sto sam reko, zemlja je Magicna zemlja koju cu da koristim dok ne budem imao para za Floragard. Tad presadjujem u saksije od 5l i pravim mesavinu sa perlitom. Sad je 20% stiropor 80% zemlja.

WP_20160406_16_58_57_Pro.jpg WP_20160406_16_59_02_Pro.jpg WP_20160406_16_59_12_Pro.jpg

Sranje u donjem levom uglu na prvoj slici je improvizovani grejac. Napravio sam ga na brzinu od sijalice, konzerve i alu folije da bih odrzavao temperaturu u boksu.
WP_20160406_16_59_18_Pro.jpg
Temperatura sa upaljenim svetlom i ugasenim ventom je 26, a kad ugasim svetlo se spusti i do 17. Zbog toga sam i improvizovao sa ovim sranjem.

Pitanje: da li su dovoljne ove rupice na velikoj saksiji? *i dno sam izresetao skroz
WP_20160406_14_06_11_Pro.jpg
 
Poslednja izmena:
08.02.2016
116
198
43
33
Ne sekiraj se za box,sredjuj postepeno,pruzaj ljubav biljci i bice sve ok.Potrudi se da uzmes zemlju sto pre,jer je ona jedna od 3 najbitnije stavke(Ventilacija,svetlo i zemlja)Ako bas ne mozes odmah da kupis zemlju stavi semenke u tu "carobnu zemlju",ali ih stavi u case od 2dl i za 3-4 dana kupi zemlju i odmah presadi.Bolje kupi kvalitetnu zemlju,a ph merac ostavi za kasnije,pa se sluzi ovim...
https://www.vutra.org/threads/ph-metar-bez-ph-metra.13410/
Posto planiras da ubacis jos sijalica,odmah planiraj i bar jos jedan pc vent koji ce da duva izmedju cfl-a i biljaka inace ces imati problem sa visokim temperaturama.
Biljke drzi na oko 5cm od sijalica i prati temperatutu.Ako je visoka ili malo spusti biljke ili ubaci vent.
Posto ti je mali prostor a planiras dve biljke moras sto ih sto pre trenirati da ne bi prerasle box.
Ako su ti rupe na dnu saksije od 5mm pa na vise-ne bi trebalo da bude problema sa oticanjem vode,jer imas i kuglice.Mozda si trebao jos malo stiropora dodati u zemlju...
I ja sam skoro krenuo sa growanjem,slican box,domacica,12/12 od starta.Od kad je izasla iz zemlje mi je trebalo jos oko mesec dana da bih doveo box do "savrsenstva" i sve je ok za sada,jako sam zadovoljan.
Neka je sa srecom i pratim :)
P.S. Sve je ovo subjektivno misljenje,mozda u necemu i gresim..Ako je tako,neko iskusniji ce me vec ispraviti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: napalm

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@kuvarpera vec sam stavio 2 semenke u carobnu, u kantice od 0.5l(imas slike iznad). Kvalitetnu zemlju kupujem sutra ako danas legnu pare, ako ne onda za par dana, i odma presadjujem. Sto se ph vrednosti tice, vec sam napravio mesavinu limunske kiseline i vode i zalio jednom. Ne znam da li je sve okej jer nisu izasle iz zemlje jos uvek, ali mislim da nece biti problema. Temperatura mi je problem jer je preniska. Cele noci je vent bio iskljucen da bi odrzavao temperaturu na 29, cim ukljucim veci vent pada na 21 i ne mrda odatle(dok su ukljucene i sijalice i grejac) Upravo je pregorela sijalica koja je sluzila ko grejac pa moram kupiti novu i stavim u boks odma. Resio sam da ukljucim samo mali vent koji ce mesati vazduh u boksu, a i izlaz i ulaz vazduha ce biti pasivan. Sto se stiropora tice mozda si u pravu, ali sad je kasno, uradicu to kad presadjujem. Hvala i srecno i tebi! :)
 
