HID/HPS Perfect Power Plant 250W MH / 400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.274
9.542
256
Pozdrav drugari :)

Nekad sam bio aktivan član ovog foruma (pod drugim nickom, ali zaboravih i mail i password i sve ahaha hit), ima tome preko deset godina.
Drago mi je da ste svi i dalje tu, i da mašina ne staje ::listomahanje::

Special shout out za Power-a i ostale staroškolske njuške poput Blade, Tropico, Venlo etc. ako se i dalje motaju ovuda !

Da ne dužim mnogo, idemo pravo na stvar, i unapred se izvinjavam na kvalitetu fotki (slikano telefonom) ili ako je problem veličina samih fotografija, mator sam i lenj jbg

SEME - Perfect Power Plant 90% sativa (Bulk seed bank)

ZEMLJA - Klassman Potgrond H + perlit 1/4

PROSTOR - Grow tent 100cm X 100cm X 180cm

POTS - Smart Pots 3gal

SVETLO - Sunmaster de lux 250W MH (veg) 400W HPS (flow)
(režim svetla - VEG 18/6 FLOW 12/12 )

VENTILACIJA - intake vent, outtake vent (+ carbon filter) & oscilirajući vent u šatoru

DJUBRIVO, BOOSTER-I, STIMULATORI - NUTRIENTS.jpg

BioBizz (bloom & fishmix), Fitofert humistart, Bakterije, Growth Technology Green Fuse, AN (Big Bud, Nirvana, Voodoo Juice)


KLIJANJE - seme stavljeno negde početkom decembra prošle godine u čašu sa malo vode, Slavola i Nirvane. Ostavljeno da odstoji oko 12H (dok nisu potonule), a zatim prebačene u prve posude. Prvih nekoliko fotki sam greškom obrisao, tako da udaramo fast forward do 17. 12. 2020. (otprilike 12-14 dana pošto su nikle),
malko mučenja sa vlažnošću, ali i to se regulisalo starim trikovima (peškiri i orošavanje šatora nekoliko puta dnevno) -
17. 12. 2020. (2).jpg

Tih prvih 15 dana sam ih zalivao sa vodom, bakterijama, Voodoo Juice i (u drugoj nedelji) malko dodatog FishMix-a, da pokrene rizosferu. PH oko 6,3 -6,5 (iako navode da za BioBizz ne mora da se reguliše PH, old habits die hard)
Kasnije dodat i Fitofert (oko 1ml/1L), odličan je za mladice po mom iskustvu
Ideja je bila da odaberem četiri, plafon pet najboljih biljaka a ostalih se rešim. U tamno zelenoj saksiji je (navodno) Hawaiian Snow GHS, ali to kad ti ortak donese seme koje mu je dao ortak kome je dao ortak koji je rekao da je to Hawaiian Snow....to obično ne ide tako :D Fakat se malko mučila od samog starta, zajedno sa još dve PPP što će se i videti na kasnijim fotkama.
Ali vreme će pokazati da je zapravo samo slow grower
Istog dana sam odradio i blagi LST -
17. 12. 2020..jpg

Dva dana kasnije presadjene u 3gal Smart Potove -
PSX_20201219_161844.jpg


I dva dana potom, dakle 21. 12. 2020. nastavljamo sa treningom.
PSX_20201221LST BEG_165955.jpg


PSX_20201221_165904.jpg

Vide se i prvi problemi (to su gorepomenute dve PPP koje su se od starta mučile), medjutim, obzirom da mi je ovo četvrti uzastopni grow sa ovim strain-om, znam šta i da očekujem - svaki put su bila tri fenotipa - klasična sativa, hibrid koji izgledom "vuče" na sativu ali hedovi podsećaju na indicu (rad je i kod jednog i kod drugog fenotipa dominantno sativa) i malko manje ode uvis u "stretch fazi"- i ta koju zovem "lanky", beštija ogromnih fan listova, kao kod palme, koja nenormalno raste u visinu i jako loše reaguje na LST, nikakav lateralni rast, od starta joj žute listovi, šta god radio, prosto košmar od biljke...
No, obzirom da su semenke bile poklon,a poklonu se u zube i to - hrabro ćemo se boriti

