600w Special Queen 1 i Skunk XXL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
Pozdrav ekipa, evo da vam se javim sa novim slikama, danas smo u cvjetanju 7 tjedan i 2 dana, u vege sam bio 4 tjedna, ovo mi izgleda poprilično gotovo, tako da bi sutra ili prekosutra brao. Prve tri su special queen, jako sam zadovoljan, jako lijepo izgledaju, neznam kako, ali imaju dva glavna vrha, za razliku od ovih zadnjih tri koje su skunk xxl, isto jako lijepe, nešto malo veće. Vlagu sam uspio skinut na 45, kada je svjetlo upaljeno s tim da sam kupio jos jedan odvlazivac. Međutim kada je svjetlo ugašeno popne se do 75 iako sam zadnjih tri tjedna pustio upuhe i ventove upaljene 24 sata. Zadovoljan sam sa svime, vrhovi izgledaju dosta masivniji tako da mislim da cu s ovih 6 brat više nego u prošlom sa fruit spiritom sa 9 komada na čemu je zaslužan ovaj forum, jer ste mi puno pomogli i stekao sam neko iskustvo, svima sam zahvalan na tome.

20140824_074554.jpg


20140824_074616.jpg


20140824_074641.jpg


20140824_074746.jpg


20140824_074757_0.jpg


20140824_074805.jpg


Jedini problem mi je kod ove, skunk xxl, nedavno se pojavilo nesto smeđe, otpočetka sam mislio da nije plijesan, jer nije onako mekano, nego samo izgleda ko da je nešto malo spaljeno od svjetla, al danas sam primjetio da su jedino na toj biljci svi listovi prema dolje. Dobiva jednako vode ko i sve druge, ugl to smeđe se ne širi nego stoji tako već par dana. I dalje mislim da nije plijesan. Možda mi netko od vas može pomoć sa savjetom, dal da taj dio odstranim ili da pustim još dan dva tako kako je, jer ih i tako berem?

20140824_074629.jpg


20140824_074824.jpg


20140824_074846.jpg
 

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
Hvala cill samo cu skinut taj dio di je plijesan valjda se nece sirit dalje sta kazes ? I dal mislis da je to gotovo da sutra moze ic sve na susenje ?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Bez mikroskopa i gledanja trihome ne mogu ti reci je ili nije. Bolje ćeš sam ocjenit, da je blizu pa
sigurno.

Skidaj ceo vrh i očisti ga pljesni. Natancno, bolje malo vise. Ostalo testiraj.
 
04.04.2014
267
230
43
Mozda gresim, ali meni se cini da ti nisi napravio dekontaminaciju prostora i opreme posle proslog grova. Znas kako kazu: "Jednom plesan - uvek plesan"!
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
komsijin mali je napisao(la):
Mozda gresim, ali meni se cini da ti nisi napravio dekontaminaciju prostora i opreme posle proslog grova. Znas kako kazu: "Jednom plesan - uvek plesan"!
moze malo pojasnjenje o "dekontaminaciji" jer naravno da mi common sense govori da treba nakon grow-a pocistit/prebrisat grow box, al neznam dal je bas neka procedura/sredstva u igri?
jel dosta usisat sve djelove i prebrisat sa krpom i alkoholom? jedino neznam kako prebrisat na djelovima gdje je nedostupno, npr. iza mylar-a jer nije bas svugdje zaljepljen savrseno za zid/stranicu?

poz
 
04.04.2014
267
230
43
Spore budji ostaju kako u prostoru za grow tako i na opremi i spremno cekaju sledecu pogodnu situaciju kako bi se aktivirale. Glavni triger je vlaznost veca od 60%, a to je gotovno izvesna situacija u fazi cvetanja. Mislim da pranje ili tretiranje grow boxa i opreme raznim home made sredstvima nije dovoljno kada je vec doslo do infestacije. U poslednje vreme se sve cesce pominju Clean Light UV lampe koje su za moje mogucnosi i dalje preskupe (oko 200 eura komplet za hobiste). Moj neki izbor bi najverovatnije bio zestoko tretiranje grow boxa i opreme za uzgoj ozonom pre novog ciklusa, ali i tu su misljenja podeljena. Eto "sterilizacija" ozonm pre novog grova i onda sve moguce mere preventive.
 
21.06.2014
22
11
3
Fino ovo izgleda!
Kada si imao ispuh ugašen,kolika ti je bila vlaga?...i koliko je dugo bio ugašen ispuh?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
komsijin mali je napisao(la):
Spore budji ostaju kako u prostoru za grow tako i na opremi i spremno cekaju sledecu pogodnu situaciju kako bi se aktivirale. Glavni triger je vlaznost veca od 60%, a to je gotovno izvesna situacija u fazi cvetanja. Mislim da pranje ili tretiranje grow boxa i opreme raznim home made sredstvima nije dovoljno kada je vec doslo do infestacije. U poslednje vreme se sve cesce pominju Clean Light UV lampe koje su za moje mogucnosi i dalje preskupe (oko 200 eura komplet za hobiste). Moj neki izbor bi najverovatnije bio zestoko tretiranje grow boxa i opreme za uzgoj ozonom pre novog ciklusa, ali i tu su misljenja podeljena. Eto "sterilizacija" ozonm pre novog grova i onda sve moguce mere preventive.

ta lampa UV. to je kao dodatni item u boxu koji radi stalno/ponekad ili je to nesto cime se bas zamjeni HPS?
e sad, kako se radi to ozoniranje, pretpostavljam da se treba opet imat neka oprema/aparatura za to?

mislim nema smisla ulozit hrpu novaca i vremena u grow i dobar grow box i onda da me kara pljesan stalno.
ionak sam imao UV lampu na listi za kupit, al nisam siguran dal je to ista ta/iste namjene. negdje sam bio naletio dok sam proucavao forum da je dobro imat UV lampu i palit je ponekad al se ne sjecam zbog cega. mislim da je pisalo da se stavi ona neka za terarije.
poz
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.670
11.935
358
Socotra Island
eelslap.com
trubabuba ,ultraljubičasta lampa radijacijom spaljuje sve živo i neživo oko sebe .
Služi za dezinfekciju , što je i napisao čovek ...dok radi treba da se skloniš što dalje od nje .
Kakva crna zamena za HPS , c c c ...
 

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
Kada sam imao ispuh ugasen bio je ugasen kada bi se gasilo i svjetlo znaci bio je na istom tajmeru , znaci 12 sati upaljen 12 sati ugasen vlaga bi isla do 80 posto kada je ugasen kada je god svjetlo upaljeno vlaga je ok cini mi se da je to radi svjetla radi topline , nakon prvog grova boks sam temeljito pocistii i boks i vaze ali samo sa kucnjm sredstvima , upravo idem sve skinut i pustit na susenje jer mi se cini da je to gotovo a i neda mi se da mi pljesanj jos nesto sjebe.pozzz ekipa :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
Pozdrav ljudi evo da vam se javim ubrao sam oko 120 g , hedovi su ljepi ali nisam zadovoljan sa kolicinom za razliku od fruit spirita koji mi je bacio skoro 500 g , ok ovih je bilo 6 a i mislim da sam veg trebao pustiti duze jer su bile jako niske a i svjetlo se nije par puta upalilo na vrijeme tako da je sve to sigurno imalo utjecaja . Uglavnom hedovi jako ljepo izgledaju jos nisam zapalio jer zelim odraditi kjuring ovaj put kako treba pa cu vam se javiti sa smoke reportom... Pozdav forumasi :)
 

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
Pozdrav ekipa evo smoke reporta kao sto sam obecao....znaci pomijesalo mi se dok sam susio jer mi je palo pa nisam znao koja je koja hahahaha al obadvije imaju isti rad dosta zakucavaju , tako da mi je daleko bolji grow sa fruit spiritom koji je imao bolji rad.....mislim da sam mozda ubrao prerano i da nije bila do kraja gotova....uglavnom sve u svemu ok je samo zakucava puno :) pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.