Amaterski prvi indoor by Ljudovište

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Zašto zemlja iz šume? I nije mi jasno ovo podesive max 160 cm? Biljke su ti izdužene podosta,koliko su udaljene od svijetla?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
14.01.2014
9
6
3
tamara1234 je napisao(la):
Zašto zemlja iz šume? I nije mi jasno ovo podesive max 160 cm? Biljke su ti izdužene podosta,koliko su udaljene od biljki?
Nisam znao da je sumska zemlja loša, izgleda prilično dobro... podesive na max 160 cm znači da je to maksimalna granica do koje mogu podignuti lampe... Držim ih 7 cm udaljen od biljaka
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
slaba rasveta za toliki prostor, vidi se i na biljkama da im fali svetla. smanji taj prostor na 65 x 65 i pojacaj rasvetu. i te lampe su samo za vege fazu, kreni da razmisljas sta ces za cvetanje, sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Sta pricas tamara?sumska zemlja je predobra!!!??Pogotovo crna na kojoj je lisce trulilo(humus).Kad bacamo outdoor vani nemoramo ni gnojit svi dobimo hedove...
A ti drug ljudoviste kao sto svi kazu imas premalo svijetla izduzene biljke,hitno vise svijetla i netreba ti 15l jupolove kante kad ti nemas svijetla za tako sta,uzmi 4l kalice(3.7).
Evo ti o svijetlu link pa prouci sta ti treba,ako nemas kinte za ovaj hobi makar malo,indoor nes nista dobit.Kolko para tolko muzike.
https://vutra.org/topic/9121-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet/
Ovo ti je link o zemlji koje su ok,ne kazem da mjenjas tu sumsku ali eto za ubuduce da znas,i ni slucajno sad nemoj presadivat u novu zemlju drugog podrijetla,moras znat ph inace bi mogo hebacki burn popusit.
https://vutra.org/topic/9972-zemlja/
Sretno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
frend, imas u zbiru 108w, to je za vege u ranoj fazi, kasnije ti treba 100w po biljci, ako smanjis box na 65 x 65, to bi moglo da pokrije 200w, znaci jos toliko tih lampi, al pocni da razmisljas o kvalitetnijem svetlu i probaj naci hps 150 ili 250, ako nadjes ovu jacu mozes prosiriti prostor na 65 x 85. preko 2m "duzine" ti je previse za 4 biljke, samo gubis lumene u tolikom prostoru. 4 biljke najlepse odradis u metar sa metar i pod 400w hps-a
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Ljudovište je napisao(la):
Stvar je u tome što imam 20 takvih lampi koje skupljaju prašinu
onda znas sta ti je ciniti, smanji box i montiraj lampe... i ne zaboravi da te biljke treba dva meseca da cvetaju, a tih 20 lampi nije za flower fazu
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Eto opet moram nešto reći,oprosti na spamu ali upravo radi toga sam pitala zašto zemlja iz šume.Owerdoze ne zamjeri ali mislim da nije potrebno nekome ko prvi puta radi in još se i sa time zahebavati.Kuhati,peći,vaditi crviće,čupkati travicu itd...pa nije zemlja tako skupa a i ph da i ne spominjem kakav može biti.Eto zaboravih još reći sretan grow :)
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
ja uskoro planiram nekakav indoor, jos se malo informiram po forumu
ove price oko zemlje su po mom milsljenju glupost,premda nisam nikad indoor uzgajao, vani sam znao dobiti po 200-250 grama
od biljke,malo okopam oko biljke i kasnije pocupam travu kako bi rekli popljevim,zemlja sumski listinac,crnica
trava je rasla kao blesava,tako da mi ove price oko pecenja zemlje,ispiranja ili sta vec zvce kao nesta potpuno nepotrebno. Ako moze vani zasto ne bi mogla i unutra.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ljudovište

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
@pustinjak: indor imas sterilne uvjete i kontroliras sam te uvjete..sumska zemlja je odlicna daleko od toga ali unosis masu svakakvih kukaca i jajasaca i mozes imat problema u growu.. Oni nametnici koji zive vani ti nece toliko nanjeti stete dok ih ne uneses unutra, tu se razmnoze i imas navalu s kojom se teskko boris..
Nije nuzno da ce imat problema s tom zemljom, moze bit pun pogodak ali je svakako rizik unosit je unutra.
Sa kupovnim supstratom si siguran, a sumskoj zemlji je samo taj faktor minus, u vecini slucajeva moze bit plodnija od kupovnih..