auto ww, nl, pq - zeus 600w - help wanted :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Samo polako, baš polako zalivaj (idealno prskalica u početku) - supstrat kad presuši postaje hidrofoban (odbija vodu), sipaš deci i ono se samo sjuri kroz pot :)
Dakle polako, da ceo pot natopiš lepo
Ako brineš oko overwater, nemoj :) to se odnosi na frekventnost zalivanja (npr svaki drugi dan, a biljci treba svaki četvrti) ne na količinu vode kojom zalivaš :)
Količina treba biti taman da lepo ceo pot zahvatiš da bude vlažno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Truba3003 and shn

shn

25.01.2024
15
67
13
28
Nije me mucilo da cu previse vode stavit od jednom koliko me mucilo kalkuliranje kad cu bit doma i kad bi trebalo iduce zalijevanje. Dosta sporo mi se susi zemlja, vjerojatno jer su biljke jos relativno male pa slabo piju a vlaga u prostoru je visoka. Zalijevam polako, nasiroko, svaku biljku ponaosob.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
To je tačno, ne valja mnogo dugo voda u potu da stoji
Ali koren se stravično brzo razvija (prve dve nedelje života i prvih par nedelja streča) čim popuni pot, legne to na svoje vremenom
Moji fabric potovi 40 litara se zimi suše po nedelju dana uredno :D
U suštini dokle god je dobra drenaža i kiseonik stiže do korena, tu neće biti problema i kad se tako suši malo duže
Ali fakat gledaj da namakneš taj neki ritam - zalivanje svaka tri, četiri dana, to je (kažu) neki optimum
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

shn

25.01.2024
15
67
13
28
Hola amigos! Zalio sam prekjucer sa litru i pol vode po biljci, ukupno 12ml powerzyme, 30 root complex, dve kapi supervit i samo 15ml tnt. Tnt vj ni ne treba al nek se priviknu malo. Topirana biljka nije pokazala neke nuspojave, idu grane gore. Izgleda mi sve ok. Samo moram ja malo komplicirat. Danas mi je jos rano za zalijevanje, jos je dosta vlazna zemlja, ali nece me bit sad 5-6 dana, mislio sam zalit jos jednom prije polaska pa sta bude bude. Dugorocno je zelja imat manje (vecih :D )biljki pa slozit neko navodnjavanje za te situacije, al sad nema vise ozbiljnijih investicija u boks do neke berbe. Svjetlo je jos uvijek na onih 25%, kad mogu to raspalit malo jace ? DSC_0061.JPG
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Zalij to ako te neće biti 5-6 dana, i to bilato pa neka se suše dok te nema.

Svjetlo nebi pojačavao jer ako im bude previše nećeš moći korigirati jer te nema, tako da bolje da im je premalo nego previše.
Kad se vratiš možeš pojačat.

Eto tako bi ja na tvom mjestu :D
 

shn

25.01.2024
15
67
13
28
Zivi smo!
Zalio sam biljke sa litru ciste vode prije odlaska. Zariskirao sam, pojacao svjetlo na 50% i povisio za 20-30 cm i ispalo je OK, malo su narasle dok me nije bilo i priblizile se, nisam primjetio probleme s time. Kad sam se vratio, biljke su se malko objesile, ne prestrasno, ali zemlja je bila ko kamen. Uz to su sve lagano krenule cvjetat. Smjesao sam u kantu 18l vode, dvije kapi supervita, po 20ml root complex, powerzyme i boost ovaj put. Po tablici bi sad negdje kenuo i hesi bloom, al rekoh aj da vas pitam prvo, moze u iducem zalijevanju? Zalio sam sa po 2l vode svaku biljku. Kako je zemlja bila presusena, bilo je jako puno runoffa (tocno kako je Wendingo predvidjao), po litru skoro na nekim biljcicama. To bih sve skupio iz tanjura nazad u posudu za zalijevanje i ponovo u krug dok sve, ili bar 95% od tih 2l nebi ostalo u potu. Danas, dan kasnije mi izgledaju oporavljeno. Kako su pocele cvjetat, jel to znaci da sam propustio voz za defolijaciju? Malo ne pokoji ovaj fan zulja jer zaklanja grane, i pokoju od onih jadnih nerazvijenih grancica bi bas amputiral a ne usudim se puno prckat. Ona topirana mi izgleda jos najbolje :D
edit:slika DSC_0091.JPG
 

shn

25.01.2024
15
67
13
28
Primjetio sam na jednoj biljci nizi listovi pokazuju neki nedostatak, ja da moram pogadjat reko bi cal-mag? To je ova "najveca", dolje desno na slici od jucer. Imam cal-mag od biobizza, ali navodno ima cal i mag i u Hesi bloom sto bi mogao dodat iduce zalijevanje pa nez sta mislite da kombiniram, udaram samo hesi ili samo biobiz cal-mag? Dodam samo toj biljci koja vec pokazuje tugu i bol ili svima? Nezgodno je znam sto su tri sorte.
Mislim se i o ph, hesi ima znam ph- u sebi i voda iz pipe mi je ph 7.2, no svejedno bi mozda trebao provjerit ph zemlje da nije nes s time prije nego pocnem sta "popravljat"? Imam ph metar al mi nije bas jasno kako zemlju izmjerit, koristit runoff? Ako je runoff jel to znaci da trebam zalit cistom vodom za te potrebe ili kako? Zemlja mi je jos vlazna, mislim da ce sutra ujutro bit taman za zalijevanje.
ps. se ovo racuna kao post za postom, sam trebal samo edit? nekak mi se cinilo bolje post, da neko mozda vidi kaze neku pametnu
 

Prilozi

  • DSC_0092.JPG
    DSC_0092.JPG
    351,8 KB · Pregleda: 14
  • DSC_0093.JPG
    DSC_0093.JPG
    498,5 KB · Pregleda: 14

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Calmag ćeš prvo vidjeti na gornjim listovima, a ne doljnjim. Meni ovo više izgledao kao da biljka odbacuje donje lišće jer je u sjeni, a možda i pomanjkanje mobilnih nutrijenata (N-P-K)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1