Nepunih 12 sati kasnije, kao da se ništa nije desilo, osim što su pomalo žedne -
PSX_20201221_213539.jpg

Od prihrane u ovom periodu - svako zalivanje ide BioBizz FishMix (1ml / 1L), Green Fuse (1ml / 1L ali samo jednom nedeljno), Voodoo Juice (1ml / 1L i lagano povećavam do 2ml / 1L), Bakterije (2ml / 1L). U suštini zaista ne mora, Klassman Potgrond H ima nutrijenata za skoro mesec dana, ali cilj mi je bio da razmrdam rizosferu, što i jeste poenta kod BioBizz djubriva, i da iskoristim blagodeti Green Fuse (sve preporuke za ovo !).


26. 12. 2020.
Nastavljamo sa treningom, "lanky" kučke se jasno vide (gornji desni i donji levi ugao). Ostavljam prostor da radim nešto pogrešno, a i činjenica je da dosta rano krećem sa LST-jem i da nisam nežan (ode to ponekad u 90 stepeni hah) - al' u prošlom i pretprošlom sam ih štedeo, pa su narasle dva metra i mučile se sve vreme isto, tako da je sasvim jasno koje dve idu napolje, al' da im damo još malo vremena.
Hawaiian Snow prilično sporo raste (na slici skroz desno, nazire se) ali ne deluje kao da mu nešto fali. Moja pažnja je svakako usmerena na preostale četiri, a ako se još koja prišlepa do okretanja na 12 / 12, so be it :)
PSX_20201226_113855.jpg


02. 01. 2021. oko mesec dana od izbijanja iz zemlje -
PSX_20210102_084625.jpg

Povećavam lagano FishMix iz nedelje u nedelju, ovde sam već bio negde na oko 2 / L + Green Fuse, ali sada bez Bakterija i VJ
Dodato i malko Nirvane, oko 1ml / 1L
Istog dana je nastavljen LST trening
PSX_20210102_084543.jpg

08. 01. 2021.
Ušli smo u petu nedelju od klijanja, canopy se formira lepo -
PSX_20210108_083214.jpg

Još jedna runda LST treninga, pa se može u 12/12 režim (ovaj strain uredno ode i do 150% u stretch fazi, to i jeste glavni razlog zašto sam udario po LST-u toliko rano, i što gledam da ne odem preko 45 dana u VEGE)
Lagana defolijacija i priprema za lolipopping, tek pokoji list tu i tamo (ako nisu žuti, a nije ih bilo mnogo, onda strateško uklanjanje listova koji idu "ka sredini" biljke, kako bi se otvorio prostor za nove vrhove da probiju.
PSX_20210110_093421.jpg





16. 01. 2021. početak 12/12 režima
PSX_20210116_124625.jpg

Jedna "lanky" je izletela, spali smo na 6, druga se trudi (gornji desni ćošak) ali nema od toga ništa, i pitanje je dana kad će i ona napolje. Nazovi-HS se oporavio, i bacio u full mode, ni njemu nije prijao LST, pa sam ga poslednjih nedelja VEGE ostavio na miru. Pustio je nekoliko sporednih, i to je to. Ove četiri koje su mi primarna briga se formiraju zaista lepo. U prihranu vraćen VJ (ići će prve tri nedelje 12/12 tj dok traje stretch faza, 2ml / 1L), izbačen Green Fuse, a dodat BioBizz bloom ( 1ml/ 1L , sa laganim povećavanjem)
Užasno su tvrdoglave i žilave, LST rsam radio svakodnevno ali za dan porastu nenormalno. sad pomalo žalim što nisam spojio i MH ali obzirom da mi je temp sve vreme bila idealna (25- 28) , kontao sam da nije vredno rizika.
Nastavak defolijacije listova sa dna biljaka.


