3 x Damnesia + 2 x The Church = prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.05.2012
178
169
43
39
Dobro izgledaju :) Moja je izbila iz sjemenke ima 2-3 dana već, i nikako da iz kotiledona izađu ovi prvi listići, malo vršak jedan viri, i nikako da krene :D
 
23.04.2015
136
139
43
Imam neku kombinaciju za ugoreli ovciji stajnjak, da li bi to bilo dobro umesto florabele? Da ne kupujem zemlju ako vec ne moram. Inace, mogao bih naci mnogo kvalitetnu zemlju u jednoj njivi, mada nemam uredjaj da izmerim PH vrednost. :\ Sada su u florabeli u kanticama.

S obzirom da su mi sada na terasi, e sad na jednoj terasi je sunce do 1 sat, a na drugoj od 1, pa ih vozam tamo amo. Moze li to negativno da se odrazi na njih?
 
23.04.2015
136
139
43
Danas sam sve preneo na sajt, isao sam kolima tako da sam samo ustekao zemlju i pribor u trnje a biljcice ostavio sa sve posudicama (niko tu ne prolazi pa ih nece videti provereno). Posudice sam namazao jestivim uljem okolo da mi se ne popne neki ljigavi puz i pocne da hasa. Shit od kera sam takodje posuo unaokolo. Sutra idem da kopam i da presadjujem, pesice sa kerom, bez pribora.

Bijke su nekih 10cm sa 6-10 listova, stablo nekih 3-4mm, mislim da mogu da ih presadim. Uzeo sam istu zemlju, florabelu od 70l, nekih 5l mi je ostalo od ranije, znaci bice ~ 20l zemlje po biljci. Zemlju bih mesao za hidrogelom. Oko biljke bi isla ljuska od jaja zbog puzeva. U blizini se nalazi dlaka od psa i shit, zbog divljaci. Cim ih presadim, nalivam ih vodom u kojoj je bila kopriva 10ak dana. Imam 20l te tecnosti koju bih podelio na njih 4 i iskoristio je kao gnojivo. Nakon toga bih ih preprskao folijarno sa vodom u kojoj je bila kopriva 20ak sati - kao insekticid.

Polovinu zemlje bih mesao sa navlazenim hidrogelom i popunio polovinu rupe, pa bih preko toga ubacio ostatak zemlje. 1l zemlje 1g hidrogela.

Koliko da kopam u dubinu i sirinu da mi stane toliko zemlje?

Ako negde gresim ispravite me, svaki savet dobrodosao.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ne dodaji kopriva bućkuriš... Florabela im je dovoljna za narednih 20-ak dana, a za to vrijeme pronadji Plantelu ili nešto slično... Sa ovom koprivom možeš lagano da zaebeš... Gledao sam kako je čovjek spržio ruže pesticidom od koprive, a ruže su solidno jake... Ne rizikuj ;) Nabavi Slavol ako možeš
 
23.04.2015
136
139
43
Pa to sam po uputstvu sa foruma, hteo sam da to bude organic. :\
A dimenzije rupe za ovu kolicinu zemlje, dubina, sirina?
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Ukoliko imas kopriva u blizini mozes ih nasjeckat na male komadice pa na dno rupe ubacit, a tu tekucinu ostavi pa kasnije mozes prskat s tim kad bude bubasvaba, ali je moras razrijedit sa vodom..
A ako hoces ispocetka nesto dodavat, uzmi Slavol nije skup pa mijesaj s vodom, isplatit ce ti se
Sretno dalje..
 
Poslednja izmena:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
A dimenzije rupe za ovu kolicinu zemlje, dubina, sirina
Iskopaj toliku rupu da u nju komotno stane kanta jupola od 20 L ;)
Slavol ti je organik, i možeš ga dodavati radi stimulacije rasta korijena, kao i bolje apsorpcije NPK sadržaja iz Florabele.
Ukoliko ti je ovo prvi grow, udri neorganik... lakše ti je, imaš deklaracije i sredstva za upotrebu na svakom gnojivu, pa su male šanse da nešto zezneš. Kada uznapreduješ kao grower šibaj organik :)
 
23.04.2015
136
139
43
Sracunao sam da kopam 20x20x40, tu bi stalo nekih 17l nabijene zemlje.
Na donju polovinu rupe ide zemlja za hidrogelom, gornja polovina bez hidrogela. Ispravi me ako gresim.
Nasao sam Slavol tako da cu njega nabaviti, s obzirom da sam noob pa da ne sjebem sa koprivom. :)
 
23.04.2015
136
139
43
Pa na forumu mnogi tvrde da se hidrogel mesa samo sa zemljom na dnu rupe, zbog prikupljanja vlage sa povrsine ili cega vec...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Ne koristim hidrogel tako da necu puno pametovat. Ali ako idemo logikom, korijen treba vlagu. Pri dnu korijen uzima vodu a pri povrsini uzima hranu. I za jedno i za drugo zemlja treba biti mokra. Ako stavis samo na dno, kako ce onda uzimat hranu sa povrsine koja je suha? Nema vutra zube da zvace suhu hranu :)
A i dno rupe ostane vlazno dosta dugo a povrsina i malo ispod nje se najbrze susi, tako da po meni nema smisla stavljat hg samo na dno rupe.
Namoci, zamjesaj sa zemljom, napuni rupe i kuci pjevajuci :)
 
23.04.2015
136
139
43
Ne koristim hidrogel tako da necu puno pametovat. Ali ako idemo logikom, korijen treba vlagu. Pri dnu korijen uzima vodu a pri povrsini uzima hranu. I za jedno i za drugo zemlja treba biti mokra. Ako stavis samo na dno, kako ce onda uzimat hranu sa povrsine koja je suha? Nema vutra zube da zvace suhu hranu :)
A i dno rupe ostane vlazno dosta dugo a povrsina i malo ispod nje se najbrze susi, tako da po meni nema smisla stavljat hg samo na dno rupe.
Namoci, zamjesaj sa zemljom, napuni rupe i kuci pjevajuci :)

Ok, poslusacu te. :)