LED SomaSuperSoil & Guanokalong Organics - Ace Seeds Malawi & Sensi Seeds Northern Lights

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.543
233
Dalmacija
Pozdrav Familijo! :love2:evo nakon jednog uzgoja bez dnevnika, vracam se u klasicnoj postavi da ispratimo moj sesti grow. (Nije nuzno, tko zeli, ja svakako hocu) :)
Oprema:
Sator Mammoth 200x200x200cm
Lumatek Zeus 600w pro 2.9
Ac Infinity T8, 8 malih oscilirajucih ventova
Ovlazivac zraka
Odvlazivac zraka
Wi-fi grijalica, uljni radijator
Bull Filter
Dvije pumpe za zrak
“Kuhalo” za caj
Dosta sitnih potrebstina za grow, mjeraci vlage i temperature, lux meter itd.

Zemlja je Bio Bizz light mix. Prihrana Soma Super Soil, Compost Caj, GK palm tree ash, GK Powder, vermikulit. Diatomska zemlja protiv onih nacista gnatova i ostalih stetocina.
Za sad se nema realno sta puno pricat pa cu samo proc kronoloski sta sam kad uradio i to je to.
Prvo sam kupio Plagron Mega Worm od 25litara, i to dvije vrece i jedan kilogram Plagron Bat Guano. Jer to je u biti kompost caj. Zamjesan u omjeru od cirka 5% guana na kolicinu castingsa. To sam dobro izmjesao u velikoj posudi i stavio u dvije kante kao od “jupola”. Kupio sam nove da budem siguran da dihtaju jer kompost caj se ne smije osusit. I tako za nekih 45-50€ s dostavom s Hempatije, imam oko 23 kile caja.
Jeftinija verzija a vjerovatno i mikrobioloski dosta vise raznolika bi bila da sam glistnjak kupio negdje lokalno, ali s namjerom sam isao na “sterilniju” verziju da ne navucem stagod gadno u grow.
IMG_6961.jpeg IMG_6962.jpeg

Sad redom;
10.02. sam zamjesao soil. U vrecu light mixa od 50l sam stavio Soma Soil pakovanje, kilogram kompost caja, 800grama diatoma i sve to sam dobro izmjesao i zalio s dvije litre caja razrjedjenim u omjeru 1/1 s vodom. Voda mora ili grgljat 24 sata prije upotrebe ili mora bit tretirana preparatima poput Aquasana, za prociscavanje vode za akvarije.
Vratio sam soil u vrece i zatvorio ih vezicama i pustio na dva tjedna da se mikrobioloski svijet razvije. Dva tjedna od tad, 25.02. sam ponovno izvadio soil, dodao jos dvije litre caja, ovaj put nisam razrjedjivao caj vodom, nego sam samo tako dodao po dvije litre i dobro izmjesao soil te ga vratio nazad u vrece. Od tad ga ne diram, vlazan je i spreman za sadnju. Vec nakon dva tjedna pojava “Brade deda mraza”, Santa’s beard, pokazuje da je soil ziv.
IMG_6900.jpeg IMG_6978.jpeg
Taj dan, 25.02. sam stavio dvije Somine sorte na klijanje, po tri menke od svake, SoPurple i Budha’s Sister. Na zalost, tako sam htjeo to growat, niti jedna jedina menka nije dala znak zivota.. 35 sati cirka u vodi, pa nekoliko dana u filteru na porculanakom tanjuricu u pvc kesici za hranu na ruteru na 26*C..nista. Tri menke sam klijao s RO vodom iz odvlazivaca, tri s vodom iz vodovoda.
No nema veze, narucio nove menke i 07.03. stavio na klijanje tri NL od Sensija i dva Malawija od Ace Seeds. Ovaj puta su provele po 15ak sati u vodi, pa su odmah bacene u cisti Light mix.
11.03. ujutro izlazi prvi Nl, kasno poslijepodne ga slijedi i drugi.
Danas, 12.03. Kasno popodne izlazi prvi Malawi. Sutra sam na terenu cijeli dan i doslovno necu vidjet djevojcice veceras od ponoc, kad se uvjerim da se lampa gasi po PS-u, pa sutra do 5 popodne. Toplo se nadam da ce izklijat i cervrta biljcica dok sutra dodjem doma. U slucaju da ne izidje vise ni jedna, imam menki, a na neujednacen start sam vec ionako navikao :p Izklijao sam u malim casicama i sutra idu u 3l potove, pa kroz 15ak do 20 dana je plan u 50l potove pa cemo vidit.
Danas sam takodjer i okacio jednu vrecicu Co2, nekih 100grama Ammonium bikarbonata i malo manje od dva ml solne kiseline 19%. Plan je okacit 4 takve vrecice sve skupa.
Evo par slikica reda radi i to je to za prvi update, sve razmisljam i mislim da nisam nista izostavio. Ako jesam, lako cemo, pozdrav do iduci puta! ;) :love2::wave:

Edit; zaboravio sam napisat, dodao sam mycos, malo bio tabs, malo premium, malo xtreme mycos u sadnji, a ici ce i u svakom presadjivanju.
IMG_7105.jpeg
IMG_7097.jpeg
IMG_7098.jpeg
 
Poslednja izmena:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
610
3.225
203
:zvizd: strainovi samo takvi, good luck


Happy Season 17 GIF by The Simpsons
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Sretno stari :thumb:

Fakat,sad vidim ventilatore,mislio sam da vidim duplo,dešava se .....njih moraš podmazat sa mašču,jer ako stanu, više se ne pokrenu. Meni su več 2 otišla,bolji su crni/podni,pa skineš rešetku i odbaci te metar unazad:) tako se ne čuju toliko,a na prvoj pušu ko bura!
 
Poslednja izmena:

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.543
233
Dalmacija
Hvala vam ljudi :) ventove sam pomalo pojacavao da, i cuju se. Al to mi nije bed. Sve sam se mislio dal da odem mozda na par komada vecih, od 40cm. Al dobro o tom po tom, valja prvo ove potrosit, nisam pojma imao da ih valja podmazat, bit ce im sta im bude ;)
U biti sam planirao stavit Durban ali ipak je isao Malawi po Bestijinoj preporuci.
Busao sam se u prsa kao veliki ljubtelj indike, ali 5g i Lavender su me lupili po glavi tako da se jedva pokrecem u ista kad se naduvam, a duvam od zore. Tako da definitivno moram pojacat sative i hibride s vecim postotkom kakve sativcuge u sebi.
Na zalost nema jos pomaka s ostale dvije menke, imaju do sutra pa ako ne bude nista ubacit cu nesto vec, nije problem. Par dana zive a vec prvi dan da me nema skoro i 20 sati ali sve je u granici normale. Iako cu postepeno kroz par dana nocnu podic za neka dva stupnja, i ovako je dobro sve.
Sutra cu ih ubacit u 3l potove, malo sam umoran a i ljen sad. A nije panika.
IMG_7118.png
IMG_7119.jpeg
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.543
233
Dalmacija
Umro sam na ovaj meem krejzi xD Hulky, Deus, hvala :* osnove su tu da, nije neka znanstvena fantastika, sad to treba pomalo picanit, iako meni nije zurba, ja uvjek kazem nek bude kao prosli puta i mogu se lupat nogom u dupe od srece :)
Ubacio sam ih da, preko dva cena debelo, jako lako i tri. Uvjek mi izlaze s kacigom pa sam se potrudio da ih ovaj put skinu dok se probijaju :) hvala na savjetu! Kako god, zrtvovat cu sutra popodne jedan Durban cisto jer ih imam 5, pa ako ne izidje ipak ni NL ni Malawi da ima neka rezerva. ✌️
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
ventove sam pomalo pojacavao da, i cuju se.
Skini im rešetke,ne čuju se uopče....
Kroz rešetku se čuje zrak kao šiba,a kad skineš,90% zvuka nestane. Zna klopotat,ali to znači da je vrijeme za podmazivanje. To si pripazi,jer nekad je Vivosun imao slične ventilatore,krenula je uzrečica na YouTubeu,"gori ko vivosun ventilator" :) imali su neku grešku i kod oscilacije,ako nema mjesta,zagrijava se....
Ovi su bolji,ali ti rikne,ak ne skužiš i ne podmažeš!
Rešetku samo okreneš obrnuto od kazaljke na satu i skineš!
 
06.02.2022
94
206
33
59
Idemo susjed!!! Tvoji dnevnici mi dođu kao naručeni, ideš smjerom koji mi odgovara pri uzgoju i svaki put je neki pozitivan korak unaprijed. Sjemenke-meni su ovaj put nikle nakon 7-8 dana makar su proklijale nakon 36 sati u vodi. Mislio sam zbog temperature, bile na nekih 18-20C. Pa sam u međuvremenu stavio nove i bilo ih previše. Nakon 15 dana počupao 2 najmanje. I od sada ne štedim sa njima. Par komada više i onda selekcija.
Bio sam nedavno u Španjolskoj i nakupovao se kod nekoga Rastamana što je vodio radnju blizu mene. I došao pored njega na kompjuter da tražimo neku vrstu, oba dvojica pošteno naduvani te vidim nabavnu cijenu. 1 000 komada za 1 000 eura od jednog baš poznatog proizvođača. Za 30 eura mi dao 12 komada. Naplaćuje se koliko tržište ima para plus fensi pakovanje. I ovaj moj ima 150% maržu.
Još jednom sretno i berićetno ti bilo!!!
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.543
233
Dalmacija
Nista onda cu sad za vikend jednog po jednog dolje i podmazat motor. Ovaj bijeli, radi evo 6ti grow. Cuo sam za tu izreku za vivosun. A i resetka ide s njega, ma vec sam skidao pa bi me iznervirali svako malo me lupi po glavi kad se zaboravim dok radim nesto :)
Pozdrav Gorane :) super informacija sta se tice menki i nabavnih cjena za iste, nisam to znao al logicno je da. Ja sam ubacio Durban za back up jbga.
I kad vec pisem da si napisem da sam danas ubacio dvije Nl i Malawi u potove od 3 litre. Nisam ni slikao :razvaljen::