08.02.2016
116
198
43
33
Budi strpljiv,izaci ce one :) Tako sam i ja u pocetku...Bio sam u fazonu AAAAAAAAAA,posle 15 sati nije iznikla,propade mi ceo grow :) Taj grejac ti je ok resenje za sada.Improvizuj dok ne nadjes pravo resenje. Meni je u boxu dok nije nikla bilo savrseno,27/22c,ali kad je iznikla i porasla par cm temperatura je skocila na 32,pa sam naknado ubacivao ventove...A sada krecu topliji dani. Gledaj,prati,budi strpljiv i bice sve ok.Mozda neces morati vise nista da ubacujes u box,a mozda ces morati i totalno da ga preuredjujes...Nikad se ne zna,sve zavisi od biljke i od tvoje zelje da joj pruziz sto bolje uslove.:)
Hvala i srecno i tebi! :)
Hvala,hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Haha i ja se tripujem da necu uspeti da sve nabavim na vreme i odradim kako treba. A proveravam je na 15 minuta, kao da cuvam bebu :) Uzecu grejac za akvarijum ovih dana, nadam se, pa ce biti dosta lakse. Naso sam neki od 500 dinara, mislim da ce zavrsiti poso. Ako ne, dodacu jos jedan :)
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@napalm ako vec presadjujem, sigurnije mi da kupim provereno sranje nego ja da mesam. Strah me je da ne zajebem nesto i propadne sve ovo. Ipak sam pocetnik :)
Sto se muzike tice, samo Doorsi za ovaj grow, ocu da odrastaju uz kvalitetnu muziku :)
Hvala, hvala.
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Jel bi znacilo nesto da dodam plantella djubriva u ovu zemlju dok ne kupim kvalitetniju? Ako je odgovor da, kazite mi koliko bi trebao da stavim.
*Imam plantella list i cvet
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.924
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne radi to sa djubrivom nikako ! Idi u neki veci mega market tipa merkur ,idea ,vero ,mercator ,imas zemlju koju ti je napisao chilihead .I agroperlit kosta 100 dinara kesa za par growova ,batali stiropor nekoliko ti je ljudi vec napisalo ... I nikakav treset ti ne treba ...mnogo mu je nizak pH , i ima ga u ok meri ako kupis terra magmu ,florabellu ili potground H supstrat ,eventualno možeš da dodašmalo perlita ako ga nađeš i nemoj komplikovati više ništa .Sa srećom dalje
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Hvala na brzom odgovoru. Najblizi veci market je na 50 km od mene, tako da mi ostaje polj.apoteka samo. Pazaricu ovu floragard kad imam pare jer sam sad kao Beograd, na vodi. Hvala jos jednom!
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Update
Biljke nikle iz zemlje u 9.04.
WP_20160410_08_42_35_Pro.jpg WP_20160410_08_44_20_Pro.jpg
WP_20160410_08_48_35_Pro.jpg
Posadio sam jos 3 semena u carobnu zemlju i stavio u boks. Zamenio sam takodje alu foliju sa serpom jer razvija vecu temperaturu, a to mi je trebalo posto je ovih dana bilo malo hladnije.

11.04. sam dodao jos jednu cfl 40w (6400k), i ubacio sam digitalni termometar. Termometar sam pazario kod kineza, i na pakovanju je pisalo termo/higrometar, medjutim, nigde ne pokazuje vlaznost vazduha. Sad cekam da mi stigne novi higrometar pa cu tek tad znati tacno u kojim uslovima pokusavam da uzgajam biljke.
WP_20160412_09_28_13_Pro.jpg

13.04. Od 5 biljaka, koliko sam trebao da imam, ostale su 3. Jednu sam ja zajebao dok sam presadjivao, a druga nije ni nikla iz zemlje. Verovatno je carobno sranje sjebalo nesto.
Ove 3 su presadjene u Floragard, 2 u posude od 5L(ako me nisu zajebali kad sam kupovao), a jedna u posudu od 0.5L, dok ne pokazu pol.
WP_20160413_08_54_07_Pro.jpg WP_20160413_08_54_14_Pro.jpg WP_20160413_08_54_38_Pro.jpg WP_20160413_08_56_36_Pro.jpg

Cisto da bi podigo vlagu, iako ne znam kolika je, stavio sam deblju pikslu sa vodom preko "grejaca". Nadam se da nece smetati.
WP_20160413_08_58_46_Pro.jpg