21. 01. 2021.
druga nedelja 12/12 režima
Izdužuju se iz dana u dan, prvi pre flower su se uveliko pojavili (zapravo već posle 3-4 dana 12/12 ciklusa, i to je svaki put bio slučaj. Iznenađujuće brzo sazreva, ako je verovati breeder-u da je 90% sativa (high, miris i ukus svakako asociraju, za ostalo nisam baš stručan toliko) - prethodna 3 sam završio za osam nedelja u proseku ( mikroskop 100x i trihomi metod, gledam da skidam kad je 10% crvenih), što je za svaku pohvalu zaista (i piše po netu da brzo sazreva, ali nisam tome pridavao previše značaja)
PSX_20210121_200937.jpg


29. 01. 2021.
Treća nedelja 12/12 režima
Full stretch mode, u prihranu ubačen i Big Bud 1ml / 1L sa laganim povećavanjem ka 2ml / 1L, FishMix lagano smanjujem
LST sad već apsolutno nemoguć, stabljike su prilično drvenaste.
Nikad nisam bio pobornik supercroppinga (Ne mislim da je loše, naravno, samo nije moj stil. Čak i topping i FIM retko kad radim), tako da - šta je tu je.
Canopy je prilično ujednačen, za ostalo se dovijamo :)
Preostala "lanky" je na kraju izbačena, u gornjem desnom uglu je može-biti-HS-a-možda-i-nije. Sporije se "puni" u odnosu na PPP, ali raste i odlučio sam da ga izguram do kraja -
PSX_20210129_155728.jpg

30. 01. 2021.
Četvrta nedelja 12 / 12 režima
Konačno nešto vredno gledanja :)
30. 01. 2021..jpg

FishMix vraćen na 1ml / 1L, bloom je na oko 2ml / 1L , Big Bud 1,5 ml / 1L i dodata je i Nirvana 1ml / 1L
Miris, i pored carbon filtera, postaje sve intenzivniji.
Prestao sam sa defolijacijom, uklanjam samo požutele i nekrotične listove ako i kad se pojave. Lolipopping nije baš uspeo, ima pop corn bud-ova ponegde, ali ne želim da je stresiram više, a i - da se razumemo - nisam gadljiv ni na larf :rasta:




04. 02. 2021.
Peta nedelja 12 / 12
Full Flowering mode, stretch je gotovo prestao, par vrhova se uzjogunilo - ali ništa što se rotiranjem biljaka ne može rešiti. Big bud još ove nedelje 2ml / 1L), i u šestoj ostajem samo na Nirvani (dižem na 2ml / 1L, možda i više, videćemo od potreba), FishMixu i Bloom-u. Možda dodam i bakterije.
Proredio sam malo prihranu, tj izmedju četvrte i pete, i pete šeste nedelje (piju vodu brzo, zalivam svaki drugi dan praktično) je išlo jedno zalivanje samo sa vodom i nerafinisanim medom (kafena kašika na 5L), kao poslastica za rizosferu, regulisan PH. Činilo mi se da im treba malo predaha, ništa drugo. Svakako nikakvih simptoma (osim pojedinih žutih listova na dnu, ali zaista tek ponegde) koji ukazuju na problem nije ni bilo.
04.02 2021..jpg



06. 02. 2021.
Samo dva dana kasnije, gotovo isti ugao gledanja, a razlika i više nego očigledna u odnosu na gornju sliku
06.02. 2021 b.jpg

I jedan kadar iz daljine
06.02. 2021..jpg



12. 02 . 2021.
12. 02. 2021..jpg


I stigli smo i do današnjeg dana - 15. 02. 2021.
Početak šeste nedelje 12 / 12 ciklusa
Pokoji žuti list na dnu - ali i vreme im je negde - i miris koji opčinjava.
Na pojedinim fotkama deluje kao da imaju light burn bleach po listovima, ali je zapravo odsjaj sa lampe u pitanju.

