2-i ozbiljniji CFL growbox (ja se bar nadam)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2013
44
64
18
pošto danas sunce fino praši po prozoru stavio sam ih malo vanka... Ne znam da li joj je to stresno zbog okoline, drugog svijetla, malo jačeg vjetra...?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
01.04.2013
44
64
18
zar sam ga otvorio na krivom mjestu? Nekak mi je logično bilo u nezavršene jer još nije gotov. Znam da se od vjetra može samo ojačati ali me stah da mi se možda neke mušice, bubice, uši ili tako nešto ne skupi na biljci ili u zemlji u kojoj rastu. I zna li netko neku temu u kojoj su opisani treninzi biljaka?
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.433
28.252
1.098
Trøndelag
Huragan je napisao(la):
zar sam ga otvorio na krivom mjestu? Nekak mi je logično bilo u nezavršene jer još nije gotov. Znam da se od vjetra može samo ojačati ali me stah da mi se možda neke mušice, bubice, uši ili tako nešto ne skupi na biljci ili u zemlji u kojoj rastu. I zna li netko neku temu u kojoj su opisani treninzi biljaka?

ma nista se ne brini i moje su vani,nece im biti nista,bolje da su vani nego na prozoru imaju vise sunca a i na zraku su.
sad je i vrijeme/temperatura ok tako da mogu ostati i po noci vani.


edit: nisam skuzio da je in :D ovo gore napisano mislio sam za out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Huragan

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Huragan je napisao(la):
Znam da se od vjetra može samo ojačati ali me stah da mi se možda neke mušice, bubice, uši ili tako nešto ne skupi na biljci ili u zemlji u kojoj rastu. I zna li netko neku temu u kojoj su opisani treninzi biljaka?
Dobro razmišljaš. Iako su trenutno outdoor uvjeti idealni za vegetativni rast biljke, a sunčeva svjetlost besplatna - postoji realna opasnost da sa povratkom biljke u boks doneseš i nametnike, koji se u boksu daleko brže razmnožavaju. Ne bi bio ni prvi ni zadnji grower kojeg je kombinacija OUT pa IN koštala vremena, živaca a na kraju i prinosa. Doduše, nije ni to smak svijeta, ukoliko se problem na vrijeme uoči - za svakog nametnika postoji relativno lako rješenje - osim za spidermitese. :)

Naravno da postoje groweri (poput beštije :thumb:) koji nikad nisu imali problema, ali ja (nažalost) nisam jedan od njih. :)

Ukoliko misliš kombinirati OUT+IN, bilo bi dobro biljku dok je vani preventivno prskati prirodnim repelentima poput neema i sl. čisto da nametnici ni ne pomisle da bi prišli.

Osobno bi se švercao sa vegetacijom na balkonu, ali kad dođe vrijeme za ulazak u boks, ne bi nikad više teglu zemlje sa balkona komplet u boks. Radije bi samo poskidao klonove (klonove dezinficirao, popikao u novi sterilni medij i tako nastavio u boksu) - tjedan dva tri vegetacije (po potrebi da se popuni i da se uvjerim da nema nametnika) pa na cvjetanje.

A odgovor o smislu života, treningu i ostalome potraži u ovoj odličnoj temi (na kraju Svemira). :D

https://www.vutra.org/topic/6664-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid/

Živio!
 
01.04.2013
44
64
18
4. dan vegetacije. Čini mi se da full sporo rastu, ali stabiljka je full jaka i već počinju dole sporedne grane izbijati iz ovih prvih listića. A ove kuglice su predobra stvar, zemlja mi se suši do 65% sporije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Huragan je napisao(la):
4. dan vegetacije. Čini mi se da full sporo rastu, ali stabiljka je full jaka i već počinju dole sporedne grane izbijati iz ovih prvih listića.

Pa ja ne znam kolke mislis da treba da budu posle 4 dana, meni ovo izgleda OK, sad bi trebale da malo ubrzaju al ne mogu one za 4 dana da izrastu metar.
 
01.04.2013
44
64
18
evo i 10. dan vegetacije. biljka je mala ali prejaka, već grane rastu...samo možda se ne nastavi grow (radi nekih problema sa drugih strana). Kako vam se čini? Imate li koji savjet za dalje? :bananica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
jos ce da ispadne da si dnevnik stavio na pravo mesto, ako ces morati prekidati grow. inace ok je biljka, steta prekinuti al ako ne mozes nastaviti probaj je prebaciti negde vani i ostaviti, pa ko zna, mozda te na jesen obraduje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Huragan and usrname