1st Grow Indoor - LSD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ispricavam se sto radim dva posta jedan za drugim ali trebam vasu hitnu pomoc...

Poceo bih proces eutanazije gnatova koji su mi tek nedavno poceli hodati po biljcicama, sinoc su zalite sa hidro peroksidom ali danas su opet tu... sad jedino ako preoksida ne treba vise puta staviti da bi ih ubio..

Ali veceras bi poceo stavljati fete krumpira i zalijevati biljke od ispod pa mi molim vas recite ako ih stavim u dublji tanjur i ulijem npr pola litre, dali tako moze ostati ili moram obavezno makniti tu vodu nakon par sati, tj. nakon sto biljka upije odredenu kolicinu vode?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nisam imao problema sa gamadi do sada, ali jedno ti mogu reći. Voda kojom zaljevaš je reguliranog pH, ali kada odstoji pH opet poraste. Zato radije stavi saksije da se "napiju" kroz kraći period bolje nego da stoji voda satima + voda odnosno vlaga=raj za gnatove.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Tako sam ih ja i dosad inace zalijevao, samo sto sam svaki dan to radio budala, ali inace bih prije gasenja lampe ulio svakoj 2 dl, a nevecer kad se pali 5 dl (uvijek s gnojivom), i uvijek su sutradan fino suhe bile i tako 50 i par dana, i evo otkad napravio flush sve u k... odmah se gnatovi pojavili, ali sinoc sam postavljao kriske krupmira svugdje po pitaru + neke kriske koje se nalaze na zutom ljepilu tako ako krenu na njih uhvate se odmah, jos sam te trake odlijepio sa svake strane tako da se i od ispod hvataju.. i jutros kad sam dosa tamo, na krumpiru nema nijedne larve, na ljepuilu se par njih pohvatalo, veceras cu opet friski krumpir staviti. Ali mislim da jos nije opasno. Neznam dali se larve pocmu brzo hvatati na njih ili nakon par promjena kriski pa ako vi znate... ili to znaci da ih nemam mozda?
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Molio bih za malu pomoc, ako mi netko moze reci iz kojeg razloga su listovi poceli zutit, i to brzim tokom nego inace, ovi gornji takodjer na 3 biljke, nema fleka niti ista, jednostavno zute, sa biljkama je inace sve ok, razvijaju se normalno. Znam da trebaju zutiti u fazi cvijetanja, ali neznam dali je ovo dobro, inace 40 dan cvjetanja im je danas.
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
KorisnikVutre je napisao(la):
Molio bih za malu pomoc, ako mi netko moze reci iz kojeg razloga su listovi poceli zutit, i to brzim tokom nego inace, ovi gornji takodjer na 3 biljke, nema fleka niti ista, jednostavno zute, sa biljkama je inace sve ok, razvijaju se normalno.
https://forums.vutra.org/problemi-t...a-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani.html
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...rijenti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html
http://www.420magazine.com/forums/p...abis-plant-pest-problem-solver-pictorial.html
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Jeli zabrinjavajuce ako su mi poceli ti gornji zutiti? Vidim ovdje sliku biljke koja odumire od nedostatka N, ali ona je tako rec cijela zuta, moje nisu jos blizu toga ali ako reagiram na vrijeme, mogu to sprijeciti?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
nije zabrinjavajuce ako donji zute, ako se lako skidaju sa biljke znaci da se biljka njima hrani jer nema gnojiva u sebi,
pognoji i nece se to siriti dalje a ti listovi ako su preko 50 posto pozuteli njima nema spasa, dali su svoj zivot za
zivot biljke :D
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
A poceli su i gornji ali nije prestrasno, danas sam im bas dao trece gnojenje, 2 puta za redom prije toga s pauzom od 2 dana medu gnojenjem i dodao malo BTGrowa radi dusika (4grow/16bloom) i sad cu malo sa samo 2-3% preroksida po litri.. gnatova sam se rijesio vrlo brzo, vidim jos tu i tamo neke bubice ali mislim da je totalno bezopasno..