Temperatura u boksu ide od 19 do 27 stepeni. Da li je to prevelika razlika u temperaturi ili zasad moze i ovako?
WP_20160413_08_55_49_Pro.jpg WP_20160413_08_59_42_Pro.jpg
Ovde pise da je minimalna temperatura 17.3, tj. 18.2, ali to pokazuje zbog toga sto je termometar bio izvan boksa dok sam presadjivao biljke.
WP_20160413_08_59_47_Pro.jpg
Sto se treninga tice, planiram da radim toping 2 puta, a ostalo lst. Jos minimum 3 nedelje necu djubriti jer mislim da zemlja ima sve sto je potrebno biljkama do tad. Dodacu ovih dana jos 1 cfl od 23w (2700k) i to ce biti to za vegetaciju. Za cvetanje cu uzeti jos 3, ili 4 od 23w (2700k), mislim da ce zavrsiti poso. Malo su se planovi izjalovili, kao sto to uvek biva kad covek isplanira sta ce i kako da radi sa stvarima koje jos uvek nema, ali sta je tu je, valjda cu doci do cilja. Ljubav svima i sve kritike dobrodosle! :)

EDIT:
Nigde nisam mogao da nadjem perlit, pa sam smrvio stiropor i dodao zemlji u razmeri od otprilike 1:10. Nadam se da nece biti problema sa drenazom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85
08.02.2016
116
198
43
33
I stiropor ce zavrsiti posao :) Pazi sad te tri male :)
Ako ti bude niska vlaga kad izmeris,stavi da vire neke krpice iz te pepeljare.
Mislim da o hrani treba da mislis tek kad procvetaju,a ako treba ranije da je hranis-kazace ti one same.Naoruzaj se strpljenjem i teraj dalje :) :wave:
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@kuvarpera super, uradicu tako ako je vlaga preniska. :) A sta, sad se ispostavlja da sam ja dzabe davao pare za plantella list? :fuck: trebao sam da se odma raspitam i ulozim tih 300-400 dinara u nesto sto mi je potrebnije. Al dobro, fak it, prezivecu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Treba mi pomoc oko regulisanja temperature. Uzeo sam danas grejac za akvarijum od 100w, u pet shopu su rekli da ga jedna zena koristi za terarijum(tj. na suvo) vec neko vreme i uopste nema problema. Medjutim, ja sam ga stavio u boks, i nakon 10 minuta je prestao sa radom. Iskljucilo se svetlo i poceo je da se hladi, pa sam pomislio da je dostigo odredjenu temperaturu i zbog toga se ugasio. Ostavio sam ga neko vreme da se ohladi, da bi probao opet, medjutim posle nekih pola sata hladjenja uopste nije hteo da se ukljuci. Vratio sam ga lepo u pet shop i uzeo pare nazad. WP_20160413_19_05_31_Pro.jpg
Grejac za akvarijum je skroz levo. Nisam lepo uslikao, al mislim da cete moci da vidite o kom grejacu je rec.
Da li imate neke preporuke sto se tice grejaca za moj mali boks? Recite ako imate neko DIY resenje, ili kako god, samo da maknem onu serpu i sijalicu. Curi svetlost ispod zbog kabla, pa se zbog toga ne bi dugo zadrzavao na tom resenju.
 
08.03.2015
149
125
43
33
Sad kad vec imaš plantelu list zašto ju nebi koristio dok malo porastu cure(bar se nadam da će bit)iako u tako malom boxu sa dvije cure nije niti potrebna ali će ti poslužit i za iduću sadnju.Ako ju budeš koristio probaj samo na jednoj pa vidi ima li razlike iako se po tome ne može mjerit razlika jer tko zna kavog su fenotipa cure.Nabavi svjetla 2700k čim mogneš kako i planiraš i pripremi žice da ih vežeš i treniraš.Ne trebaš se pretjerano zabrinjavat zbog vlage.Pazi na ph vode,razmak cfla i cura da bude minimalno 4cm a max 10.Pazi da ti mama ne posumnja zašto si stalno u podruma pa dok nisi kod kuće to i provjeri.Neka budu cure i sretno dalje do cilja.:thumb: