70w hps unknown :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
Pozdrav svim vutroljupbcima :ludak
Evo mene opet u indor vodama.
Za početak mala slikovnica.
IMG20120605_002.jpg kao pogon ventilatora koristim napajanje starog kompjutera
IMG20120605_004.jpg sličica sa straznje strane boxa

IMG20120605_005.jpg osram sot-t 70w 6000lm sa improviziranim "cooltubeom"
IMG20120605_006.jpg pogled unutar boxa
IMG20120605_001.jpg serra ph-, ph test, plantela cvet, (koju vjerovatno necu koristit) i inekcije i igla
scaled.php

hps oprema :)
i evo malo zelja
scaled.php

Ove dvije u vecim posudama stare 2-3 tjedna i bile su od početka na 12/12 i meni najdraža informacija je ta da su ženke.
Dvije u plastičnim posudama sam stavio prije tri dana u destiliranu vodu i potpuno sam zaboravio na njih danas pogledam kad ono jedna klica preko centimetra, a druga par milimetara i odma u zemlju:bale
Zemlja je kao i prošli put, nažalost biokomprovit. Zanimaju me vaša iskustva s plantela balkoniom i sa florosanom jer su to jedine zemlje koje sam našao u svom gradiću.
Sigurno se pitate za moj outdor dnevnik koji je z&n prebacio u groblje mojom zamolbom, Eto sad se proroda i moj djed brinu za njih na selu daleko od mene 80 km pa nemam priliku otici slikavat, ali budite bez brige bit ce smoke report :p
Za par dana bacam curice van, a ove u kavenim čašama stavljam na 12/12 ako budu i one curice jedna leti van za ostalima a jednu ostavljam za scrog.
Kroz par dana sljedi update, a do tad sretno varenje i budite pozdravljeni. :dada
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Quix je napisao(la):
Zemlja je kao i prošli put, nažalost biokomprovit. Zanimaju me vaša iskustva s plantela balkoniom i sa florosanom jer su to jedine zemlje koje sam našao u svom gradiću.

S tim zemljama nemam iskustva, ali imam sa Terra Magmom i Biokompovitom.

1 pokušaj ;)



Uploaded with ImageShack.us

Dva mjeseca stare obje , jedna cijelo vrijeme u Biokompovitu, druga presađena 30dan u Terra Magmu. Identični (nikakvi) uvjeti.

Tad nisam znao za ovaj forum. :)

Sretno!
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
isso miki sta joj terra magma radi :) da sam prije vidio sliku nebi ni pokusavao bez terra magme.
ako se smije znat ime trgovine gdje si kupio terra magmu i kolika je cijena ?
i jos nesto, kad si presađivao jesi li skupa s biokomprovitom stavio u terra magmu ili si na nekakav način odstranio biokomprovit ?
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ma samo je bitno izbjegavati provjereno loše stvari, vidiš i po iskustvima drugih, Terra Magma ili Composana(nju još nisam koristio), bez jedne od te dvije zemlje osigurane za grow ni ne pomišljam na klijanje
TM ima Getro, Mercator nekad...oko 8 eura 2 vreće od 18 litara...
Kod presađivanja sam rukom na suho izmrvio veće komade i još lagano probrčkao korijen pod vodu - fasovalo je i malo korijena al šta sad - bilo je "..pun'bide bio'kompovita" :)
Živio!
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
nisam imao pojma koliko loša zemlja može biti štetna po biljke.
koliko znam gatro i mercator su jedno te isto, ili je to samo kod mene?
majstore evo jedan rep+ zaslužio si ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno ti bilo... Samo jedan hint, probaj na staklu jos nekako staviti izolaciju (gumo za dihtanje ili nesto slicno). Vjeruj mi da ce ti pomoci bolje regulirati temperaturu, 100% sam siguran. Slicno sam ja radio kod sebe samo nije PC box. 1. put sam lose izolirao rubove i mucilo me kak je temp samo malo niza.... 2. put sam se potrudio i sad nema problema!
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
mujs kad sam vidio username-ovu sliku nemam volje za kupovanjem zemlje osim terra magme pa cu se potrudit nju naci

Kali evo jednog problema sto se tice toga, staklo je puklo na jednom cosku tako da nista od dihtanja, barem ne s tim staklom.
Drugi problem je sto je box u sobici 1,2 sa 1,8 a prozor 15x25 i kad sam stavio taj napuknuti dio na suprotnu stranu exhaust venta (kad je vent polovinom vuko zrak od biljaka a polovinom iz stakla) u sobi je bilo prevruce i temperatura se popela masu.
To bi mogao rjesit jedino sa flexnom cjevi koju cu probat potrazit po gradu.
temperatura je za sad ok. svjetlo se pali u 7 navecer a gasi u 1 zbog ustede struje i manje pemperature
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Prve moje biljke su bile u tom shitu od biokompvita i dani prolaze a one jedva da mrdaju,zatim sam ih prebacio u taj florasan i napredak ja bio vidljiv nakon par dana kad su se oporavile od stresa jer sam sa korjena sa crijevom za vodu sa malo jaćim pritiskom uspio skoro sav taj bio shit skinuti dolje,ali sam u florasan naribao dosta stiropora.Druga tura istog sjemena je isla puno brže od poćetka u flora.. i mogu reći da je prema tom biu sasvim zadovoljavajući.Prije mjesec dana idem u trgovinu po kruh i u poljotrgovini vidim vani izloženu smeđu vreću a na vrhu piše velikim bijelim slovima SUBSTRAL, viđenu na ovom forumu x puta.Nije bilo manjeg pakiranja pa sam uzeo tih 60l TM-67kn i moram napomenuti da mi se sviđa samo što čeka hladnije dane...Balkoniu nisam ni probao jer mi je jednostavno izgledala loša,pakiranje od 25l je težilo sigurno preko 25kg,unutra crno blato sa perlitom a tzv biljna vlakna sami komadi drveta,mislim da bih i ja sam doma uz malo zezanja uspio postići bolju strukturu,poroznost itd.Da moram ponovno birati između balkonie i florasana moja odluka bez razmišlanja je florasan, ali na sreču sad imam neku zalihu.
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
Evo mali update:
Jučer kad se ugasilo svjetlo u 13h stavio sam 4,5 ml plantele cvet ja 1l vode i polio dvije veče biljke, razlika je očita.
Baš se vidi da im je gotiva.
Što se tiče ovi malih jedna je skroz vani sa kotiledonima i jos dva mala listića a ova druga jos koristi koru sjemenke kao šljem ;)
i za kraj foto update
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
I koja je zemlja sada?


Edit:
Ako je Biokompovi, nema frke kompa. Biokompovit uopce skoro nema fosfora koji treba vutrici za klijanje :dada
Znam iz iskustva. Jednoj sam probo dati Plantelle List a drugoj 5-5-5 mineralno gnojivo (od germinacije sam gnojio zemlju). Pogodite koja je bolje rasla (VIDNO bolje, znaci ne radi se o vrsti)
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
dj napušeni jednostavno nisam imao nikakvo drugo a sumnjam da ce im smetat
vjeverica, hm da ti pravo kazem, neznam. ajde budi dobar pa nam otkrij tu tajnu ;)
kali zbog cega ? stare su oko 3 tjedna, a male su zbog zemlje u kojoj nema hrane.
sid ti uvjek znas najbolje :) r+
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
kali zbog cega ? stare su oko 3 tjedna, a male su zbog zemlje u kojoj nema hrane.

Ako je tako onda, presadjuj!
Siguran sam da ces kasnije imati vecih problema. Samo prijateljski savjet...
A i vidis da su vec sad podigle rubove lista?
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
misliš nedostatak magnezija ? upravo sam prebacio na 12/12, a ove dvije male prepustio prirodi na brigu i za njih kupujem plantellu list a iduci grow ne pocimam bez terra magme ili composane i hesi kompletom (tnt, bloom, fosfor +, supervit, root, poverzyme)
uskoro sljedi i presadnja ;)