Inace napredak se itekako vidi od zadnjih slika, sad su bas pocele bujati posteno... nove slike cu staviti za 3 dana kad ce im biti 45 dana, tako da vidite dobro razliku. Pocele su jako mirisati kad se ude u prostoriju, na dodir nesto prestrasno, smrdljivi miris :)) prsti se lijepe ko ludi, prekrasni miris na njima ostaje 2 sata poslije dodira...

Za 8 dana ide lagana doza Overdrivea :D tako 2 tjedna i jos zadnji tjedan dobrog ispiranja 1 put sa Final Phaseom i 3 dana prije kraja obicnom vodom i eto ga napokon kraj :dada
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
UPDATE 45 DAN

Evo slika nakon nekih 10-ak dana od zadnjeg puta, napreduju fino ima boja ko u bajci :D


PAZITE OVO PRVO: Vrh koji je bio spaljen od lampe i za koji sam mislio i vidio da su nakon toga izbila 2 vrha, na kraju su ipak 3 :D

23661361.jpg




Ova se biljka pogotovo razvila od proslog puta:

p1150987resize.jpg




Evo i njena glavna grana:

p1150990resize.jpg





Evo biljke na koju je pao ventilator i silovao je dobrih pola sata ako ne i vise, zivu ju istukao, lezao na njoj i tako je lagano LSTIRAO slomio jednu granu, jos i dan danas se nagne skroz na jednu stranu (cijela biljka) pa je vezana za pitar (saksiju). Rezultat svega toga je taj da ona napreduje sasvim normalno, a grana koja je bila slomljena je samo zavezana prozirnom folijom i vec se spojila, tu gdje je pukla je smeda boja, a listovi te slomljene grane su poceli dobivati ljubicastu boju ali se potpuno normalno grana razvija.

p1150991resize.jpg




Evo opet nje:

p1150992resize.jpg









p1150993resize.jpg



p1150994resize.jpg



p1150995resize.jpg




Mala pocela cvasti vec odavno, od lsta odustao, neznam zasto ali ni nije se nesto puno vise ravijala:

p1150997resize.jpg






p1150999resize.jpg



p1160001resize.jpg





Biljka sa 3 vrha (s prve slike), obratite paznju na lijevi bud, to je najdebljii od svih budova trenutno.

p1160002resize.jpg



A evo i njega posebno:

p1160004resize.jpg






p1160005resize.jpg



p1160006resize.jpg



p1160007resize.jpg




Najmanja:

p1160008resize.jpg

















p1160010resize.jpg



p1160011resize.jpg



I kolektivno:


p1160012resize.jpg



p1160013resize.jpg






p1150995resize.jpg
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Eto nadam se da ce se jos dobro napumpati u ovih ~25 dana, za 2-3 dana ide doza Overdrivea.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Iako vjerojetno necu biti nesto zadovoljan urodom s obzirom koliko ce struje otici, ali eto bar po maloj biljci (zaboravio sliku) koja je od pocetka 12/12 se vec vidi kakav ce biti sljedeci grow.
Znaci da su uvjeti ok, jer se ona tako dobro i vidno iz dana u dan pocela razvijati da je to cudo, iako ima samo 20 cm, budovi ispod glavnog vrha su veci od vecine s ovih 7 biljaka. Ali opet nije neko cudo, nema stresova, nista nije dirano sa nje... samo sam je ostavio u miru bozjem da se razvija kao sto cu i sljedeci grow napraviti. Ona mi je dosla kao odlican test!

Jos sam jednu stvar skuzio sto sam krivo radio (a citao sam o tome) uz sve ove stresove koje sam im priredio s kidanjem, ni pH vode nije bio valjan... jer bih ja prvo odmjerio pH pa onda gnojivo... a s obzirom da nije bilo AN bazno gnojivo on bi jos snizio pH... pa vjerojatno nije ni dotok dusika bio dobar, a to sam skuzio tek kad sam poceo lijevati Overdrive, palo mi to napamet. Overdrive takoder napravi savrsen pH sto sam i sam provjerio pa eto bar zadnjih 20 dana da bude dobar pH.