Slikaću ih i u mraku i van boxa u jednom trenutku


Jedna fotka "iz profila" -
15. 02. 2021. C.jpg

Close up, koliko mogu sa telefonom jbg -


15.02. 2021..jpg


15. 02. 2021. a.jpg



15. 02. 2021 B.jpg


Voodoo Juice - Prvi put ga koristim u ovom grow-u (i prvi put i inače), u prethodna tri sa ovim strain-om nisam, a uslovi su gotovo identični. Moram da priznam da sam zaista iznenađen rezultatom, u smislu da toliko napuca koren da ne mogu prstom da pipnem da li je supstrat suv hahaha ali NE ŠALIM se, zaista je neverovatno šta radi sa korenom. Da li vredi para ? Pa ne znam. Za sad mi ne deluje da će drastično uticati na prinos, i pored zilion puta potvrđene "bigger roots - bigger fruits" u koju i sam verujem..Opet, možda ima smisla sa dužom vegetacijom, i (posebno) u većim posudama, 3 gal je ništa. Videćemo na kraju, za sad sam 60% ubeđen da je zaista korisna stvar i vredi para.

Nirvana - Takođe po prvim put koristim od prošle godine i samo reči hvale imam. Posebno što je u odnosu na ostale AN proizvode prilično jeftina





To bi vam bilo to, za sad :)
Drago mi je da se opet vidimo, i posle toliko godina.
Ostajte mi zdravo do sledećeg update-a i nek' fabrike ne staju !
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.274
9.542
256
:wave: Dobro došao nazad. :DNeka cveta cveće u naše i vaše preduzeće... ::volimj::Dobro to izgleda, samo pripazi na plijesan i sretno... :clap:::respect:
Hvala na lepim rečima i dobrodošlici bro :)



17. 02. 2021.
Malo slika ufotkanih danas, dakle tačno smo na sredini šeste nedelje u 12/12 režimu, sve ide ok, cure su ubrzale proizvodnju, čini se da su svakog sata sve deblje - od prihrane ove nedelje ide Fishmix (1ml / 1L), bloom (2ml / 1L), Nirvana (2ml / 1L) i dodao sam i Bakterije prilikom poslednjeg zalivanja, ali mislim da nema potrebe više za tim pošto je od sada pa nadalje samo 'cruise control'.

PSX_20210217_092058.jpg


PSX_20210217_101206.jpg

PSX_20210217_101352.jpg

PSX_20210217_102725.jpg

Do sledećeg update-a u sedmoj nedelji, ostajte mi zdravi, pravi, debeli i zeleni!
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.274
9.542
256
21.02. 2021.
Početak sedme nedelje 12/12 režima
Malo da dopunim dnevnik fotkama, ništa drugo. :)

PSX_20210221_105521.jpg


PSX_20210220_154248.jpg


PSX_20210220_154404.jpg


Sklopio sam box od starih kuhinjskih elemenata, poslužiće mi za svojevrsni 'PERPETUUM GROWBILE' u smislu da poslednjih par nedelja cvetanja tu mogu da započnem novu turu pod MH 250W, i čim se grow tent oslobodi nastavim vegetaciju u tamo, a ovo čudo iskoristim za sušenje.

Dimenzije su 85cm (V) X 75cm (Š) X 55cm (D) u gornjem desnom uglu ima otvor za mini vent, danas završavam vrata i to bi vam drugari bilo to :)

PSX_20210217_143714.jpg
Gledamo se opet za nedelju dana, ostajte mi zdravi i pravi!
 

Prilozi

  • PSX_20210217_143714.jpg
    PSX_20210217_143714.jpg
    284,3 KB · Pregleda: 20

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.274
9.542
256
26. 02. 2021.
Sedma nedelja režima 12/12 na izmaku, i - naravno - Marfi :D
Budući da zbog prirode posla, obaveza i same lokacije gde se nalazi grow nisam bio u prilici ove nedelje da obilazim (tek jutros), bilo je suđeno da se nešto loše desi - jedna dama je odlučila da je gender confused, pa je počela puštati bananice i oprašila mi box
Ne verujem da je do stresa, obzirom da su uslovi gotovo savršeni (temp danju 24-26 noću 19-22, vlaga 40-50) a i u drugom growu ovog strain-a, letos (kao što rekoh, ovo je četvrti uzastopni grow PPP) sam imao identičnu situaciju, isto početkom osme nedelje 12/12, ali tad sam to prepisao stresu (temp je danju išla i do 32 na trenutke)
Kontam da je do genetike def, tim pre što je (barem ja što sam čitao, možda i grešim, slobodno me ispravite) kod većine sativa taj 'hermie' trait izraženiji u odnosu na indice, tj češće se javlja.

Elem, sad sam u procepu. Skidati odmah (trihomi su mahom mlečni, poneki prozirni, ali za sad nijedan amber) ili pustiti još desetak dana, pa šta bude. Neću biti u prilici da obilazim svakodnevno i čupam banane, šanse nema. Samo nju da sklonim eventualno, mada mi se čini da je već gotovo - ona se nalazi blizu intake venta, tri bananice sam jutros video, dve su već pukle i prosule polen po boxu..
Svaki savet dobrodošao :)

PSX_20210226_101548.jpg


Druga tura je već krenula, još ovaj krug PPP, pa prelazim na Church (GHS) i još nešto, nisam odlučio koji strain, ver nešto od Sensi, videćemo još šta
Princip ostaje isti - od ovih devet koje su nikle biram četiri, pet koje izgledaju najbolje i njih guram dalje. Ukoliko se sve pokažu zdrave i prave, onda ćemo neki mini SOG, sa minimalnim LST treningom i kratkom vegetacijom.
PSX_20210226_101355.jpg


Capnuo sam par pop corn bud-ova, dok čekam Deda Mraza da se razbudi i upali telefon, znam da je greh, udrite me xD ali sve sam zalihe istrošio prošle nedelje jbg. A moja su pluća što ono kažu 'poslovična' IMG_20210222_095431.jpg

To vam je to, drugari.
Vidimo se negde oko berbe, za desetak dana.
Ljubi brat u štrokav vrat i ostajte mi zeleni!
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Očito imaš više znanja i iskustva bar što se indora tiče nego ja pa bih samo potvrdio tvoje razmišljanje da je kasno da makneš tu jednu budući da će i na drugim bar bližim granama biti menki.Ali ju možeš maknut zbog nestašice...:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.274
9.542
256
Pozdrav drugari :)
Cure su posečene još prošle nedelje, danas prebačene u tegle
Sveukupno 263 gr od toga je tridesetak popcorn bud-ova i nešto trima otišlo u puter.
Na ovu litražu posuda (3gal) + jačinu svetla i dužinu vegetacije (45 dana iz semena) - ništa spektakularno, ali što bi ono rekli "školski" :)
PSX_20210305_094133.jpg
(nemam fotke berbe i sušenja, obrisao greškom jbg..)


UTISCI / SMOKE REPORT

Strain koji def ima potencijal, šteta što genetika nije stabilnija. Brzo cveta, laka za uzgajanje, idealna za trening.
Miris u cvetanju ima tipičan sativa 'voćkasti' ton ali i primese kafe i bibera čak, isto je i posle curing-a, voće (ali ne citrus, više neki passion fruit) kad se otvore tegle i snažan gotovo 'mesnati' miris sa primesama kafe i nešto poput mente kad se mrvi.
Za ukus jbg nznm šta da kažem, ja ne pušim čistaka, mešam sa duvanom, ali koristim McBaren ili trešnju, ili jabuku, tako da svakako ne mogu precizno da opišem.
Ne tera na kašalj, nije gruba, ali to je ionako stvar dobro određenog curing-a

IMG_20210314_101010.jpg

Jak sativa high, odlična za dnevne varijante, udara na kreativnost i pričljivost čak xD vrlo socijalna, da se tako izrazim. Nema stond-a ni u najavi, spalim po pet dnevno sigurno, i guram dalje.


To bi vam bilo to, sledeća tura se uveliko krčka, pre neki dan su presađene u finalne potove, dodao sam i mikorize, juče odrađen i LST i sad ih posmatram i čekam priliku da prebacim na 12/12, možda ih ipak izguram sve :)
PSX_20210314_120047.jpg

No mislim da možete zaključati ovaj dnevnik, otvoriću novi za sledeću turu - GHS The Church, I videćemo šta još.

Ljubi brat, ostajte zeleni!