Ali eto sto je tu je, sljedeci grow cu najvjerojatnije samo promijeniti sijalice (MH/HPS posebno) i Sensi gnojivo, i ostat cu pri reflektoru, ipak je to 70€, a i mala biljcica mi je dokazala da nije tajna u CT-u kako sam ja mislio, a pogotovo kad koristim 600w.


Jednostavno nemogu shvatiti kako cu uspjeti dogurati ovaj grow do kraja kad citam sto se sve ljudima dogada koji nisu radili 10% mojih gresaka. Znaci da je genetika LSD-a stvarno dobra..

Trebam vase misljenje o maloj biljci. Znaci cvjeta oko 25 dana i sada imam jedan problem, posto ce mi ovaj grow zavrsiti za 15-ak dana, kad se posuse u satoru krece sljedeci grow odmah poslije toga, sto znaci da mala biljcica nemoze vise biti unutra jer joj treba jos puno do kraja a to nemogu cekati niti se ikako isplati.

Pa pitanje glasi: Posto u satoru gori svjetlo kad je vani noc i obrnuto, to znaci da je neizbjezno da ona dobije ili duplu dozu mraka ili svijetla kad bude isla vani, znam da je rizik oboje, ali sto bi po vama bilo bolje?

Ja sam kontao bolje mrak, posto bi dupla doza svijetla vjerojatno pokrenila postupak revegetacije.

Inace svijetlo gori od 11 navecer do 11 ujutro i ja sam mislio nju izbaciti iz satora oko 8 sati navecer (za 15 dana odsad ce vjerojatno vec tada padati mrak ako ne i prije) sto znaci da kad se ugasi u 11 ujutro, do 20 sati navecer bi to bilo razlike 9 sati + cijela noc.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Odsjeci i nju i napravi si čaj. I nemoj kretati odmah sa sljedecih growom frende odmori se malo. A i temperature ce skoro pasti pa ce ti biti malo lakse sa svim tim se boriti.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Zar je nebi mogao isfurati do kraja? Ili nema sanse da se to postigne?

Jos me jedna stvar brine koju sam maloprije primijetio kod @powerseed-ove teme, vidio sam slike na 4 i 5 stranici podijeljene na neoprasene vrhove i oprasene.. sad iskreno nisam citao cijeli post jer sam ga maloprije tek vidio pa neznam dali je on to zaprasivao sam ali uglavnom na jednoj biljci ja imam takvih pupoljaka, rastu uz samu granu, sad je mrak pa nemogu slike pokazati, izgledaju kao calyxi, veliki su, dlakavi, nema ih puno ali nisam ni sam pametan dali da se brinem za to ili ne...

Sto se tice sljedeceg growa, morat cu poceti brzo jer mi ovo sigurno nece biti neki urod... iako nisam pesimista ali realno gledajuci to kazem.


Edit: Iskreno ni ne bi me toliko brinuo urod da ima bar negdje postene vutre za zapaliti... iako zivim na dobroj lokaciji, pronaci takvo nesto je sansa kao da si pronasao zlatni rudnik :) zato i najvise patim za ovakvom vutrom sto je upravo uzgajam.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Naravno da hocu, napravit cu to veceras kad se kresne lampa, a daj mi reci samo okvirno, ako to nije to.. jeli to znaci ono najgore?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
na poslednjim fotkama ti biljke izgledaju super, nemoj paniciti dok ne vidimo, zaista ne znam o cemu se radi bez fotke... u fazi u kojoj su sad tesko da moze da ti se desi "ono najgore"
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
A i ja to mislim, ali eto onda cu te poslusati pa sacekati, ali sad kad se prisjetim, kao da sam to vec vidio, i onda par dana poslije toga to procvjeta u pistile, iako nisam siguran, jer sada vidim po vrhovima, da im sa svih strana izbijaju nove pistile od tih cvjetova sto ja mislim da su se otvorili.


Edit: iz tog cvijeta sto cu slikati, sinoc sam vidio nesto bijelo da izlazi, valjda je pistila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.